Wędka do suchej (San)

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

RW TT, Vision Target a gdyby to miało być już #5 i w górę to nawet Sixth sense już dobrze podaje i to właśnie przy wietrze. Te linki mam i znam. Gdybym miał polecić tylko jedną w klasie do #4 to moim faworytem jest Target. Są jeszcze jakieś Extreme distance Vision'a i pewnie jeszcze wiele innych jak różne RIO OutBond Short ale ten raczej do większych much.
Może wypowie się - doradzi Janusz wiadomo że lubi szybko i daleko zatem wiedze posiada.

Pozdrawiam
"Machaj wędą - ryby będą" :)
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Michał Lisiecki »

Tego targeta to chyba już nie ma w sprzedaży? Za to jest Presentation 2.
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

Presentation to zupełnie inna linka niż Target. Jak się dobrze poszuka to zarówno Target jak i GTFour -(ten w super cenie) można jeszcze w krajowej ofercie znaleźć

Pozdrawiam.

PS,
Co do Targeta to było pytanie o linkę do podawania na dużą odległość. W wątku jest też mowa o wietrznych warunkach. Warunki w jakich ja wędkuje najczęściej są dodatkowo ukraszone jeszcze innymi niespodziankami. Dlatego ta linka jest dla mnie odpowiednia. Dla wędkujących np na Sanie będzie idealna do "pedalstwa"-dodatkowo piękna rolka. Oczywiście suchą też poda delikatnie na naprawdę dużą odległość. W czym problem? Mianowicie nie podniesie się np 12m linki i nie poda z powrotem, trzeba wybrać gdzieś do 5m i wymachać na nowo.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Michał Lisiecki »

No niestety nie da się mieć wszystkiego na raz na to wychodzi.
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Janusz Panicz »

Cześć Michał,

Nie wiem jaką masz kontuzję, ale powiem Ci, że ja też ze względu na uszczerbek na zdrowiu musiałem kilka rzeczy dostosować i zmienić nieco technikę. Jeśli problem dotyczy barku lub łokcia, to powiem szczerze, ciężko będzie Ci coś z tym zrobić techniką, ewentualnie zostaje wtedy nauczyć się rzucać drugą ręką.

W uzupełnieniu tego, co już koledzy napisali, dodam jeszcze, że może warto żebyś spróbował techniki Görana Anderssona. To jest bardzo oszczędna technika rzutowa, która pozwala przy minimum wysiłku i minimum ruchu osiągać maksimum efektu. Oczywiście nie jest to technika do bicia rekordów odległości, ale do łowienia jak najbardziej wystarczająca. Poniżej dwa poglądowe filmy:

https://youtu.be/LUrujaJ0F34

https://youtu.be/2wqeEa0zk1M

Druga sprawa to wyważenie zestawu. Trendy ostatnich lat to coraz lżejszy sprzęt. O ile lżejsza wędka dla wyważenia zestawu ma sens, to akurat lżejszy kołowrotek wręcz przeciwnie. Z tego co zauważyłem, większość wędkarzy używa zbyt lekkich kołowrotków (zwłaszcza do wędek dwuręcznych), a niewyważony zestaw potrafi zmęczyć rękę bardziej niż brak techniki.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Janusz Panicz »

WujTom pisze: I to oczywiście piękny plan - te moje przedpotopowe wędki można śmiało do szklaków przyrównać, więc coś tam o takim łowieniu wiem. I dałbym się pokroić za takie kije. Ale niestety obawiam się, ze nawet jak dobrze potrenujesz, to może być ciężko. Jeszcze pół biedy dystans - tzn da się wolnym kijem (wbrew temu co się w "książkach" pisze) rzucić daleko. Gorzej jednak gdy zaczyna wiać. Są oczywiście techniki i patenty, ale w niektórych sytuacjach "praw fizyki pan nie zmienisz". A do tego, jeśli łowiłeś szybszymi wędkami, to przesiadka może się okazać niekomfortowa (mam na myśli uraz ręki). Samo zwolnienie nie załatwi problemu, trzeba wprowadzać oszczędności w ruchu. Zarówno w jego zakresie, jak i ilości (nie wiem jak to ująć, ale krótko mówiąc dążysz do sytuacji gdzie wykonujesz jeden międzywymach i mucha siedzi na wodzie). A wolne wędki nie dadzą ci takiej prędkości, by uporać się z wiatrem na dłuższych dystansach.
Ten Scott o którym pisał Kacper... To są rzeczywiście fajne kije....
Miałem okazję wykonać kilka rzutów Twoją wędką super slow na Sanie i faktycznie przesiadka z szybkiego i lekkiego kija była trudnym doświadczeniem :ganja:

Książki do wędek jednoręcznych nieco się różnią od książek do zestawów dwuręcznych :ganja: Akurat rekordy odległości wędkami dwuręcznymi są osiągane przy użyciu wędek o pełnym ugięciu i bardzo długich głowic :D Niestety takie zestawy kompletnie nie radzą sobie z wiatrem :? co praktycznie czyni je nieprzydatnymi do łowienia.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Jędrek »

Michał Lisiecki pisze:FW czy FS? Tej pierwszej to praktycznie brak ofert. Kiedyś znajomy zachwycał się Loopem yellow line #3 8,8 wolniejsza akcja ale fajna do suchej - raczej już nie do kupienia. Miałem kiedyś czarnego Loopa 4/5 w tej długości i bardzo mi ona odpowiadała, wędka też niczego sobie - ojczulek do tej pory używa.
Ja mam tego FS #3 właśnie do suchara.
Bardzo przyjemny, lekki kijek. Akcja taka medium.
ODPOWIEDZ