Jaxon Switch a Skagit

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Nowatek »

Panowie, próbował ktoś może dobrać skagit do Jaxon'owego Switch'a w klasie #7???
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
panther
Posty: 1290
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kubista
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: panther »

Pogadaj z Dabo :wink:
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: jasiekcom »

panther pisze:Pogadaj z Dabo :wink:
:prayer: :prayer: :prayer:

Tomek może Ci coś to pomoże bo miałem okazję po-testować ten kijek co prawda nie ze skagitem ale zawsze jakieś porównanie.
Jakiś czas temu spotkałem się z kolega który zakupił switcha jaxona #7 porównywaliśmy go bezpośrednio do mojego switcha visona równiez # 7.
Biorąc te dwa kije do ręki mam wrażenie że jaxon jakby bardziej delikatniejszy ( bardziej kluskowaty ) . Co może być prawda bo przy holach teczaków do 45 cm zdecydowanej powiedzmy głębiej pracował przez co i mniej spadów z niego było. Switch jaxona # 7 & switch visiona # 7 użyliśmy jednych linek i głowic tu i tu. Do rzutów znad głowy airflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 do rzucania powiedzmy technikami DH używaliśmy głowicy visionowskiej ACE Switch 26g http://hurch.pl/ace-...h-tip-p625.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Przy rzutach z nad głowy z linka airflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 dwa kije pracowały bardzo dobrze i strimery w granicach 7 cm naprawdę leciały po horyzont jednak jaxonem rzucał się tak standardowo bliżej miałem odczucie ze ta linka jest trochę (minimalnie) przyciężka do tego kijka.

Przy rzutach DH również jaxonem trochę bliżej się rzucało głowica 26 gram miałem wrażenie że dość mocno spowolniła kijek i kij trochę jest przygaszony nie oddaje swojej maksymalnej mocy przy rzutach . Do rzutów Dh stosowaliśmy tipy które są w komplecie z głowicą jaki tipy samodzielne t14 najgrubiej.
Reasumując Jaxon w porównaniu do Visona bardziej delikatny jakby 0,5 / 1 klasy w dół od sygnowanego 7. Ogólnie linki w tej gramaturze która my stosowaliśmy wydaja mi się minimalni przyciężkie do tego zestawienia. Podczas rzutów odczuwałem dyskomfort przy rzucaniu w porównaniu do swojego visiona ale obiektywnie powiem że ten dyskomfort polegał na tym że vison to wybitny kij jeśli chodzi o warunki rzutowe :)

Nie wiem ale wydaje mi się że T. Mazurczak nabył ten kij nie wiem czy ma już do tego głowice warto zapytać.

Daniel
Tomek Mazurczak
Posty: 774
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Mazurczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Tomek Mazurczak »

Danielu owszem nabyłem i właśnie dałem do testów :)
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: jasiekcom »

A czyli to dla Ciebie :lol:
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: WujTom »

A mi się coś zdaje, ze to co nabyłeś, to może być złotym strzałem dla tego kijka.....

Sam jestem ciekawy, co najlepiej w skagicie podejdzie tej wędeczce. 400gr? Słyszę zewsząd, ze to dość delikatne blanki i oznaczenie klasy jest trochę na wyrost.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
RNL
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 00:18
imię: Aleksander
nazwisko: Waśniowski

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: RNL »

Jaxon Monolith XT Switch Fly / 350 cm / #8


Warto to wziąć? Od razu mówię, że nie stać mnie na wędziska dwuręczne po 1000-2000zł. Czy jest sens kupić taką dwuręczną wędkę?
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Ja mam problem jakby w drugą stronę - chcę dokupić jaxona do głowicy, którą już mam, mianowicie 425 gr. I teraz nie wiem - #8, czy #9/10? Ma ktoś pomysł?

ED/ Alek, jeżeli chcesz kupić tani DH przyzwoitej jakości, to myślę, że Jaxon jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem. Tak w każdym razie twierdzą prawie wszyscy, którzy się na ten temat tu czy tam wypowiadali.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Tomek Mazurczak
Posty: 774
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Mazurczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Tomek Mazurczak »

Alek - posiadam Jaxon Monolith Switch Fly #7 to tego głowica Skagit iShort 375gr/24,4gm ( Rio)
na TŁ zarówno Novatek i Panther tym zestawem rzucali - twierdzili że OK
ja się nie wypowiem bom nie kumaty w rzutach DH
:cheers:
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Ha, czyli moja 425 gr byłaby do #8? Jak sądzicie?
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Zygmunt »

Pozdrawiam
Zygmunt

"It is better to have a bad day fishing rather than a good day working..." (popular fishermen saying)

Beer is living proof that God loves us and wants us to be happy." by Benjamin Franklin.

My favorite animal is .... steak. Fran Lebowitz
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: venom »

Mam Ego switch 6/7 - odpowiednik Jaxona #7, dzis przeszedł testy.
Trochę mi zajęło dopasowanie się do kija i długości, a raczej krótkości głowicy skagit short.
Waga głowicy - 375 grain - moim zdaniem, to jego górna granica(no może max 390, a optimum byłoby 350 ), a dolna dla #8
Optimum dla Twojego #8 to byłoby moim zdaniem 425 (przy skagicie) i 375-400 dla Scandi.
Kijek naprawdę fajny i przy dopasowaniu się do niego z timingiem rzuca sam - wystarczy pokazać szczytówka kierunek ;)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Kuba Chruszczewski »

A jak się ma oznaczenie klasy w kiju switch w odniesieniu do klasy kija jednoręcznego, robił ktoś takie porównanie?
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: venom »

W zasadzie znad dyńki switch pownien chodzić z linką opisaną jako klasa kija, ale tu chyba jak wszędzie, dużo zależy od konkretnego modelu
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Jaxon Switch a Skagit

Post autor: Kuba Chruszczewski »

A no właśnie, znad dyńki... A ja chcę skagitem. Mój kij oznaczony przez producenta jako 8-9 ( jednoręczny), to w mojej ocenie taki 8.5 powiedzmy. W każdym razie rzucałem nim linkami 8 i 9 znad głowy. Teraz używam do niego głowicy skagitowej 425 gr. i wygląda na to, że to akurat. No i teraz pytanie który Jaxon? #8 nie będzie za słaby?
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
ODPOWIEDZ