Czy to zagra?

ODPOWIEDZ
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Czy to zagra?

Post autor: hi tower »

ETERNUM Salmon Fly 4.25m #10 + Airflo Skagit Compact 660gr?????? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki co do pierwszego zestawu TH ale od razu zastrzegam że wędkę już mam, a reszta ma być że tak to ujmę budżetowa. Aaaa i o co kaman z tymi tip-ami??? Jakie i do czego???!!!
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Czy to zagra?

Post autor: jasiekcom »

Tomek odnośnie tego kija to Forsie Marcin pisał http://www.fors.com.pl/forum-wedkarskie ... =80#107019" onclick="window.open(this.href);return false;
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czy to zagra?

Post autor: hi tower »

tak mi się też coś wydawało że McFlaj coś wspominał kiedyś o tym sraxonie tylko na FORS-ie nie chciałem wyskakiwać z DH bo zaraz RoberciK by zajebał z 10 postów autopromocji. A co z tymi tip-ami? Co to i jak to dobrać?
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Czy to zagra?

Post autor: jasiekcom »

Tomek masz speców w tym temacie pod nosem Tomek, Jarek nie wierzę że nie pomogą.
Co to skagitu to waga tipa nie jest istotna bo nie bierze jakby to nazwać udziały w pętli ( nie znam się na tej nomenklaturze i nie wiem czy dobrze to napisałem co by nie było zaraz zjebki prze doświadczonych DH-ców). Więc nie sumujesz wagi głowicy i tipa. Co do długości głowicy i tipa to jest niby taka reguła że ich długość ma być w stosunku do długości wędki 3,5-2,5 :-)
RoberK może by zarzucił fajne treści ale jest jeszcze jeden spec od wielu chec który o DH i głowicach i rzutach wie wszystko a nawet więcej :-)
Daniel
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czy to zagra?

Post autor: zdariusz »

Ja do Twojej wędy zastosowałbym tipy w długości 10-12'. Szybkość tonięcia dobierasz wg głębokości łowiska. Cieżar tipu jest nieistotny przy skagicie.
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Czy to zagra?

Post autor: Rafal15_10-11 »

prawie nieistotny, bym powiedział
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Czy to zagra?

Post autor: WujTom »

Mniej istotny dla wędki, bardziej dla głowicy, do której jest dopięty.
Co do speców, to nie zapędzałbym się tak daleko, zwłaszcza, ze ostatnio wyspecjalizowałem się w self piercing'u. Zapiąłem się osobiście w ucho, i policzek ;-).
Ale spoko, mam kilka linek które można dopasować, na pewno trochę Ci się w głowie rozjaśni.
Tomek, jak już będziesz miał kij, to dzwoń.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czy to zagra?

Post autor: hi tower »

ok. Kijek jest, jakiś młynek z rozbiegówką też. Jak ogarnę się w robocie to się odezwę coby powalczyć z tymi głowicami. Elo
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czy to zagra?

Post autor: zdariusz »

Witaj w klubie :cheers:
Andrzej R.
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 01:01
imię: Andrzej
nazwisko: Rębosz

Re: Czy to zagra?

Post autor: Andrzej R. »

zdariusz pisze:Ja do Twojej wędy zastosowałbym tipy w długości 10-12'. Szybkość tonięcia dobierasz wg głębokości łowiska. Cieżar tipu jest nieistotny przy skagicie.
Ok ale pod warunkiem ze głowica skagitowa jest przynajmniej dwa razy ciezsza od tipa :peace:
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Czy to zagra?

Post autor: mkfly »

hi tower pisze:ETERNUM Salmon Fly 4.25m #10 + Airflo Skagit Compact 660gr?????? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki co do pierwszego zestawu TH ale od razu zastrzegam że wędkę już mam, a reszta ma być że tak to ujmę budżetowa. Aaaa i o co kaman z tymi tip-ami??? Jakie i do czego???!!!

Łowię tym kijem z głowicą 630 grain, ale pamiętaj że ja jestem hardkorem.

Tipy mam, około 30 metrów T18 jakby co. Na TŁ zabiorę, oddam po kosztach.
ODPOWIEDZ