Fibatubka

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Fibatubka

Post autor: cygant »

A takiego klasyka upolowałem. . .
Uzbrojenie solidne, ale po staremu, piękna akcja, ciul, że ciężkawy , ale jak chodzi !!

A teraz test wstawiania foty bezpośrednio z telefonu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Fibatubka

Post autor: Jędrek »

Wredny,
mam taki komunikat: "Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. " zamiast zdjęcia.
Czym sobie nagrabiłem?
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Fibatubka

Post autor: venom »

Faza testowania jest... Palce mnie już bolą od klikania różnych rzeczy a poza tym wczoraj się nawaliłem i nie robiłem juz nic...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Fibatubka

Post autor: hi tower »

Jędrek pisze:Wredny,
mam taki komunikat: "Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. " zamiast zdjęcia.
Czym sobie nagrabiłem?
mam to samo :?
flyman
Posty: 425
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 23:21
imię: Roman
nazwisko: Wigura
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: flyman »

venom pisze:Faza testowania jest... Palce mnie już bolą od klikania różnych rzeczy a poza tym wczoraj się nawaliłem i nie robiłem juz nic...
to jesteś usprawiedliwiony :peace:
"Racja jest jak dupa-każdy ma swoją"

Najgorsza strona o wędkarstwie muchowym
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: harp »

Też się nad nią zastanawiałem. Jak to chodzi? W przeciągu 3 lat jesteą 4 właścicielem.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: cygant »

W dobie ultraszybkiego grafitu i 3metrowych tyczek w klasie #2 wędka z innej epoki. Klasyk, stare szkło wysokiej klasy, gruby blank , akcja wolna , ale pięknie wykładająca linkę.
Ciężkawa, ale to akurat nic dziwnego. Uzbrojenie , jak po konsultacjach ustaliłem orginalne , korek wygląda lepiej niż w niektórych nowych wędkach po roku łowienia :D
Na blanku cały czas naklejona naklejka Made in England cośtam cośtam :D .
Na rybach jeszcze nie testowane, ale zamierzam to wkrótce zmienić.
Ma szanse zostać narzędziem do mokrej muszki. Dostanie dobrej, według moich predyspozycji, wędki w klasie 6 do mokrej muchy stanowi nie lada problem :/ .
Niedawno był do kupienia Whisker tej samej długości w klasie 5-7, niestety przegapiłem. :( .
A kiedyś może sobie ściągnę jakiegoś starego Orbisa ...;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: WujTom »

Jak nie szukasz dłuższej szóstki, to orbisa dostaniesz tanio. Z dłuższymi jest problem. Była jedna #6, 9'6" o ile pamiętam. Osprey to się nazywało. Ale chyba łatwiej w totka trafić. Ale do mokrej to chyba raczej piąteczka (z orbisa). Szóstka to już bardziej strymkowy kijek. No ale jak kto lubi oczywiście
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: cygant »

Kieruje się na #6 9 stóp , jako taki uniwersał , mokra , ale żeby i mniejszego strimerka w razie potrzeby pogonić. Zresztą mam nieodparte wrażenie, że cięższe sznury lepiej się sprawują przy docinaniu rybek podczas klasycznego prowadzenia.
Aktualnie najwięcej łowię Whiskerem 8'6 4-6# , zajebista wędka, ale czasem brakuje te pare centów.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: WujTom »

No i tu jest chyba problem, nie przypominam sobie 9 stopowej #5 lub #6. Teraz robią #5, ale to nie to samo. Stare były chyba 8 stopowe.... Kup i 5 i 6 ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: cygant »

Pewnie tak zrobie... kiedyś :D
Jak na razie mi się to szkło podobywuje...tylko dobrze wyważyć i będzie gitara. Taki oldschool ;) , jeszcze kołowrotka muszę poszukać, dobry był retro Ego, ale to maleństwo jest .

edit.
O taki :

http://www.aliexpress.com/item/New-Zhur ... 99089.html" onclick="window.open(this.href);return false; :cycki:
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Zdzisław Czekała
Posty: 44
Rejestracja: wtorek, 29 lis 2011, 10:40
imię: Zdzisław
nazwisko: Czekała
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: Zdzisław Czekała »

cygant pisze:A takiego klasyka upolowałem. . .
Uzbrojenie solidne, ale po staremu, piękna akcja, ciul, że ciężkawy , ale jak chodzi !!
Mam taki sam kijek od trzydziestu lat (moja pierwsza muchówka) ale sygnowany logo House of Hardy (Trout Fly Glass Fibre No 6 - 275 cm) ostatnio zmieniłem omotki, bo był już mocno sfatygowany i dałem przelotki z Ultralite reszta, łącznie z lakierem blanku, została stara.
Zdzisław Czekała

"Napisz na piasku to, co dałeś.
Wyryj na skale to, co otrzymałeś."

STUDIO ROD BUILDING
FACEBOOK
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: harp »

Też właśnie takiego samego zakupiłem tylko klasa 5/6. Testy wyszły niesamowicie. Po co robią wędki węglowe??? Tu wszystko samo lata. Dystans też osiąga niezły.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: cygant »

Jedyne, co trochę przeszkadza, ale tylko trochę, to to, że nie mam kola którym bym go wyważył i z deka mi leci na pysk. Ale moc w nim tkwi okrutna. Rzucałem nim visionowskim compoundem , i leciało jak złoto, a rolmopsy jak fajnie wychodzą. Tylko brakło sezonu na przetestowanie na konkretnej rybie ;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Fibatubka

Post autor: harp »

Wszelkie rolki i snajki wychodzą same. Ja mam starą Ledę i wyważa idealnie.
ODPOWIEDZ