rzutki

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

rzutki

Post autor: Rafal15_10-11 »

wiosna za oknem więc się wybraliśmy nad Wkrę potestować nowe patyki i linki .
widać że świat nie stoi w miejscu i coraz to ludzie coś nowego wymyślą.
całkiem przy okazji zanabyłem jakiś czas temu CND Spey Ultimate 13'7" 7/8/9 (nieco mylące oznaczenie bo to raczej 9tka )
na początku nieco byłem sceptyczny to tego patyka ale z DDC 29g i 10g 15' tipem okazał się strzałem w 10tkę !
testowaliśmy też CND Black Spey 13'6" 7/8/9 znacznie tańszy patyk ale zacny. dość szybki jak na CND.
na koniec jeszcze CND Spey Clasic Nort Fork Limited edition SK 13'3" 6/7/8. bardzo miła wędka do mniejszych rzek ale do dużych ryb i dużych much.
świetnie pracuje z głowicami Skagitowymi i Rio Scandinavian.
Generalnie to jestem niezmiernie mile zaskoczony postępem RIO. zawsze mieli linki wysokiej klasy ale lata temu głowice mieli po prostu źle skomponowane, po prostu ni edało się tym rzucać.
obecnie znów są na topie .
Pływające AFS jest uznawane przez specjalistów za jedną z najlepszych , jak nie najlepszą głowice pływającą .
natomiast ja zakochałem się w Rio Scandi body . Do tego 15' tip i nie straszny nam wiatr czy duża mucha.
Bardzo podobnie działają DDC Guideline z tym że Rio jest o wiele tańsze, szczególnie jak się kupuje w USA


Obrazek
beret32
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 20:00
imię: Marcin
nazwisko: Gregorek

Re: rzutki

Post autor: beret32 »

Jeśli się mylę to dla Guideline linki produkuje Rio.
Taki napis widniał na pudełku
pozdrawiam
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: rzutki

Post autor: Janusz Panicz »

Kiedyś dla Guideline produkowało RIO i Airflo. Od kilku lat głowice robi dla nich tylko Airflo.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: rzutki

Post autor: Rafal15_10-11 »

Obecnie linki dla Guideline produkuje Airflow is są one zrobione z poliuretanu natomiast Rio robi swoje wyroby z PVC.
Jest on nieco słabszym materiałem ale jak ktoś nie łowi 200dni w roku jak niektórzy „zawodowcy” to jest to bez praktycznego znaczenia .
Tym bardziej w pływających linkach a o takich mówimy
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: rzutki

Post autor: Janusz Panicz »

Kupiłem sobie Airflo Super Dri - pływającą :wink: Nie polecam. Może i to pływa jak złoto, ale powłoka jest mega-urazowa i żyłka wchodzi w nią jak w masło. Jeden raz na rybach i i dwa nacięcia do żywego rdzenia. Oczywiście sznur do wędki jednoręcznej, ale jednak niesmak pozostał. Miałem też nową Guideline Scandi wykonaną w technologi 3D i też mnie nie powaliła. Wykonanie cycuś, ale rzutowo nie moja bajka. Oryginalne Guideline 3D też robiło i robi Airflo, ale nimi mi się rzuca zdecydowanie lepiej. Generalnie najlepiej mi się rzuca głowicami SA Atlantic Salmon (na rynku również dostępne jako Loop GDC), a na drugim miejscu postawiłbym RIO Scandi. Na Airflo i Guideline chwilowo się obrażam :?
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
beret32
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 20:00
imię: Marcin
nazwisko: Gregorek

Re: rzutki

Post autor: beret32 »

Jak dla mnie to RIO AFS-jednak.
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: rzutki

Post autor: Rafal15_10-11 »

i o wszem do małych much w dobrą pogodę , to jedna z najlepszych jak nie najlepsza obecnie głowica pływająca
z tym że pływająca linka jest generalnie łatwiejsza w opanowaniu
zabawa zaczyna się wtedy gdy mucha ma 15cm albo 2g (albo jedno i drugie ) i wieja tak że czapeczkę trzeba przytroczyć
ODPOWIEDZ