Spodniobuty oddychajace czy śpiochy i buty do brodzenia ?

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
GregKrak
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 30 lip 2013, 09:06
imię: Grzegorz
nazwisko: Świadek

Spodniobuty oddychajace czy śpiochy i buty do brodzenia ?

Post autor: GregKrak »

Mam pytanko, co kupić, spodniobuty oddychające czy śpiochy + buty do brodzenia.
Pierwsza wersja a więc spodniobuty oddychające to wersja dużo tańsza w zakupie i w tym przypadku zastanawiam się nad:
http://skleplemigo.pl/spodniobuty-wedka ... e-995.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://www.decathlon.pl/spodniobuty-res ... 03664.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tego, co przeczytałem na różnych forach to śpiochy często wytrzymują około 2 -3 lat więc nie wiem czy jest sens wydać około 800 -1200 zł na śpiochy + około 700 stówek na buty. Wersja spodniobótów jest prawie 4 razy tańsza.

Będę łowił na Rabie, Ropie, Skawie oraz może kilka razy w ciągu roku na Dunajcu, przez krzaki nie planuję się przeciskać - jeśli to ma jakieś znaczenie co powinienem kupić.

Będę wdzięczny za każdą Waszą poradę gdyż nie chcę wydać kasy w błoto a Wy macie duże doświadczenie w tym temacie :).
Z góry dzięki za pomoc !
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Odp: Spodniobuty oddychajace czy śpiochy i buty do brodzenia

Post autor: Jacek Lurka »

Ja używam śpiochy Ikon (Vision) + buty Keeper podkute. Naprawdę dobry komplet. Gwarancja 2 lata.

Z Tatlaka coś tam piszę więc jest jak jest
Jacek
Pozdrawiam
Jacek
Cezary Struniewicz
Posty: 495
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Cezary
nazwisko: Struniewicz
Lokalizacja: pow. pruszkowski

Re: Spodniobuty oddychajace czy śpiochy i buty do brodzenia ?

Post autor: Cezary Struniewicz »

Moje śpiochy Simms Freestone na razie wytrzymały 6 lat :) - to najtańszy model, ale sprawdzony.
Rozejrzyj się po ebay, można je tam trafić w dobrej cenie. Warto tez wziąć nieco obszerniejszy rozmiar, co wpływa na przedłużenie żywotności...
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Spodniobuty oddychajace czy śpiochy i buty do brodzenia ?

Post autor: Kacper.K »

Miarodajne jest podawanie tak +/- ilości wyjazdów nad wodę w śpiochach, bo dla jednego 6 lat to 600 wypadów, a dla innego 100, więc ciężko czasem ocenić. ;)
Jeżeli zadbamy o śpiochy - po każdym łowieniu należy powiesić, wysuszyć w ciepłym, ale nienasłonecznionym miejscu, nie naciągać nadmiernie szwów, nie chodzić na kolanach, na skarpety neoprenowe nakładać bawełnianą cienką skarpetę, aby ograniczyć przecieranie się skarpet od piachu, to spodnie są w stanie trochę wytrzymać - oczywiście zależy od warunków.
Jeżeli będziesz łowił na Dunajcu to według mnie powinieneś zainwestować w śpiochy i dobre buty do brodzenia - z racji bezpieczeństwa. Nie musisz kupować od razu woderów za 1000zł, w Decathlonie są za 500-600 zł, dobre są też ikony za 800zł, buty znajdziesz za 250zł (Dam Hydroforce, ostatnio kolega zakupił i robią niezłe wrażenie).
ODPOWIEDZ