Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: gladki »

Witam,
będę bawił się w zbrojenie Batsona RX6 7,6'' #3 - po której stronie montować przelotki? Po twardszej - na kręgosłupie czy po przeciwnej?
Wiem, że można i tak i tak ale interesuje mnie Wasze zdanie. Ten blank z natury jest dość progresywny stąd mój pierwszy pomysł aby uzbroić go po twardej stronie - będzie szybszy w zacięciu i mocniejszy przy holu... tak to widzę.
Pozdrawiam
Tomek
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: harp »

Wydaje mi się że jak go uzbroicz po twardej stronie to jednak uzyskasz odwrotny efekt niż napisałeś. Ale wydaje mi się że dalej rzucisz.
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: gladki »

Masz racje, napisalem odwrotnie - dzieki za czujnosc. A w Waszej ocenie, czy odczuwalna roznica w zbrojeniu jest faktycznie na tyle istotna any robic z tego zagadnienie? Czy ktos robił testy? Rozumiem ze kregosłup nie powinien byc z boku bo na logikę moze to powodowac przynajmniej teoretycznie wieksze lub mniejsze odchylenia boczne przy rzucie... ;)
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: romaro_rr »

gladki pisze:Masz racje, napisalem odwrotnie - dzieki za czujnosc. A w Waszej ocenie, czy odczuwalna roznica w zbrojeniu jest faktycznie na tyle istotna any robic z tego zagadnienie? Czy ktos robił testy? Rozumiem ze kregosłup nie powinien byc z boku bo na logikę moze to powodowac przynajmniej teoretycznie wieksze lub mniejsze odchylenia boczne przy rzucie... ;)
Tomek, jezeli ci zależy na dystansach i stosowaniu większych much to oczywiście po twardej, a jezeli chcesz go do finezyjnego łowienia, bardziej wolniejszą akcję to oczywiście po miekkiej.
Co do stosowania na boku, to powiem ci ze kilka wedek przeszło przez moje rece właśnie tak uzbrojonych i wielkiej rórznicy w sumie to nie było poza tym ze tak jak podejżewasz wedki te miały tendencję do zataczania kolo na szczytowce przy rzucie, taki smieszne kiwania na boki jak by zataczało kolo :-)
Ja ogólnie swoje kije zbroję po twardej stronie, ale jak zbroję coś dla kolegów to najpierw pytam o upodobania :faja: :cheers:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: romaro_rr »

Dodam jeszcze ze nie znam blanku o który pytasz, ale przy #3 to raczej cudów nie bedzie w róznicy czy uzbroisz go na Twardo czy na Miętkko
:faja:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: gladki »

No to zbroję na twardo! Dziekuję za rady.
Pozdrawiam
Tomek
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
ROZA
Posty: 19
Rejestracja: środa, 9 maja 2012, 14:52
imię: Robert
nazwisko: Zabuski

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: ROZA »

Zgodzę sie co do dowolności strony, skupił bym się na rodzaju i masie przelotek, ostatnio odbierałem od kolegi Kawalca nową pałkę i okazało się że kluczową sprawą było ilość i masa przelotek. Przy #3 to na pewno super ważne.

Myślę że warto to przkonsultować.
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: gladki »

Tak to prawda - zbyt ciezkie komponenty zepsuja akcje kija. Mam kupione jednostopkowe lekkie przelotki - bardziej odchudzic juz sie nie da ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie - traktuję to jako eksperyment.
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: Adam Obiegałko »

Witajcie,

Wydaje mi się, że w dyskusji wkradło się jakieś niezrozumienie. Ja tez to widzę tak jak gładki napisał w pierwszym poście, zbrojony po sztywnej (na kręgosłupie) będzie szybszy w zacięciu i mocniejszy w holu, natomiast idąc w drugą stronę, blank łatwiej załadować podczas rzutu w przód.
Ja zwykle zbroję właśnie po sztywnej stronie tzn. mocuję przelotki na kręgosłupie. Wyznaję klasyczna zasadę, że rzut muchowy to ładowanie i rozładowywanie blanku, bez użycia nadmiernej siły w rzut. Mówi się, że dobra wędka rzuca sama. Stąd zbrojenie na kręgosłupie daje łatwość ugięcia blanku, a co za tym idzie, łatwość skumulowania energii podczas rzutu.


pozdrawiam.
ROZA
Posty: 19
Rejestracja: środa, 9 maja 2012, 14:52
imię: Robert
nazwisko: Zabuski

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: ROZA »

zgodzę się :peace:
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Po której stronie kręgosłupa dać przelotki?

Post autor: gladki »

Panowie - dzięki za porady. Uzbroiłem po twardej ale prawda jest taka, że różnicy przy tak delikatnym kijku (#3) ja przynajmniej nie wyczuwam. Przy okazji polecam ten blank - za psie pieniądze można sobie wykonać bardzo przyjemny kijek o klasycznej, głębokiej akcji - idealny do sucharka. Na razie testy na trawniku - kijek zobaczy wodę (a może i rybę ;-) w weekend majowy.
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
ODPOWIEDZ