Hardy Fibatube

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Hardy Fibatube

Post autor: Adam Obiegałko »

Witam,

Dawno nikt nic nie wrzucał w tym dziale toteż ja sobie pozwolę :)

Mój szklak doczekał się w końcu ubranka :)
Ogólnie fajna charakterystyka blanku 7'6'' #5. Akcja bardzo mod-fast zupełnie inna niż szkło od Lamiego. Lubię to(go) choc sam blank jest starszy ode mnie. Poezja suchej muchy.

Obrazek


Obrazek
Tomek Reguła Lipion
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 17:28
imię: Tomasz
nazwisko: Reguła

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Tomek Reguła Lipion »

No cacko! Cacuszko Panie Adamie :) Super ta chudziutka rekojesc. A Fibatube do dzis warte kazdych pieniedzy.

(sorki, nie mam polskich znakow :/ )
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Jędrek »

Wygląda ten blank ciutkę jak mój spin (na muchowym szklaku od Hardyego). I chyba długość podobna.
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Adam Obiegałko »

Dziękuję Panie Tomku :) Co do rękojeści to troszkę optyczne złudzenie. Te blanki mają sporą średnicę (13mm) w dolniku toteż wymiar zewnętrzny uchwytu jest odpowiednio..grubawy - tak aby zachować miejsce na frezowanie pod stopkę kołowrotka. A rękojeść, ta bezkompromisowo, musi dobrze leżeć w dłoni.

Jędrek, zgaduję Twoją wędkę zbroił Wojtek Grochola? Jeśli tak, to jest to ta sama partia.
Jak się użytkuje jako spin? Miałem swego czasu ochotę zrobić z niego fly/spinn combo, ostatecznie opcja klasyczna wzięła górę.

pozdrawiam,
Adam
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Jędrek »

Adam,
Wyślij totka. Strzał w dziesiątkę. :cheers:
Kij kupiłem z drugiej ręki, ale miałem możliwość rozmowy telefonicznej z autorem, z Wojtkiem Grocholą. Rękojeść stylizowana na oryginał Hardy-ego, jako mocowanie kołowrotka są przesuwne pierścienie. Gałka zakończona drewnem. Przelotki leciutkie, bez wkładek "druciaki" recoile tytanowe, poza szczytową. Cacuszko.
Wojtek opisał ten kijek do 8 g. Łowię nim na małe wobki, małe wahadłóweczki i przede wszystkim na dżigi. Potok czterdziestak nie wie, co się z nim dzieje po zacięciu. Pięćdziesiątak wyciągnął mi raptem może 40 cm żyłki z hamulca (sam spanikowałem, jak zaczął ciągnąć w patyki i poluzowałem hamulec), kij wygiął się prawie w koło. Na początku musiałem się nim nauczyć rzucać, klucha straszna.
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Adam Obiegałko »

Eee tam klucha, po prostu czujesz, że łowisz :-0
Mój tak jak pisałem powyżej mod fast i tego się trzymam. Być może mamy różne modele. Ten mój ma bardzo mocny dolnik a akcje jest ewidentnie "u góry". Podobne refleksje miał Dipper - to on był sprawcą i głównym importerem :-)
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Hardy Fibatube

Post autor: zander_90 »

Adam bardzo ładnie zrobiona wędka. Kiedy widzę efekt, żałuję że nie wziąłem wtedy blanku od Ciebie. Insert z zagrzybionej brzozy jest stabilizowany? Opanowałeś to?
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Hardy Fibatube

Post autor: Adam Obiegałko »

Cześć,
Zagrzybiały buk, nie brzoza. Czy stabilizowane? Powiedziałbym dość stabilne. Moja pompa nie może wejść głębiej jak 0.9 bar i nie jestem w stanie odessać wszystkich gazów. Niemniej wizualnie jak i namacalnie, insert wygląda na całkowicie przesączony. Wstawię fotki przekroju to sam ocenisz. A i nie używam akrylu, jest drogi i trudno dostępny tzn. nie sprzedają wysyłkowo. Znalazłem fajną żywicę poliuretanową, bardzo rzadką. Świetnie działa w tym zakresie.

Pozdrawiam,
Adam.
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Hardy Fibatube

Post autor: zander_90 »

Ok! Jakoś tak mi wyskoczyło z tą brzozą. Nie wiem dla czego. Chyba miałeś te kawałki gdzieś na foto w innym wątku. Prawda?
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
ODPOWIEDZ