Haki na szczupaka ,głowacicę

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Rafa ł- Kęty
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 12:08
imię: Rafał
nazwisko: Grzywa

Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Rafa ł- Kęty »

Koledzy poszukuję haczyków w rozmiarach 4/0 - 6/0 na duże muchy .O ile z zadziorowymi nie ma kłopotu to już bez zadziora trudno coś znaleźć .Chciałbym pochodzić za główką po OS -ach a doginanie czy usuwanie w tych dużych hakach kiepsko wygląda .Jeżeli macie jakieś sprawdzone źródło proszę o namiar .A może ktoś ma spore zapasy i mógłby odsprzedać .

:peace:
Pozdrowienia
Rafał Grzywa
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Takie na prawdę duże to chyba tylko tu:
http://www.taimen.com/pl/pl/product/par ... 4412/91881" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Rafa ł- Kęty
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 12:08
imię: Rafał
nazwisko: Grzywa

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Rafa ł- Kęty »

Dzięki Kuba ! Też brałem je pod uwagę - cena jednak dosyć duża .Miałeś to w rękach ? bo ze zdjęcia drut trochę cienki .Chcę ukręcić muszysko około 20 cm na pojedynczym haku (San ) .Zaczynam dopiero zabawę z kręceniem tych większych "muszek" i na razie poszukuje .
Pozdrowienia
Rafał Grzywa
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Miałem, to tylko wrażenie że cienki. To jest kawał mocnego żelastwa. A cena?... A ile takich much będziesz potrzebował? Tego się raczej nie rwie.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Rafa ł- Kęty
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 12:08
imię: Rafał
nazwisko: Grzywa

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Rafa ł- Kęty »

Masz rację , że przy moich ilościach nie ma tragedii i wiele nie oszczędzę . Na początku kupiłem trochę różnych materiałów i pokręciłem .Potem jeszcze kilka i w miarę czasu te pierwsze muchy poszły do kosza .Już zaczynam dochodzić do tego co mnie osobiście odpowiada .Testy na wodzie z udziałem szczupaczków były teraz chcę ukręcić coś na głowę więc na początek 20 - 30 szt. wystarczy .
A tak z zupełnie innej beczki .... gdzie kupić dobre pudełko na te wielkie "lury" bo to w TAIMENIU nadaje się Q.....do ......
Pozdrowienia
Rafał Grzywa
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Weźmij pudełko po VHS, wklej piankę... ;-)
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: WujTom »

Rafał, polecam muchy na rurach. Predatory 4,6mm, i zbroisz np dużym karpiowym również bezzadziorowym jeśli trzeba. Nawet lepiej, dźwignia mniejsza itd. A jak stępisz, to hak w śmieci, a mucha nadal dobra.
Predatory mają 3mm średnicę wewnętrzną - każda stalówka przejdzie, i każdy hak (kotwica w razie potrzeby) wlezie do środka.
Jedna tylko uwaga - producent oraz grono zrzeszone w okół sugeruje wkładać w predatory zwykłą 3mm rurę. Odradzam - w trakcie kręcenia rurki się lekko zaciskają, średnica wewnętrzna się zmniejsza (dlatego miedzy innymi nie trzeba tych wewnętrznych wklejać, bankowo nie rozlezie sie) i już jest problem ze stalówkami. Irytujące, zwłaszcza jak sie akurat skończą te zgrzewane, czy wiązane i trza zwykłą, chamską zaciskaną tulejkami wepchnąć.

A pudło rzeczywiście po vhs, choć to już nie jest tak łatwo dostać.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Rafa ł- Kęty
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 12:08
imię: Rafał
nazwisko: Grzywa

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: Rafa ł- Kęty »

Dzięki Tomku .Jak los będzie sprzyjał to nad Sanem będziesz musiał poświęcić mi trochę czasu na pokazanie tych patentów bo zaczynam się wciągać coraz bardziej.
Pozdrowienia
Rafał Grzywa
wiwaldi_1970
Posty: 153
Rejestracja: poniedziałek, 25 lis 2013, 17:39
imię: Waldek
nazwisko: Wirkus

Re: Haki na szczupaka ,głowacicę

Post autor: wiwaldi_1970 »

Kuba Chruszczewski pisze:Weźmij pudełko po VHS, wklej piankę... ;-)
Ja do dużych much używam z powodzeniem pudeł do kanapek, bo po taśmach VHS jest pozyskać trudniej, wyklejam je również pianką.
ODPOWIEDZ