Kij szczupakowy

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
flyman
Posty: 425
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 23:21
imię: Roman
nazwisko: Wigura
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Kontakt:

Kij szczupakowy

Post autor: flyman »

Zakupiłem wędzisko 8-9 o długości 9.5 ft w trójskładzie. Dedykowany kołowrotek tego nie wyważa. Miałem starą głowicę 10 + running. Takie niby nic, a cieszy. Ukręciłem ok. 800 much i byłem gotowy do walki.

Przy okazji pochwaliłem się zakupem Wujowi T.
Bez wielkiego zachwytu popatrzył na markę i od niechcenia wykonał rzut w 2 wymachach na odległość ok. 33 m. :shock:
A czemu od niechcenia? bo nie chciało Mu się wysnuć więcej runningu z kołowrotka. :(
Na końcu przyponu dyndała wielka 22 cm włochata mucha szczupakowa.
Wielki szacun dla Wuja za taki rzut wykonany od niechcenia i w dodatku w nieznanym terenie. :cheers:
"Racja jest jak dupa-każdy ma swoją"

Najgorsza strona o wędkarstwie muchowym
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: WujTom »

Romku, oczywiście dziękuję za pochwalę, ale duża w tym zasługa całkiem zgrabnie spasowanego zestawu. I jak widzisz, fakt, iż należało by go zaliczyć do grupy tzw budżetowych wcale nam nie przeszkadzał. Może rzeczywiście ciut przyciężka ta głowica, ale ciągle jeszcze w granicach jego możliwości. Popracujesz troszkę nad podstawami i sam będziesz śmigał. Nawet dalej, bo zestaw ma potencjał. Oczywiście nie jest to do niczego potrzebne, ale frajda jest....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Marek Kowalski »

Wuj Tom to i kijem od miotly + kawalek dratwy rzuci na 30 m. Chyba Go za to nie lubie. :kij:
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Jędrek »

Marek Kowalski pisze:Wuj Tom to i kijem od miotly + kawalek dratwy rzuci na 30 m. Chyba Go za to nie lubie. :kij:
Mareczku, nie Ty jeden, nie Ty jeden ... :kij:
barrum
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2014, 12:59
imię: Bartosz
nazwisko: Rumiński
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: barrum »

Coś w tym jest że można dobrać tak zestaw że nawet niewykwalifikowany leszczu pociśnie w kosmos linką. Są też tacy jak np. Uwe Rieder który gościł na Vision FFF 2014 który do rzutu linką nie potrzebował wędki i śmigał nią na spory dystans od niechcenia, tłumacząc że wędka jest tylko przedłużeniem wędki, jak ktoś zgodnie z sztuką, fizyką i pełnym skoncentrowaniu zrobi co trzeba to można osiągnąć niemożliwe ;-)

Ciekawe czy nowy kij Ego Sakura na szczupaka okaże się świetny pod względem rzutowym, bo cena i wykonanie kusi mocno, zwłaszcza że blank bazuje na tym samym blanku co w dh ego nano, tylko w wersji sh. Ktoś już ma ten kij lub machał nim ?
Z muchą na niziny ?! Czemu nie :-)
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Kacper.K »

barrum pisze:Coś w tym jest że można dobrać tak zestaw że nawet niewykwalifikowany leszczu pociśnie w kosmos linką. Są też tacy jak np. Uwe Rieder który gościł na Vision FFF 2014 który do rzutu linką nie potrzebował wędki i śmigał nią na spory dystans od niechcenia, tłumacząc że wędka jest tylko przedłużeniem wędki, jak ktoś zgodnie z sztuką, fizyką i pełnym skoncentrowaniu zrobi co trzeba to można osiągnąć niemożliwe ;-)

Ciekawe czy nowy kij Ego Sakura na szczupaka okaże się świetny pod względem rzutowym, bo cena i wykonanie kusi mocno, zwłaszcza że blank bazuje na tym samym blanku co w dh ego nano, tylko w wersji sh. Ktoś już ma ten kij lub machał nim ?
Widzisz Tomek, wyszło szydło z worka - spasowany zestaw i nawet Ty zobaczysz podkład w przelotkach ;).
Barrum, no niestety ale nie zgodzę się z Tobą. Spasowanie zestawu to jedna sprawa, a druga to umiejętności. To nie jest tak, że każdy rzuci 30 metrów zestawem z dużą muchą na końcu, trzeba trochę wprawy i doświadczenia. To nie jest lekka #5 i sznur do suchej muchy, wiatr + chwila nieuwagi i mucha dynda w najlepszym przypadku w czapce :).
Był taki okres, że byłem w stanie komfortowo łowić linką DT00F + 6 metrów przyponu suchą muchą (wędką klasy #3, rzuty do 15 metrów), da się, ale to wymaga wprawy, wyczucia kija i niekonwencjonalnego podejścia do rzutów. Ktoś spyta po co tak? Miałem taki zestaw do nimfy, usuwałem nimfy, wiązałem suchą i łowiłem (na rybach szkoda mi czasu na zmiany linek, wędek itd.). Długo już tak nie łowię, podejrzewam że teraz bym tego nie powtórzył za pierwszym podejściem.

Wracając do tematu, cytując klasyka "Jak się umie to nie sztuka" ;)

Ten kij EGO Pike system jest interesujący, rzucałem nim na love DH i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poleciłbym go.
flyman
Posty: 425
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 23:21
imię: Roman
nazwisko: Wigura
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: flyman »

Nie obrażajcie mojego KIJA porównując patykiem ego! :wsk:
"Racja jest jak dupa-każdy ma swoją"

Najgorsza strona o wędkarstwie muchowym
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: WujTom »

barrum pisze:(...) nawet niewykwalifikowany leszczu (...)
Kacper.K pisze: Widzisz Tomek, wyszło szydło z worka - spasowany zestaw i nawet Ty zobaczysz podkład w przelotkach ;).
I to tyle w temacie;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Kacper.K pisze:
barrum pisze: Ten kij EGO Pike system jest interesujący, rzucałem nim na love DH i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poleciłbym go.
Ten kij - o ile pamietam - jest w klasie 7. I to go, moim zdaniem skreśla jako kij szczupakowy.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: WujTom »

Eee, niee chyba. 9# miała być. Nie jest?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Kuba Chruszczewski »

A może i jest?... Nie pamiętam :oops:
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Jacek Lurka »

Romek, pochwl się jaki to zestaw sobie spasowałeś za tą rozsądną cenę.
Pozdrawiam
Jacek
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: WujTom »

Kijek 1600zł, kołowrotek 1300, linka to już zupełne grosze, bo niecałe 400.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Tomek Mazurczak
Posty: 774
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Mazurczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kij szczupakowy

Post autor: Tomek Mazurczak »

nie ma sprawiedliwości na tym świecie , oj nie ma - Romek emeryt co miesiąc zmienia wędki i macha sprzętem za ponad trzy koła , a Wuj tylko dlatego, że jest wysokim leszczem rzuca tak po prostu ponad 30 m :wink: :wink:
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kij szczupakowy

Post autor: WujTom »

Romek zrobił 800 muszek. Zarobił. To ma.... Sa ludzie, co ciężko pracują...

Wysoki, z wiatrem, z górki....No i szpej na wypasie. Wiadomix!
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ