Switch za 300

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Switch za 300

Post autor: cygant »

http://allegro.pl/wedka-jaxon-monolith- ... 66818.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Słyszałem, ze mają wypuścić....no i jest.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Switch za 300

Post autor: Jacek Lurka »

Też widziałem. Na FORS-ie bardzzo tą serię chwalą, bo na testy ktoś tam dostał.
Pozdrawiam
Jacek
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: cygant »

Się mocno zastanawiam, czy nie zaryzykować. . .tylko jaka. . 6 czy 7 . ?!

Miałem budżet na kij do nimfek, ale walić to , wolę DH :)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Kij niedrogi, natomiast miejcie Panowie świadomość, że to dopiero wstęp - runingi, głowice, tipy-srypy...
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Odp: Switch za 300

Post autor: Jacek Lurka »

Kubuś, " nie ma przyjemności bez bólu, powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej". Też znalazłem kij DH, potem kołowrotek, potem głowica i powolutku się tego zbiera.

Z Tatlaka coś tam piszę więc jest jak jest
Jacek
Pozdrawiam
Jacek
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Switch za 300

Post autor: gladki »

Bierz nie pytaj. Ja kupiłem 5/6 i nie żałuję! Kolega wziął #7 i tez jest zadowolony. Bardzo przyzwoite wykonanie i dobre wlasciwosci rzutowe. Mam tez Echo TR 13ft #7 i Daiwę 14ft #10 ale rzuty cwiczę na Jaxonie bo przyjemniej (lekki). Idealnie lata ze scandi short 330grain - rzuty po 30m no problem.
Pozdrawiam
Tomek
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Switch za 300

Post autor: Janusz Panicz »

Tomek, 30m taką wędką (switch) w tej klasie to jest bardzo duża odległość i wymaga nieco umiejętności. Ostatnio słyszałem opowieści od człowieka, który pojechał pierwszy raz na łososie i uczył się rzucać na tydzień przed wyjazdem, że po tygodniu łowienia wędką Z-Axis 12'9" #8 rzucał na 40 metrów. Ludzie chyba nie wiedzą, że na pewne rzeczy fizyka nie pozwala ;)

ED: Oczywiście chodzi mi o rzuty spey a nie znad głowy.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: Kacper.K »

Janusz Panicz pisze: Ostatnio słyszałem opowieści od człowieka, który pojechał pierwszy raz na łososie i uczył się rzucać na tydzień przed wyjazdem, że po tygodniu łowienia wędką Z-Axis 12'9" #8 rzucał na 40 metrów. Ludzie chyba nie wiedzą, że na pewne rzeczy fizyka nie pozwala ;)
Od razu fizyka :wink: , niektórzy ludzie po prostu nie wiedzą ile to jest 40 metrów.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: WujTom »

A może ma talent? Albo dobrego nauczyciela. Albo jedno i drugie. Nie można tak wszystkich własną miarą zaraz......










;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: Kacper.K »

WujTom pisze:A może ma talent? Albo dobrego nauczyciela. Albo jedno i drugie. Nie można tak wszystkich własną miarą zaraz......










;-)
A, no bo to tak z czystej, nieskalanej nienawiścią, wędkarskiej zazdrości :beer:
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Switch za 300

Post autor: gladki »

Janusz Panicz pisze:Tomek, 30m taką wędką (switch) w tej klasie to jest bardzo duża odległość i wymaga nieco umiejętności. Ostatnio słyszałem opowieści od człowieka, który pojechał pierwszy raz na łososie i uczył się rzucać na tydzień przed wyjazdem, że po tygodniu łowienia wędką Z-Axis 12'9" #8 rzucał na 40 metrów. Ludzie chyba nie wiedzą, że na pewne rzeczy fizyka nie pozwala ;)

ED: Oczywiście chodzi mi o rzuty spey a nie znad głowy.
Czesc!

Glowica 9m + tipT8 2m + przypon 1,5m daje 12,5m + drugie tyle runingu amnesia i jestes na +/- 30m.
Oczywiscie nie mierzylem dokladnie ale zrobie to dzisiaj - trenuje z Dabo nad Wisla o 13tej (o ile pogoda pozwoli )
Dam znac.

Pozdrawiam
Tomek
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Switch za 300

Post autor: Janusz Panicz »

Tomek, ja nie napisałem, że się nie da, tylko, że na 30m to nie jest tak hop siup takim krótkim i jednak lekkim zestawem. Wbrew pozorom 5 metrów więcej na znacznym dystansie ciężko dołożyć. Daj Ci Boże żebyś rzucał te 30m powtarzalnie. Natomiast tip 2m to dla mnie za krótko - chodzi mi o łowienie ryb, a nie rzucanie, bo w rzucaniu akurat jak najbardziej pomaga taki króciak :wink:
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
gladki
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2013, 13:35
imię: Tomasz
nazwisko: Gładkowski
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz

Re: Switch za 300

Post autor: gladki »

Pomimo parszywej pogody pojechałem dzisiaj porzucać Jaxonem. Porzucałem i powiem, że dzisiaj można było rzucić nawet powyżej 30m.... z wiatrem ;-)
Gdy wiatr nie pomagał osiągnięcie dokładnie tych 30m jest faktycznie trudne. Dystans 22-25 m osiąga się natomiast w miarę powtarzalnie (nawet przy moich technicznych brakach).
Reasumując moja aktywność w tym wątku jako posiadacza rzeczonego kija służyła potwierdzeniu, że switche Jaxona za 300zł oferują właściwości rzutowe porównywalne z modelami wielokrotnie droższymi.
Jest to moja prywatna opinia jako posiadacza tego i 2 innych znacznie droższych wędek DH i raptem 2 letnim doświadczeniu.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem.
Pozdrawiam
Tomek
Rób rzeczy tak prosto jak tylko się da.... byle nie prościej...
dabo
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 19:40
imię: darek
nazwisko: bobel

Re: Switch za 300

Post autor: dabo »

Krótkie kije switch,nie lubią długich tipów 10'-12' jeszcze znoszą tylko głowica nie powinna być zbyt koniczna.
Co do zasięgu to zależy od techniki oraz od długości głowicy-im więcej w pętli oraz w najlepiej mono rozbiegówce tym dalej da się położyć.
Życie nauczyło mnie nie mierzyć innych swoją miarą,także po 7 dniach treningu przy mocnym(Z-Axis 12'9"=ok3,90mtr) kiju i dłuższej głowicy np AFS Outbound spey 40 mtr chyba osiągalne,tylko raczej z brzegu-nie klejąc rozbiegówki wodą.
W innym sporcie:kumpel stanął pierwszy raz na desce windsurfingowej i popłynął w ślizgu na pół zatoki puckiej,nikt ze znajomych nie uwierzył,a ja byłem tego świadkiem.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 mar 2014, 10:44 przez dabo, łącznie zmieniany 1 raz.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Switch za 300

Post autor: WujTom »

Panowie, krótko i węzłowato: na tym forum nie toczymy wojen personalnych. Dlatego wszystkie posty w tym klimacie zostały usunięte. Kolegę Dabo proszę o uzupełnienie danych osobowych w profilu. Koniec tematu.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ