Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Szkółka wiązania much wszelakich, komentarzem i zdjęciem okraszona
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: WujTom »

No właśnie - mój znajomy twierdzi, że tak naprawdę to nie z "pod powierzchni", ino z toni. Cięższa linka, a z prędkościami właśnie różnie. Beka, będziemy próbować. Dwóch mam takich napaleńców, jednemu dam wolno tonąca linkę, drugiemu I, i zobaczymy
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: venom »

nawet na postawionego przy opasce a nie tylko powoli...
Przetrzep trociowe pudełka w poszukiwaniu sunrajschadoła, może być w wersji z pasemkiem niebieskiego i raczej z oczami...
Tuba z brokatem, albo amelinumowa coby błyszczała, a czasem nawet całkiem czarna ;-)
Bolki to sa forfitery ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Jędrek »

WujTom pisze:No właśnie - mój znajomy twierdzi, że tak naprawdę to nie z "pod powierzchni", ino z toni. Cięższa linka, a z prędkościami właśnie różnie. Beka, będziemy próbować. Dwóch mam takich napaleńców, jednemu dam wolno tonąca linkę, drugiemu I, i zobaczymy
No pewnie, że te więkciejsze to z toni. A nawet z przy dna. W tym roku na Wiśle w okolicy Oświęcimia siadła mi tak knaga zdrowo ponad 7 dych. Właśnie na "przydennie" prowadzoną przynętę.

"(...) nakupił żelastwa i gumowych palikotków tyle, że szkoda pisać... " Żelastwa to akurat najmniej.
A inni zaczęli łowić, bo posłuchali i zastosowali się do rad.

I będzie mi tu, że inni to tak, a ja to już nie :kij:

Obrazek

Obrazek



P.S. (do Tijoka)
W sobotę byłem już niedaleko, bo w Działoszynie z juniorem i wędkami.
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Adam Gierczak »

Żadne szybkie tempo na muchę na dwie ręce. Jak widziałeś ich sporo, to jest to ostatni moment, kiedy się grupują. Zaraz zejdą głębiej i na powierzchni nic już nie zobaczysz. Jest taki magiczny czas na jesieni.

Często uderzają w smużące muchy. Wszystko uklejopodobne, z moich doświadczęń wynika, że lepsze muchy, które stawiają większy opór. Złowiłem ich 3 jak do tej pory :D Więc można sobie moje doświadczenia traktować z lekko przymrużonym okiem. Jak rozmawiam ze znajomymi, nikt nie łowi bolków na muchę na szybkie tempo. Muchy białe, jakieś flesze odcienie oliwki, czarnego, niebieskiego na grzbiecie. To wszystko. Jak uderza Ci pod nogami to odejdź dalej i podaj mu muchę po łuku, niech spłynie dryfem w rejon żerowania i tam przytrzymuj / popuszczaj. W końcu walnie jak żeruje.

Powodzenia :) Boleń jak je*nie w muchę to chce wyrwać kij z ręki :)
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: WujTom »

Dzięki chłopaki. A ten magiczny czas to kiedy? Zależny od temp wody? Czy jak?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Adam Gierczak »

nie wiem, trzeba bywać nad wodą, żeby to widzieć :) pamiętam, że to były zawsze ostatnie ciepłe dni jesieni... ale co jak i dlaczego - nie będę mądrego udawał.
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Czy udało się Tomku zwojować coś w temacie wiślanych boleni?
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: harp »

Podpórka do gruntówki. Wbijasz taką na opasce gdzie boleń bije. Ustawiasz muchę uklejo podobną w zawirowaniach tak by pod samą powierzchnią chodziła. A chodzić musi jak ryba żywa . Nurt raz ją musi na boki nieco przesuwać. Nie zapomnij o dzwonku na szczytówce byś brania nie przespał. Takie moje doświadzczenie. Na wstawionego.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: WujTom »

Nie, nie kontynuowałem tematu.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: hi tower »

Na razie pierwsze takie... jeziorowe... na suchara...
Obrazek
Temat rozwojowy...
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Kuba Chruszczewski »

O, ciekawe. Na suchą?.. Napisz coś więcej.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: hi tower »

No trafiłem na nie przypadkiem pływając belly po takim małym jeziorku w Borach. Skąd się tam wzięły? Chyba samowolka miejscowego koła PZW. Pływały luźną ławicą w różnej rozmiarówce 25-50cm i zbierały coś z powierzchni. Pierwsze 3 ryby w 5 rzutach, potem zaczęły się schody... Gryzły chrusty, czarnobyl ant i hoppery byłe spadło im prawie na głowę. Streamera i mokrą ignorowały totalnie. Na razie tyle... Ale natchnęło mnie to żeby na mojej rzece też podejść do tematu "na sucho" tylko trzeba chyba do wieczora poczekać jak na jętce.
RNL
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 00:18
imię: Aleksander
nazwisko: Waśniowski

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: RNL »

Boleń bierze suchara chętnie, szczególnie białego. Wg niektórych opisów to jest wręcz przyczyna czerwcowego zaniku brań boleni, bo żrą kwiaty topoli i od tego chorują (wg monografii " Boleń")


Ja sobie teraz nakręciłem streamery z polarnego jenota, w typie zonkerów i snake'a
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Kolegi, nauczcie!!! Z czym na bolenia?

Post autor: Rafal15_10-11 »

niklowany pręt mosiężny cięty jak kiełbasa
trzeba wypróbowac różne kąty, bo jedne działaja inne nie
a i szybko raczką robić
mam gdziez jeszcz ekilka kilogramów, to jak znaję to podeslę :-)
ODPOWIEDZ