Zestaw na morze

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Zestaw na morze

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Bardzo dobry tekst, może się przydać w najbliższym ;-) czasie:
http://globalflyfisher.com/fishbetter/hennings-setup/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zestaw na morze

Post autor: zdariusz »

Hej.
Ja używam do SH linki Guideline Coastal SI, a do DH RIO AFS Outbound pływajacy i polyleader inter.
Myślę, ze do SH Rio Outbond też się nada, czy to F i poly, czy I. Aha, jak będzie większa fala boczna czy twarz, to warto mieć jakiegoś sinktipa np. w II lub III klasie tonięcia. I nie zrażajcie się przybrudzoną wodą. Kiedyś najlepiej połowiłem w wodzie po pas, a nie widziałem swoich butów. Ryby brały 5 m od brzegu.
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Zestaw na morze

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Przywołałem ten artykuł, bo spodobał mi się sposób na uzyskanie dobrego zestawu rzutowego tanio i w sposób nieskomplikowany. Sam kiedyś tak zrobiłem. Do kija #7 założyłem DT8 i - stopniowo wydłużając - szukałem długości która najlepiej załaduje kij. Znalazłem, obciąłem, zarobiłem pętelki... I fajnie śmigała z raningiem. Można w ten sposób mieć trzy głowice z jednej linki DT.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zestaw na morze

Post autor: zdariusz »

Jasne, że tak można, tylko ja nie cierpię jak mi pętelki szorują po przelotkach, a w morzu muchy podciągam pod sam kij. Poza tym Coastalem robię praktycznie jeden międzywymach i leci cały sznur. Widzę nie raz na filmach i w realu jak koleś macha z pięć razy, żeby rzucić na jako taka odległość, ja tego nie muszę. Jest taka seria czterech filmów o połowach troci na Fyn, tam gość jako running używa żyłki. Mam te filmy, mogę wysłać komuś z ekipy, pooglądacie sobie na wyprawie :cheers:
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: Zestaw na morze

Post autor: romaro_rr »

zdariusz pisze:Jasne, że tak można, tylko ja nie cierpię jak mi pętelki szorują po przelotkach, a w morzu muchy podciągam pod sam kij. Poza tym Coastalem robię praktycznie jeden międzywymach i leci cały sznur. Widzę nie raz na filmach i w realu jak koleś macha z pięć razy, żeby rzucić na jako taka odległość, ja tego nie muszę. Jest taka seria czterech filmów o połowach troci na Fyn, tam gość jako running używa żyłki. Mam te filmy, mogę wysłać komuś z ekipy, pooglądacie sobie na wyprawie :cheers:
Też mam te filmy Darek, jak cuś to wezme je ze sobą :beer:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
dabo
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 19:40
imię: darek
nazwisko: bobel

Re: Zestaw na morze

Post autor: dabo »

zdariusz pisze:Hej.
Ja używam do SH linki Guideline Coastal SI, a do DH RIO AFS Outbound pływajacy i polyleader inter.
Myślę, ze do SH Rio Outbond też się nada, czy to F i poly, czy I. Aha, jak będzie większa fala boczna czy twarz, to warto mieć jakiegoś sinktipa np. w II lub III klasie tonięcia. I nie zrażajcie się przybrudzoną wodą. Kiedyś najlepiej połowiłem w wodzie po pas, a nie widziałem swoich butów. Ryby brały 5 m od brzegu.
zaciekawiło mnie: DH spey AFS Outbound(ulubiona-samolot) -głowica versitip? czy standardowa/zintegrowana pływająca i inter politip?
Sam się na tym złapałem ,że ze scandi dodając długość i wagę tipa konstruuje krótką linkę speyową co zwiększa wielkość pętli
i jednocześnie zasięg.Wspomniany AFS(zintegrowane 520 i 640)mocno koniczny z delikatną prezentacją,u mnie jeśli już,to lubi lekkie tipy.
Zacząłem od zintegrowanej dopiero później odkryłem całą kolekcję głowic AFS o różnym stopniu tonięcia.Swoją drogą szkoda ,że nie robili zintegrowanych linek AFS SP OUT w wersji versitip(bo modyfikacje jednak tracą wygląd).
ODPOWIEDZ