Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

Sluchajcie, nie wiecie może jak się w praktyce sprawują linki, ktore dedykowanie są generalnie do wędek jednoręcznych ale z racji na swoją budowę (glowica+runing) teoretycznie powinny zadziałać w wędkach dwuręcznych? Jestem słaby w te klocki, nie mówiąc już o takich kombinacjach. Moja wędka to #6 DH dla masy wyrzutowej 450grain. Linke ktorą mam na oku do airflo40+ WF10Sdi7 gdzie długość heada(belly i tip) ma 30ft, myslalem rzucać tym jak skagitem. Druga wersja to WF9Sdi7 z headem 42ft i probowac rzucac cos bardziej klasycznie. Problem w tym ze nie wiem ile one ważą. Napisałem do airflo i czekam na odpowiedz ale moze ktos z Was ma/mial z takimi mixami doświadczenie.

pzdr

Michał
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: jasiekcom »

Michał mój Visionowski switch #7 ten co Wam użyczyłem do Kanady działa z tymi głowicami które tez mieliście w komplecie 26 g to jest 400 grainów z tego co mówił Hubert tez ciepaliście tym znad głowy ja nabyłem do tego rzutów airflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 i napieprzam tym znad głowy naprawdę po horyzont. Jak chcesz to możęmy przetestować jak dobrze pójdzie w to w środę jedziemy na Wisłę. Z tego co pamiętam to masz Echo w tabelkach jej nie ma ?????
Ale w sumie ja się nie znam ale zaraz pewno będziesz miał bardzo dokładną odpowiedz ambush srambush, z dołu bez pociągnięcia, z kotwica nie zerwana z rozjeżdżoną rozbiegówką itd hahahahaha
Jak coś to dzwoń to umówimy się na testowanie
Daniel

A jeszcze jedno di7 to jest mega łańcuch idzie jak kamień do dna wybierasz się na dorsze i halibuty ;-)
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

jasiekcom pisze:
A jeszcze jedno di7 to jest mega łańcuch idzie jak kamień do dna wybierasz się na dorsze i halibuty ;-)
Duzo sie nie pomyliles. Niedaleko kwater ponoc jest dorszowa miejscowka do obłowienia z brzegu.
Pomysle o środzie, monitoruj stan wody, bo ma lać zdrowo i może płynąć kawa.

M
Ostatnio zmieniony sobota, 15 mar 2014, 14:56 przez michalo, łącznie zmieniany 1 raz.
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

jasiekcom pisze: Z tego co pamiętam to masz Echo w tabelkach jej nie ma ?????
Jest ale w tabelkach są linki DH. Moja wedka ma przedzial rzutowy 390-480grain. Ta 10wt moze miec około 400... wiec jesli by tym rzucic klasycznie to moze da rade załadować. Jak dam rade to w srode zabierz wszystko co masz (linki) a ja wezme swoją wedke i zobaczymy.

M
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: jasiekcom »

Ok nie ma problemu z tego co kojarzę to ten irflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 ma właśnie około 400. Co do stanu Wisły to będę obserwował tym bardziej e mamy na Wiśle zawody ale nie powinno być źle opady jutro maja się skończyć, a jak będzie opadająca i czyszcząca to będzie jeszcze lepiej.
Jak coś to wezmę wszystkie klamoty choć ja skromny chłopak jestem ;-) i nie mam kilkunastu głowic, nastu linek i rozbiegówek, poli.... i tipów wiec mogę Cię zawieść :-)
iREK
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Ireneusz
nazwisko: K.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: iREK »

Wg mnie nie rzucisz tymi linkami. Za długie glowice i zbyt szybko tonace
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

iREK pisze:Wg mnie nie rzucisz tymi linkami. Za długie glowice i zbyt szybko tonace
nie masz pojecia czym mozna rzucić po 4 koźlakach :beer:
A tak powaznie to...no kombinuje i tyle. Mam do tej mojej wedki dedykowaną glowice z tipami i "ostatni" tez jest w kasie 7 i fakt...przy slabej technice ciezko to wyrwac z wody...ale...jak nie bedą brały ryby to będę doskonalił technikę :)
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
iREK
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Ireneusz
nazwisko: K.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: iREK »

Nie ma co kombinować, do tej wedki to już kupa ludzi podobierala linki i drzwi wyważone. Bez sensu płacić frycowe w takiej sytuacji
Ja kupiłem switcha jak vision jeszcze nie produkował nawet. Było mało informacji w necie. Skutek taki, że mam cala szufladę głowic i linek. Drogo wyszło. Możesz to ominąć
I druga sprawa, szczerze... jak czytam posty na forach to prędzej od Dabo uzyskasz prawidłowe info niż od Jaskacom. Sorry
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

Hmmmm....nawet jesli nie ma zbyt bogatego doświadczenia, nie znaczy to że mam odrzucać jego propozycję.
A co do czytania forów...dzisiejszy dzionek spędziłem szukając informacji o zastosowaniu linek nominowanych do wędek jednoręcznych w wędkach DH. Fora głownie amerykanskie i brytyjskie...no i widzisz to jest tak...jedni uważają że płacili frycowe a innym to lata jak armatnie kule. Mam rower szosowy do którego założylem kasetę z górala. Mam taką jedną górkę na którą nie da się wjechać na szosowych przełożeniach...przepraszam, da się , ale ja nie potrafię a mam tak że akurat rowerem górskim po asfalcie jeździć nie uznaję.
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
dabo
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 19:40
imię: darek
nazwisko: bobel

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: dabo »

Wf10 może ważyć od 300 starsze linki do rio outbound 435(w katalogu 425 kupiłem i zważyłem) nie mówiąc o docinanych customach...
Doświadczenie zbiera się trenując z różnym materiałem,trochę przemieliłem jak będzie okazja Sam ocenisz...
zawsze jestem gotowy przyjąć lekcję.
Ostatnio zmieniony piątek, 11 kwie 2014, 21:18 przez dabo, łącznie zmieniany 6 razy.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: cygant »

Nie ma funkci z kciukiem, bo bym Irkowi kliknął.;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

Dzieki Dabo za ten...wykład...obawiam się że będę potrzebował tłumacza (Wuju help!!! :) ) . Uzywalem DH kilka dni i głownie rzucałem (probowalem) skagitem (450grain dedykowany do tej wedki). Moje Echo to dolna półka Solo 12'6 i raczej nie jest przeznaczona do linek tonacych, nie mowiac juz o szybkononących, no ale - jesli juz bede w tak pieknych okolicznosciach przyrody jak dunskie plaze to pomyslalem sobie - a pierdolnę sobie pare rzutow z nad glowy, moze doleci na spad za dorszem -zobacze jak to jest. Robie zakupy i akurat widzialem sell off airlfo 40+ cold water za 19funciakow stad ten pomysl.
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
dabo
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 19:40
imię: darek
nazwisko: bobel

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: dabo »

Solo 12'6 #6 ciut wolniejsze od echo3 patrząc po rekomendacji scandi 360/390
Ja preferuję SA lub RIO oraz pochodne...miększe lepiej się rozwijają.

Fakt za mocno treść kondensuję i za dużo naraz,ale nie wiem czy jutro się obudzę...spróbuję jakoś odszyfrować :vinko:
Ostatnio zmieniony piątek, 11 kwie 2014, 21:19 przez dabo, łącznie zmieniany 3 razy.
michalo
Posty: 872
Rejestracja: wtorek, 22 lut 2011, 18:52
imię: Michał
nazwisko: Owoc
Lokalizacja: Cykarzew.

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: michalo »

:cheers: Zdrówko
If I'm not dead enough for life
Am I alive enough for death?
_______________________________
Jeszcze jeden wina łyk...by się zrobić tak na styk.
dabo
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 19:40
imię: darek
nazwisko: bobel

Re: Ile to moze wazyć ??? Linka WF10

Post autor: dabo »

tiaa,
zdrówko to moje pierwsze hobby...
pozdrawiam :cheers:
ODPOWIEDZ