Zasobnik na dubbingi

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
ODPOWIEDZ
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Zasobnik na dubbingi

Post autor: Kacper.K »

Nazbierało mi się tych woreczków kilkaset i żeby znaleźc ten jeden dubbing do wybranego wzoru muszę szukać w pudle, czasem kilka dobrych minut jak się gdzieś ukryje. Wpadłem na pomysł żeby to jakoś posegregować. Nie przypadły mi do gustu te dyspensery z poliwęglanu, ani z okrągłych pudełek, bo miałbym ich kilkadziesiąt i nie rozwiązałoby to mojego problemu.

Mam taki chytry plan żeby zrobić sobie taki "klaser" z dubbingami, duży segregator i do tego koszulki. Tutaj pojawia się problem, bo nie wiem jakie koszulki zastosować, jedyne jakie mi przychodzą na myśl to takie, w które kiedyś jako namiętny zbieracz kart do telefonów wsadzałem owe karty. Może macie inne pomysły ? Jakieś koszulki dla numizmatyków, albo całkiem coś innego? Ważne żeby było tyle miejsca żeby opisać co to za dubbing, aby w razie czego można go było dokupić.


Innych propozycji też chętnie wysłucham :).
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Zasobnik na dubbingi

Post autor: WujTom »

Ja używam kostek z wieloma przegródkami, później powieszę foto. W dwóch takich mieszczę kilkadziesiąt kolorów, i co ważniejsze, są małe i wygodne w przypadku wyjazdów. W domowym kręceniu też mi zapas z jednej przegródki wystarcza na dość długo. Miał je kiedyś Wyro, ale o ile pamiętam, sprzedawał od razu zapakowane swoimi dubbingami.

Co do klaserów, to co prawda na rynku od cholery jest różnych patentów dla kolekcjonerów, ale chyba zwykły segregator i paka woreczków strunowych (najlepiej gotowych z dziurkami na wpinanie) będzie lepszym rozwiązaniem. A jak nie ma dziurkowanych, to dziurkacz ;-). A jak miały by się włókna tymi dziurkami sypać, to zagrzej folię wokół dziurek (lub podziurkuj od razu na gorąco). Nie będziesz ograniczony gotowym klaserem. A w niektórych przypadkach nie da się dokupić wkładów. Samoróby lepsze ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Zasobnik na dubbingi

Post autor: Kacper.K »

Dzięki Wuju ;)

Jestem ciekaw tych kostek. Szukam właśnie gotowych koszulek, z okienkami.

PS. Trochę wolnego mi się szykuje (poza tym i przyszłym weekendem), więc jakbyś planował to o czym rozmawialiśmy to wiesz gdzie mnie szukać ;).
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Zasobnik na dubbingi

Post autor: WujTom »

5 lipca będę chyba chciał spróbować - odstawiam familię na camping, więc będzie bliziutko - zdzwonimy się.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
pafek
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2012, 17:56
imię: Paweł
nazwisko: Fiedorczuk

Re: Zasobnik na dubbingi

Post autor: pafek »

Plastikowe arkusze do krycia np przystanków, pocięte dają w efekcie fajne segregatory na dubbing.
ODPOWIEDZ