Pianka poliuretanowa lub inny materiał do wpinania much.

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
ODPOWIEDZ
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Pianka poliuretanowa lub inny materiał do wpinania much.

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Jak w temacie- udało mi sie dostać dwa fajne pudełka metalowe kształtem i wielkością przypominające Latimerki, tylko nieco dłuższe , wydaje mi sie, ze można by je przerobic na niezłe pudełka na muchy. Szukam czegoś, co byłoby dobre do wklejenia do nich do mocowania much.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Post autor: venom »

mata łazienkowa dostepna w carefure za groszowe sprawy :)

Widziałeś Krzysiek na Welu na mojej patce :)
Tomk

Post autor: Tomk »

Także spłachetka gąbki służące do przekładania kiści winogron - często wynoszę je z warzywniaków. Mocowane na butapren w pudełku video nie mają sobie równych :wink:

(Szargają się - jak każdy materiał)
michalm
Posty: 292
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Michał
nazwisko: Mieczyński
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: michalm »

dobrze rolę spełnia również pianka z podkładki pod mysz.

Jest to gruba czarna <span style="font-weight: bold">gęsta</span> gąbka
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Wolałbym gęstą gąbkę. Jest trwalsza. Ale na białej muchy byłyby lepiej widoczne.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Post autor: Nowatek »

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>venom napisał:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">mata łazienkowa dostepna w carefure za groszowe sprawy :)

Widziałeś Krzysiek na Welu na mojej patce :)</td> </tr></table><span class="postbody">



Wszystko jest super z tą matą, trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz.

W momencie mocowania pianki warto pomyśleć do jakich haków będzie pudełko z zadziorem czy bez... dlaczego??

Jest jeden szczegół który może dość mocno utrudnić/skomplikować wypinanie much. W części spodniej maty (to ta płaska - według mnie :wink:) poprowadzony jest sznurek!!!(jakiś 1mm od spodu), przez całą długość w każdym karbie przy hakach z zadziorem jest to męczące i dość skutecznie utrudnia wypinanie much.

Być może nie wszystkie mają ten "świetny" patent, ale wszystkie które ja przerabiałem niestety posiadały go.



Oczywiście można sobie z tym poradzić, dla haków bezzadziorowych mocujemy płaską częścią do góry(przy bezzadziorowych sznurek nie ma znaczenia) a dla haków z zadziorem, płaską częścią do spodu.
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Kuba Chruszczewski »

W EMPIKach, tych ulokowanych w dużych galerach handlowych, bywa (podkreślam - <span style="font-weight: bold">bywa</span>) pianka w arkuszach ...(no właśnie, nigdy się nie nauczę tych formatów :oops:... takich jak papier maszynowy czy do drukarki) w cenie 1.99 za szt. W kilku, a może i w kilkunastu kolorach( choc ostatnio w galerii Krakowskiej nie mieli białego). Za taki sam materiał w formacie 2/3 mniejszym w sklepach z materiałami muchowymi trzeba zapłacić 6.99 na przykład, czy coś koło tego. Jest to bardzo dobry materiał na tułowia <span style="font-style: italic">extended</span> i inne wymagające pianki konstrukcje, a także dobrze sprawdza się jako wkładka do pudelek. Jest na tyle tani, że używam go do wpinania muszek które wysyłam klientowi. Trochę taśmy dwustronnie klejącej i wszystko :) ...

http://imageshack.us

http://g.imageshack.us/img405/obrazwv4.jpg/1/

Cena chyba niewidoczna, ale zaręczam -<span style="font-weight: bold"> <span style="font-size: 18px; line-height: normal">1.99</span></span> :) .
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

Papier do drukarki...to A4 będzie :wink: A jak toto się nazywa? Pytam, żeby w razie ślepoty wiedzie o co zapytac.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Post autor: Nowatek »

A jakiej grubości jest ta pianka??
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Czort go wie jak on się nazywa. W GK w EMPIKu leży w takim dziale, gdzie są druciki, koraliki, sznureczki - pierdółeczki do wyrobu biżuterii i takich tam... trzeba dobrze patrzeć, bo leży to płasko na półce tuż nad podłogą wśród innych tektur, papierów i kartonów. Jakbyś był w najbliższym czasie, to sprawdź czy jest biała.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

W GK to pewnie nie szybko..ale sprawdze u siebie w Plazie, też jest Empik.Jutro zrobie zwiad.
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: Kacper.K »

Używam pianki z karimaty, do streamerów idealna. Polecam.



Pozdrawiam
Tomk

Post autor: Tomk »

Prawda, że każdy materiał ma wady i zalety, no i własną ' muszek, zgoda. Ale zwykła gąbka też daje radę, najwyżej prędzej się ją zmieni. Kilka sezonów wytrzyma.

Karimaty rozważę :wink:
ODPOWIEDZ