One Hand Skagit

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: WujTom »

jasne, ja to mam problem z przejściem z AFTM na grain.
No tak, czyli tak jak sądziliśmy wcześniej, do max 350gr będzie ok.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
romasz
Posty: 1363
Rejestracja: wtorek, 13 gru 2011, 23:11
imię: Roman
nazwisko: Czajkowski
Lokalizacja: Warszawa

Re: One Hand Skagit

Post autor: romasz »

około #5 np.scandi short versitip / 320 grain
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: WujTom »

Ale to jakiś słiczyk, albo co, a to już inne #5 chyba
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
RooG
Posty: 137
Rejestracja: środa, 18 kwie 2012, 11:35
imię: Michał
nazwisko: Mazurek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: RooG »

Scandi versitip to nadal głowica typu scandi, a te ze względu na kształt (taper) nie są przeznaczone do dźwigania ciężkich tipów, które o ile rozumiem są przedmiotem zainteresowania venoma ze względu na łowienie troci w rzekach pomorza. Dlatego temat zawiera słowo skagit, ponieważ głowice w tym kształcie są właśnie takimi silnymi mułami pociągowymi do szybko tonących tipów.
ja to mam problem z przejściem z AFTM na grain
Ja na pamięć też się nie uczę - tabelki są w sieci :-)

np http://www.sexyloops.com/beginners/lesson2/aftm.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: harp »

Ja mam do jednoręcznego kija 11.3 klasa 6-8 głowicę 460czy 470 grain. Lata to houlem aż miło.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: One Hand Skagit

Post autor: venom »

Dobra jestem ;) (bo mię nie było ;-) )
Tomku pisałem o dorobieniu gripa i posługiwaniu się dwoma "rencyma" ze względu na to iż mi tak chyba wygodniej i mniej obciąża rozpieprzony kręgosłup...
No własnie Michał, spotkałem się ze zdaniem że jednak AFTM + 4... Zresztą dobór w dwuręcznych też ma czasem sporą rozpiętość zalecanej wagi.
"Złoty podział" 1/3 też dziwnie ewoluuje nawet w odniesieniu do DH bo nawet do 1/2,5 jest uważane za prawidłowe.
W Scandi też nie do końca, bo Simon prezentując Scandi Short posługuje się kijem 13 czy 13,5' a rzeczone SS ma w wersji Versitip 33' a w wersji jednoczęściowej 28 czy 29' (8 lub 8,5m zmierzone na nowej pełnej głowicy Lurka dyrektora Jacka Krzyżaka importowanego ;-) ).
Z Jackowym 13,5' Batsonem hula aż miło, tyle ze kształtami głowicy i rozmieszczeniem cięzaru to regulowane, tak ze da się ciasna mała petlą rzucac ;)

Przejrzę potem wątek i wyczyszczę zostawiaąc ważne rzeczy usuwając swoje dyskusje z wujem coby nie zaciemniały obrazu.
Reasumując Skagit short w wadze AFTM + 3/4 w zależności od akcji i faktycznego CW kija, oraz indywidualnych preferencji "miotacza" ;-)

Grainy na gramy przelicza się prosto, grain to 0,06478 grama czyli w zaokrągleniu 0,065, czyli najprościej wywalić zera z grainów i pomnozyć razy 6,5 - 500 grain= 5x6,5 = 32,5 grama. róznica w faktycznym wyniku pomijalna mieszcząca się 0,2-0,3 grama
harp pisze:Ja mam do jednoręcznego kija 11.3 klasa 6-8 głowicę 460czy 470 grain. Lata to houlem aż miło.
masz 11,3 i pewnie bardzie #8...
Zauważ też że nawet w dwuręcznych, w tej samej klasie, ale różnych długościach, im kij dłuższy tym waga głowicy rośnie... (nie dotyczy JMS, ale to klasa sama w sobie ;-) )
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: WujTom »

Marian, miałem gdzieś skitranego linka do tematu, przejrzyj, może coś tam dla siebie znajdziesz:
http://forum.skagitmaster.com/index.php?topic=1034.0
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: One Hand Skagit

Post autor: venom »

Thx Wuju.
Poczytam jak do kompa siądę :beer:
Tapatalkofonicznie
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: One Hand Skagit

Post autor: WujTom »

O, akurat mi wskoczyło dziś:

https://www.youtube.com/watch?v=cpQT8zSTFNU

Głównie rzuty spey, ale warto też obejrzeć.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ