Klej do oczek

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Klej do oczek

Post autor: Rafal15_10-11 »

proszę bardzo
nie jestem tylko pewien czy są większe, pewnie tak

Obrazek
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Klej do oczek

Post autor: Jacek Olsiński »

No fajne. Skoro do szczupakowców są, to muszą być i większe. Ile takie ustrojstwo kosztuje i gdzie się nabywa?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 wrz 2014, 17:26 przez Jacek Olsiński, łącznie zmieniany 1 raz.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Klej do oczek

Post autor: WujTom »

Są. Ale to bajer dla wędkarzy.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Klej do oczek

Post autor: Jacek Olsiński »

No podejrzewam, że ekonomicznego uzasadnienia nie ma i wygląda mi na to, że trzeba by to jeszcze właściwie umocować i podkleić może i tak?
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Klej do oczek

Post autor: WujTom »

No właśnie. Otwór na oczko haka jest oczywiście większy niż potrzeba. To oczywiste, ale przez to kask lata luźno, i wymaga ustabilizowania i umocowania. Można oczywiście tak budować muszkę, żeby miała dużo towaru przy łbie, wówczas luzy były by małe, lub żadne, wtedy już tylko omotka między kaskiem a oczkiem haka. Ale nie daje to gwarancji że się kask nie obróci. W związku z tym warto podkleić... Oczywiście nie żadnym z rodziny cyjano-coś tam, bo plastik zbieleje. Total jest w tym dobry ;-). Ino taki kask i klej zmieniają balans muchy, która w wodzie nurkuje już bardzo ostro i gwałtownie. Kwestia, czy taka akcja muszki pasuje, czy nie.

Co do ceny, to wszystko jest kwestią zasobności portfela klienta. Dla jednego 7 zł to zdecydowane przegięcie, dla drugiego cena poniżej 25zl jest podejrzana.....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ