Intermedium do streamera - potrzebna rada

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: Michał Lisiecki »

Panowie, chciałbym kupić do wędki #6 (Ross FS 9'6" jeśli to istotne bo taką też chcę kupić) sznur intermedium do streamera (czasem mokrej) konkretnie na San. Znalazłem od 150zł na jakimś lagis.pl Cortlanda 444 Clear, Gawlik Cortland 444 Classic też Clear trochę drożej - warto szukać takich przeźroczystych? Może coś innego? Do testów mamy gdzieś w szafie jeszcze DT6I (niebieski Cortland) i brązowy WF7 3 stopień (Cortland) ale one do drugiej 6 więc muszę i tak coś kupić - nie wiem czy dobrze na te Clear się napaliłem?

Pzdr.
Michał
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: cygant »

Olej clear i poszukaj vusion compound. Ciężko znaleźć, bo kto ma to raczej nie oddaje a nowych brak. Teraz maja niezłego Kust'a , ale cena sporawa.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: Michał Lisiecki »

Trochę drogawa ale pomyślę.
barrum
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2014, 12:59
imię: Bartosz
nazwisko: Rumiński
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: barrum »

Koledzy, używam cleara intermediate do streamera marki Ego i powiem Wam że lepszej nie ma! za 94 zł dostajecie sznur juz z zrobiona końcówka http://www.ego-fishing.pl/pl/oferta/lin ... diate.html" onclick="window.open(this.href);return false;, miękka i daje rade :-)
w innym przypadku Vision Attack khttp://hurch.pl/attack-p881.html" onclick="window.open(this.href);return false; :-)
Z muchą na niziny ?! Czemu nie :-)
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: Michał Lisiecki »

O widzisz. A powiedz tylko na wody stojące tego cleara używasz czy na rzekach też? Głównie mi o San chodzi ale na Wieprzu, Tanwi czy Porze także chciałbym go używać. Na Ego brak info o długości i kształcie głowicy...
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Długość tam podają zdaje się. #6 ma 11,5 m.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: Michał Lisiecki »

Racja, kształtu tylko brak.
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Intermedium do streamera - potrzebna rada

Post autor: yari »

Chwała :!: :)

Używam od lat dokładnie do tych metod Airflo Sixth Sense Intermediate. Najlepszą kolorystycznie (w/g mnie) jest-była wersja "Mid Glass" :D .Taki Royal Wulff TT dla ubogich. :) :wink: (powłoki prawie nie do odróżnienia)
Z tym, że każda z nich ma swoje wady i zalety - Airflo np. szybciej ładuje wędkę, a RW TT do streamera jest za wątły i raczej strimka tłuściejszego rolką nie poniesie. :idea: Ale jako uniwersal na długie jesienne wielokilometrowe i wielogodzinne wypady do wszystkiego od #12,14 i mniejszych z kijkiem np. #4 jest bajka. :D (to tak trochę :offtop: :roll:)
Zdecydowanie do streamera i dużych mokrych polecam Airflo bez względu na kolor powłoki (w różnych latach wymyślają inne). Naprawdę dobre linki.
No chyba, że muchy to jakieś przerośnięte kurczaki. Normalne steamery # 2,4 i mniejsze linka #6 bez problemu poniesie.

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
ODPOWIEDZ