Linka na polskie morze.

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

Koledzy Muszkarze Morscy :)!
Prosze napiszcie jakich linek używacie podczas połowów w naszym morzu. Chodzi mi o podawanie małych streamerków i krewetek np przy trotce i belonie.
Mam raczej szybką wędkę w klasie #7 i chciałbym coś dobrać.
Z analizy lektury wynika, że bardzo dobrym wyborem jest airflo 40+ tylko nie wiem, z którym tipem: intermedium vs vast intermedium.
Proszę o poradę. :oops:
Ostatnio zmieniony sobota, 4 maja 2013, 19:10 przez zander_90, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Linak na polskie morze.

Post autor: Marek Kowalski »

zander_90 pisze:Koledzy Muszkarze Morscy :)!
Prosze napiszcie jakich linek używacie podczas połowów w naszym morzu. Chodzi mi o podawanie małych streamerków i krewetek np przy trotce i belonie.
Mam raczej szybką wędkę w klasie #7 i chciałbym coś dobrać.
Z analizy lektury wynika, że bardzo dobrym wyborem jest airflo 40+ tylko nie wiem, z którym tipem: intermedium vs vast intermedium.
Proszę o poradę. :oops:
Na belone uzywam SA Air Cell WF6F. Mam szybka wedke 6/7
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

Dzięki za odpowiedź. Przyglądnę się również tej lince.
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
JarekZ
Posty: 172
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 12:34
imię: Jarek
nazwisko: Ziarnicki
Lokalizacja: Gdynia

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: JarekZ »

W moich zmaganiach na morzu ćwiczyłem już różne linki.
Osobiście najczęściej sięgam po wf-kę Airflo z serii Polyfuse, pływająca z 3 metrowym tipem intermedium clear. Linka ta pewnie nie jest jakimś szczytowym osiągnięciem technologicznym, ma charakterystyczne dla starych airflo wkurzające zgrubienie na łączeniu z tipem, kiepsko chodzi w przelotkach, ale ma w sobie to coś. Sądząc po efektach, przypuszczam, że dzięki temu w miarę krótkiemu tipowi muchy idą we właściwej warstwie wody. Choć moja linka powoli dożywa swych dni (robi się zbyt pamiętliwa) to pewnikiem będę szukać czegoś podobnego.
Odnośnie Airflo 40+ mogę powiedzieć, że jak dla mnnie tip fast intermediate okazał się zbyt szybki. Ten lżejszy jestem w stanie zaakceptować, choć momentami mam wrażenie, że też idzie zbyt nisko. Natomiast chodzi to to w przelotkach jak należy.
Często sięgam też po pływającą wf SA z serii Mastery, saltwater, w kolorze białym. Zwłascza, gdy jest już belona.
Celowo nie wymieniam klasy, bo to jest uzależnione wyłącznie od posiadanego sprzętu i własnych upodobań.

Pozdro,
"Przydepnięty sznur nie leci"
2008.11.02 - czarny dzień w historii polskiego wędkarstwa morskiego
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

Dziękuję Panie Jarku. W duchu liczyłem na Pana odpowiedź w tym wątku. Ważną informację uzyskałem o tipie.
Łowi Pan regularnie linką 40+ czy raczej z sentymentem do polyfuse. Normalnie (Dunajec) używam Rio Versitip. Kiedyś "dla jaj" na morzu też tym rzucałem. Chce jednak coś co można bez przyhamowań (łączenie) wciągać aż pod kij.
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

Przeglądam stronę airflo. Jak zwykle wszystko musi się komplikować i produkowane są trzy wersje: airflo forty plus, airflo forty plus expert i airflo forty plus sniper... I co tu wybrać? :mlotek:
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
JarekZ
Posty: 172
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 12:34
imię: Jarek
nazwisko: Ziarnicki
Lokalizacja: Gdynia

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: JarekZ »

Ten mój Polyfuse trafił mi się raczej z przypadku. Tzn, wiedziałem zgrubsza, czego szukam, ale równocześnie nie miałem zamiaru mocno inwestować. No i ten Airflo leżał sobie na jakiejś wyprzedaży.
Jeśli chodzi o 40+ , niewiele jej używałem. Mam ją zaledwie od roku i jakoś nie było wielu okazji. Ale mam ją zawsze pod ręką i być może przyjdzie jeszcze jej czas.

Ps. Czym sobie "zasłużyłem" na tego Pana? :niewiem:
"Przydepnięty sznur nie leci"
2008.11.02 - czarny dzień w historii polskiego wędkarstwa morskiego
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zdariusz »

Guideline Coastal :!:
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: Kacper.K »

Te nowe 40+ są już inne niż te stare, gdzie głowice były grube jak kable. Miałem w rękach ostatnio 40+ intermedium to nieźle się prezentowała. Nie łowiłem, więc więcej nie powiem.
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: Jacek Olsiński »

Starsze 40 + miały złączkę ( lekkie pprzesztywnienie ) na połączeniu runningu i głowicy,w nowych tego nie ma, przejście jest płynne, bez żadnych przesztywnień. Snyper ci odpadnie, bo to grubszy kaliber od klasy #8 do #10, Ekspert ma najdłuższą głowicę ze wszystkich i chyba jest najtrudniejszy do opanowania , choć jesli ktos potrafi to poleci. Pozostaje chyba zwykły 40 +. I rzeczywiście, jak napisał Kacper trochę wysmuklały głowice w nowych modelach ( pływające i intermediate).
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

Dzięki za odpowiedzi! Rozjaśniało w mojej głowie.
zdariusz pisze:Guideline Coastal :!:
Zdariuszu! Napisz coś więcej o tej lince. SzŁ-numer o trotce poleca ją jako jedną z linek na wybrzeże.
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: Zygmunt »

Głowica Scierry Scandinavian Saltwater - jej najczęściej używam od kilku lat przy połowie troci w morzu, bardzo fajna głowica dostępna chyba w Flyhouse.
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zander_90 »

JarekZ pisze:
Ps. Czym sobie "zasłużyłem" na tego Pana? :niewiem:
Mam 13 lat :)

Zygmunt pisze:Głowica Scierry Scandinavian Saltwater - jej najczęściej używam od kilku lat przy połowie troci w morzu, bardzo fajna głowica dostępna chyba w Flyhouse.
Tego chyba w ciemno nie da się kupić. Musiałbym jechać do Wrocławia Albo kupić kilka. Zygmuncie a jak masz dobraną względem klasy kija i jaka rozbiegówka do tej głowicy.
Moja wędka to GT four four 7# 9'6" dosyć szybka i power też ma.


PS. Jarku pomyliłem się 31 :)
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: zdariusz »

zander_90 pisze:Dzięki za odpowiedzi! Rozjaśniało w mojej głowie.
zdariusz pisze:Guideline Coastal :!:
Zdariuszu! Napisz coś więcej o tej lince. SzŁ-numer o trotce poleca ją jako jedną z linek na wybrzeże.
Linka wypuszczona chyba w 2008r. Ja używam slow intermed.#8 27,4 m. ma bardzo łagodne przejście głowicy z runningiem . Mam ją już czwarty sezon. łowiłem w Danii i u nas. Jak dla mnie idealna.
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Re: Linka na polskie morze.

Post autor: Zygmunt »

Zygmunt pisze:Głowica Scierry Scandinavian Saltwater - jej najczęściej używam od kilku lat przy połowie troci w morzu, bardzo fajna głowica dostępna chyba w Flyhouse.
zander_90 pisze:Tego chyba w ciemno nie da się kupić. Musiałbym jechać do Wrocławia Albo kupić kilka. Zygmuncie a jak masz dobraną względem klasy kija i jaka rozbiegówka do tej głowicy.
Moja wędka to GT four four 7# 9'6" dosyć szybka i power też ma.
Głowica ta występuje w trzech wagach 16, 18 i 20 gram. Ja używam 18 gramowej do kija morskiego Scierra BW2 7/8# 9'. Rozbiegówka to Varivas Airs shooting line, płaska w przekroju. Zapewnia dalekie rzuty, bardzo śliska, trochę jednak wymaga przez to uwagi przy ściąganiu muchy.
ODPOWIEDZ