kamizelka vs. chestpack

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

kamizelka vs. chestpack

Post autor: venom »

powoli zmuszony jestem do zakupu nowego "zasobnika na graty"
Rozwiązanie raczej budżetowe, czyli odpadają simmsy, visiony i ine takie za kilka setek peelenów.
Najtańsze tez wykluczyłem, bo "małokieszeniowe" są a zalezy mi na tym by trochę upchnąć i mieć jakos posegregowane.
W tej chwili z tego co znalazłem i mogłoby się sprawdzic, to kamizelka Dragona KA-03
Obrazek
(ale nie wiem jak w niej z pojemnościa górnych kieszeni i tych na wierzchu które maja tylko "dziure z suwakiem".
Drugie droższe, ale chyba uniwersalne rozwiązanie to chest pack też od Dragona....
Image.

Może macie cos innego ciekawego na oku lub jakies doświadczenia z w/w??

Kamizelka która miałem na oku, czyli Jaxon uj-kg1 krotka muchowa z pierdylionem kieszeni, dostepna juz tylko w rozmiarach na Nowatka a i cena z doopy troche za nią aktualnie...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

Kamizelki dawno uznałem za niewygodne, obecnie używam albo pasa biodrowego (waistpack ) albo takiego śmiesznego plecaczkozasobnika loon , ktory zresztą widziałeś.
Panther kiedyś też miał fajny "zasobnik" .

Ale waistpacki naprawdę sa mega wygodne, problemem może być jak ktoś lubi brodzić po pachy....ale do normalnego łowiena, gdzie zazwyczaj nie właze głębiej jak do jajek jest ok.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: Janusz Panicz »

Kamizelki do lamusa. Na polskie wody tak jak Tomek używam pasa biodrowego a'la handlarz z targu - budżetowy na maksa - na Allegro kupiłem za 30 zł :faja: A na poważniejsze łowienie za granicą używam packa William Joseph model Atom - kosztował mnie 150 zł na wyprzedaży i śmiało polecam.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

O taki mam dokładnie : http://www.popscreen.com/p/MTU5MjIwNDE1 ... Fanny-Pack" onclick="window.open(this.href);return false;
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: Kacper.K »

E tam do lamusa od razu, jest dużo zalet kamizelki.
Mam chestpack i kamizelkę. Chestpacka używam jak brodzę głęboko, lub jak nie jest mi duża ilość sprzętu potrzebna. Kamizelki w innych sytuacjach. Z tym, że chestpack to ten visioniowi mycket bra, więc sporo mniejszy od dragona, w którym latem może być gorąco.
Waistpack jest fajny jak idzie się połowić z małą ilością sprzętu, brodząc po kolana itp.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: venom »

pas biodrowy trochę mały, warunki jakie mam u siebie wymuszają noszenie zarówno streamerów, jak i mokrych, suchych, nimf (to juz kilka pudełek) zapasowej szpuli z inną linką (na jednym odcinku mamy i płytkie bystrza i za chwilę 2 metrowe rynny w których trzeba dojść do dna) jakieś kanapki, napój.
Często jest tak że reagują na głeboko topionego, trzymanego niemalże stacjonarnie strima, a za chwilę się trzeba na szybko przezbrajać bo zaczyna się krótka rójka jakiejś oliwki czy innego chrusta i wtedy tylko sucha ratuje...
Uroki małych rzeczek, gdzie by obłowic taki kawałek wody jak na 100 metrach dunajca, trzeba przejść dwa trzy kilometry zakrętów ;-)
Wielki plecak z tyłu nie potrzebny, ale miło byłoby gdyby zmieścił termos i dodatkowy kołowrotek...
Pokaż Janusz tego swojego Atoma, bo cos go kuwa zlokalizować nie mogę...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

Wszystko to upchniesz w waistpacku ;) . I nawet uchwyt na browara jest ;)

http://desertsportsmanblog.wordpress.co ... by-dj-zor/" onclick="window.open(this.href);return false;
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: venom »

tiaaa, gdybys nie zauważył, to budżet mam ograniczony, a nie 400pln na ta umpqua...
Szukam tez rozwiązania w miarę uniwersalnego, czyli albo kamizelka, albo pack który posłuży całym rokiem, a noszenie trociowych gratów na pasku + termos z czymś gorącym w plecaku, to se mogę... :wsk:
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

Pokazałem Ci tylko, że to pojemne są rzeczy, nie że koniecznie ta. :P.

Ten Dragon wydaje się być całkiem fajny.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: venom »

no dobra... to jestem szczęsliwym (na razie) posiadaczem tego packa.
W kolejce czeka pas biodrowy też od Dragona, jutro mam poznać cenę więc wtedy podejmę decyzję.
Testy poligonowe wkrótce.
Po sciagnięciu wszystkich pasków na "0" rozmiar XXS czyli pasujący na mnie ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

A może tak :

"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: venom »

teraz to wicie rozumicie ;-)
pack dragona zakupiony, a te dwie małe kieszonki na wierzchu, to tak naprawdę zasobniki na muchy z wklejonymi na rzepy patkami.
Na dobrą sprawę, mokre nimfy, streamery nie potrzeba pudełek, tylko jeden zasobnik z wymiennymi patkami i wrzepiać se patkę z tym co akurat potrzebne.
Pudełko jedynie na suchary...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: kamizelka vs. chestpack

Post autor: cygant »

Mam tak samo w moim....choć ostatnio wyjebałem patki , bo w kieszonki idealnie mieszczą się latimery ;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
ODPOWIEDZ