Guma czy Filc ????????

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Guma czy Filc ????????

Post autor: jasiekcom »

W najbliższym czasie będę kupował nowe buty do brodzenia model w sumie już wybrany. Do tej pory miałem Simms Freestone na filcu w oryginalnym podkuciu :D a teraz kusi mnie vibramowa podeszwa jednak nigdy nie miałem z nią do czynienia w botka do brodzenia. Będę w tym głownie biegał po rzekach o dnie kamienistym Dunajec, Raba San, Wisła itd. Jeśli ktoś miał do czynienia z filcem i guma to prosiłbym o stosowne informację za i przeciw filcowi za i przeciw vibramowi :wink:

Daniel
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Guma czy Filc ????????

Post autor: Kacper.K »

Mam gumę, co prawda aquastealth + kolce, nie wiem jak vibram, ale jak jest taki sam, albo i lepszy niż ta moja guma to możesz śmiało brać. Rzeki na których łowię to co prawda nie dunajec czy san, ale gdzieniegdzie na kamieniach też łowię i strachu żadnego nie mam ;). Tylko kolce dałbym koniecznie do tego zestawu.
W jaki model celujesz?
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Guma czy Filc ????????

Post autor: jasiekcom »

Kacper bardziej mi chodzi o porównanie gumy do filcu co lepsze w tego typu warunkach. Co do butów to chcę kupić coś lekkiego bo mam dość już co prawda pancernych aczkolwiek ciężkich jak cholera Freestonów doskonałe buty ale raczej do kotwiczenia a w tym sezonie zamierzam trochę pobiegać po rzekach ;-) więc najprawdopodobniej padnie Vision Hoppera.
Daniel
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Guma czy Filc ????????

Post autor: Janusz Panicz »

Żeby daleko nie szukać:

http://fly-fishing.pl/odzie-i-obuwie/bu ... -brodzenia

W skrócie - filc czy guma jak dla mnie nie ma znaczenia jeśli chodzi o przyczepność, bo to na podłożu kamienistym/skalnym załatwiają kolce czy inne metalowe wynalazki jak nakładki lub sztabki (te ostatnie robi Patagonia). Jak podkujesz albo założysz nakładki metalowe, to wydłużysz żywotności i gumy i filcu. Filc oczywiście na śniegu się nie sprawdzi a ja dodatkowo w filcu nie lubię syfu jaki się w nim gromadzi i czasu schnięcia. Podeszwy gumowe wypłuczesz po łowieniu raz dwa i załatwione - przy filcu zapomnij. Nie wiem jak z podeszwami z filcu syntetycznego, bo takie wynalazki zapowiadał jakiś czas temu np. Korkers. Tak więc dla mnie póki co zdecydowanie guma.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sty 2014, 23:24 przez Janusz Panicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Guma czy Filc ????????

Post autor: Rafal15_10-11 »

guma z kolcami a raczej wkręcanymi śrubami , które można wymienić jak się starają
filc sprawdza się jedynie w przypadku czystych skał , a takich to ze świeczką szukać
o syfie już Janusz wzmiankował
ODPOWIEDZ