Wędka do suchej (San)

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Kacper.K »

Michał, poczekaj jeszcze - nową wędkę zdążysz kupić zawsze. Nawet 3 dni przed rozpoczęciem sezonu.
Za te 7 stówek możesz trafić kij z duszą, wart o wiele więcej. Cierpliwość, obserwacja, poszukaj też na ebay'u i allegro.
Celuj w używane Sage (starsze wersje - slt, LL, zxl, slp), Thomasy (paradigm, vector), Orvisy (superfine, graphite i jeszcze jakiś model był fajny, którego nie pamiętam...) , Scotty(G, G2, A2), Winstony (b2t, b2x, wt, lt - choć wiem, że to prawie nierealne w tych pieniądzach). Będzie niewiele takich ofert, ale do wiosny trochę zostało, może się uda. Jak nie podpasuje któryś, to ze sprzedażą problemu nie będzie - zapewniam Cię.

Co do techniki, to warto nagrać się z boku, lub porzucać z kimś. U mnie dopiero po nagraniu filmu odkryłem, że mam jakąś tendencję do zbyt mocnego zjazdu szczytówką przy wymachu do przodu. Chyba, przez cięższy sprzęt - podświadomie boję się, że mi mucha szczytówkę zabierze ;)..
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: harp »

Jednak szlaki i wędki typu whisker pozwalają na stosowanie sznura w większej rozpiętości klasowej. Można zastosować sznur klasy 4 gdy nie wieje lub 6 gdy jest wietrznie. Taki mam pomysł.
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Tak to z tym jest. Od lat łowie starym Orvisem Henry's Fork, o akcji full flex, nominalnie #5, ale świetnie pracuje i z piątką, i z szóstką.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Michał Lisiecki »

Widzicie o to mi chodziło - kto czym, w jakich warunkach itd. Ma być fajniejsza od tej co używam. Jestem w stanie w USA sobie kupić, ostatecznie będę musiał trochę poczekać (pewnie do lata) aż znajomy przyleci do Polski. O SLT sporo myślałem bo ja pisałem kiedyś nim miałem przyjemność pomachać. Sporo było ofert używek na jebaju ale teraz dolar ch.... stoi i ofert niewiele.
Może ktoś coś wie o blankach ATC seria matrix (chyba są dwie wersje w sensie akcji)? Za grosze można blank kupić.
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: harp »

Kup sobie TFO professional lefty kreh ta sama cena co atc a myślę że będzie lepsze. Przynajmniej konstruktor w temacie.
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

Kuba Chruszczewski pisze:Panowie, na silny wiatr ani szybka, ani wolna węda nie poradzi, zwłaszcza w niskich klasach. Po prostu są warunki, kiedy trzeba sobie powiedzieć, że z suchą muchą dajemy spokój, trudno.
Howk! :idea:

Przeczytać trzy razy i zapamiętać :) W wędkarstwie muchowym mamy do czynienia jeszcze z wieloma innymi ograniczeniami, należy być tego świadomym.
I nie pomoże na to nawet Piotr Talma. Co nie znaczy, że propozycja kolegów bu doskonalić technikę (np. u Piotra) jest niesłuszna. Właśnie doskonalenie techniki, u takich speców jak np. Piotr, pozwoli te ograniczenia sobie uświadomić i znacznie poszerzyć własne umiejętności oraz oczywiście znaleźć dużo większą "lekkość ducha" podczas pobytu z wędką nad wodą Tak - należy zmienić wędkowanie, łowienie ryb na pobyt z wędką nad wodą :idea: Wtedy ręka przestanie Cię boleć. I być może ograniczysz niepotrzebne zakupy. :idea:
A teraz konkret.
Wędki proponowane przez Kacpra są OK. Znam jednak tylko Scott G i Winstony-bo mam :D . Ale wiadomo cena nie mieści się w Twoim budżecie.
Znam i bardzo polecam GT Four Vision. Mam wprawdzie #5 i #6, piątka po prostu fenomenalna. Ale łowiłem też #4. Są to wędki nie ustępujące tym, które nazywamy wędkami z wyższej półki.
Nowe chyba jeszcze gdzieś do kupienia, widziałem jednak kilka razy w komisie FF lub Allegro używane i to w dobrych zawartych w Twoim budżecie cenach.
Może trochę pomogłem :) :beer:

Pozdrawiam
"Machaj wędą - ryby będą" :)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: WujTom »

Jarek, i tak, i nie. Kuba ma niewątpliwie rację - ale to tzw" oczywista oczywistość". Rzecz w tym, że nikt nie określił granicy między warunkami "jeszcze do łowienia" a "już nie do łowienia". A tego nie da się po prostu zrobić, bo dla każdego granica będzie w innym momencie. Usprawnienie techniki tą granicę niewątpliwie przesunie, z tym się chyba zgodzisz. Zresztą nie muszę pytać - o ile dobrze pamiętam to sam widziałeś, jak nasz forumowy kolega, Maciek "Poksiwa" Dobrzyński śmigał, rzuty były czyste, i to na dystans nieosiągalny dla żadnego z nas, bo... trochę wiało.

O Gt Four też słyszałem że to udane wędki.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

Tomku - Jeśli uprzejmie jeszcze raz przeczytasz to co napisałem, stwierdzisz, że napisałem w 100% to samo co Ty. Zatem zgadzam się, że usprawnienie techniki pomaga - sam to napisałem :).

Michał - teraz dodało mi się, że masz możliwości sprowadzenia wędki z USA. Jeśli chodzi o niezłe wędki za niewielkie pieniądze to może uda Ci się nabyć Rossa FW.
To też całkiem poczciwa wędeczka. Szukaj 8'6''#4 to chyba najlepsza opcja - SAN\sucha,


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 sty 2016, 23:26 przez yari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: WujTom »

Jarku, oczywiście. Pisałem w biegu. Może niezgrabnie wyszło. Nie ma oczym gadać.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

Eee tam, gadać jest zawsze o czym i oby tak jak najdłużej było :) Szkoda tylko, że tak o suchym pysku trzeba. Życzmy sobie by niedługo udało się tryknąć w realu czymś eterycznym :D :vinko: a tymczasem :cheers:

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
Michał Lisiecki
Posty: 216
Rejestracja: wtorek, 21 kwie 2015, 19:43
imię: Michał
nazwisko: Lisiecki
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: Michał Lisiecki »

FW czy FS? Tej pierwszej to praktycznie brak ofert. Kiedyś znajomy zachwycał się Loopem yellow line #3 8,8 wolniejsza akcja ale fajna do suchej - raczej już nie do kupienia. Miałem kiedyś czarnego Loopa 4/5 w tej długości i bardzo mi ona odpowiadała, wędka też niczego sobie - ojczulek do tej pory używa.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: WujTom »

W wolnej chwili polecam:


Jest wiatr, jest sucha mucha.... ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: yari »

Michał Lisiecki pisze:FW czy FS?
FW choć FS też nie jest jakimś byle patykiem (mam jako zapas). Jednak FW (łowi nią mój syn) jest jak by to powiedzieć - "dużo szlachetniejsza". To już naprawdę niezła wędka (w tej cenie). Wiem, że za FW wszedł chyba RX. Nie łowiłem nią tylko machałem i to w klasie #7 Tak, że wrażenia były ok. ale Chyba jednak wolę FW no i #7 to nie #4
WujTom pisze:W wolnej chwili polecam
Niestety w moim wieku to już chyba nie dam rady opanować tak skomplikowanej i wyrafinowanej techniki rzutów. :( :wink: :lol:

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
romasz
Posty: 1363
Rejestracja: wtorek, 13 gru 2011, 23:11
imię: Roman
nazwisko: Czajkowski
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: romasz »

ale zwróciliście uwagę zapewne - prócz wiatru - było też zachmurzenie
;-)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Wędka do suchej (San)

Post autor: WujTom »

Wiadomix, i na to tez są spec techniki ;-)

A skoro już i tak bałaganię Michałowi w jego watku, to zapytam - a są jakieś linki do suchaj w klasach do 5#, ale z dedykazją do dalekich rzutów? Tak z ciekawości pytam....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ