Pompowanie kółka

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Pompowanie kółka

Post autor: Nowatek »

Panowie czym pompujecie swoje kółka, Ja wczoraj robiłem test na sucho swojego dęciaka i nie wiem co się stało, pompowałem i pompowałem i pompowałem i do końca nie napompowałem :kijem: :), nie wiem zupełnie co się stało :D. Dętka się zrobiła jakaś ogromnie wielka, pompka ręczna nawet dwustronna jakaś się taka mała, nie rozumiem.


;)
Chyba czas rzucić :faja:
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Pompowanie kółka

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Pompka z decathlona - do pompowania nogą. Koszt pomki był około 30 zł
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Pompowanie kółka

Post autor: Kacper.K »

Ta pompka do pompowania nogą jest okej, acz mało wydajna.
Bardziej wydajna jest pompka tłokowa, też dostępna w decathlonie, ewentualnie jak się ma duże auto i możliwość transportu z domu już napompowanej kaczki to można się pokusić o pompkę elektryczną. Chociaż i tak trzeba do odpowiedniego ciśnienia dobić ręcznie, bo ta elektryczna ma za małą moc żeby to zrobić.

A jak ktoś lubi to można i ustami nadmuchać ;)
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Pompowanie kółka

Post autor: cygant »

Ustami to on ma tylko ciąg wsteczny :D
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pompowanie kółka

Post autor: tijo »

Tylko pamiętać trzeba by pompować jak już dęciak jest w środku ...
Biblioteki ze wzgledow finansowych niedlugo beda wymieniane jednym tchem z mamutami.


„To straszna ignorancja dziennikarzy, ponieważ PKB nie spadło, ale ma niższe tempo wzrostu”.
JarekZ
Posty: 172
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 12:34
imię: Jarek
nazwisko: Ziarnicki
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pompowanie kółka

Post autor: JarekZ »

Kiedyś używałem kompresorka na 12v, ale irytujący był czas oczekiewania na efekt końcowy.
Teraz od kilku lat używam ręcznej, takiej typowej, co to pompuje w obie strony.
Problem jest taki, że te badziewia zużywają się. Powstają jakieś nieszczelności na tłoku i po 2-3 latach pompka jest, delikatnie mówiąc, mało wydajna.
Przy zakupie takiej pompki warto poszukać modelu o większej pojemności (standart to ok. 2,5litra).
Ja ostatnio zakupiłem taką http://www.dmuchane.pl/p243,pompka-tlok ... 68615.html .
Przekonała mnie pojemność 4 litry i ... cena. Stacjonarną wersję tego sklepu mam tuż pod nosem, więc mogłem przed zakupem oglądnąć to coś.
Choć jeszcze nie zdążyłem jej wypróbować w boju (zakup sprzed kilku dni), to nos podpowiada mi, że to dobry wybór.
"Przydepnięty sznur nie leci"
2008.11.02 - czarny dzień w historii polskiego wędkarstwa morskiego
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Pompowanie kółka

Post autor: Nowatek »

JarekZ pisze:Kiedyś używałem kompresorka na 12v, ale irytujący był czas oczekiewania na efekt końcowy.
Teraz od kilku lat używam ręcznej, takiej typowej, co to pompuje w obie strony.
Problem jest taki, że te badziewia zużywają się. Powstają jakieś nieszczelności na tłoku i po 2-3 latach pompka jest, delikatnie mówiąc, mało wydajna.
Przy zakupie takiej pompki warto poszukać modelu o większej pojemności (standart to ok. 2,5litra).
Ja ostatnio zakupiłem taką http://www.dmuchane.pl/p243,pompka-tlok ... 68615.html .
Przekonała mnie pojemność 4 litry i ... cena. Stacjonarną wersję tego sklepu mam tuż pod nosem, więc mogłem przed zakupem oglądnąć to coś.
Choć jeszcze nie zdążyłem jej wypróbować w boju (zakup sprzed kilku dni), to nos podpowiada mi, że to dobry wybór.

Dobra, skoro OGST twierdzi że to dobry wybór, to jest znak że trzeba się rozstać z papierosami :).
Mam identyczną :mur: .
Aczkolwiek mam wrażenie że jeszcze problemem mogło być to że nie wykręciłem całkowicie wentyla a pompowałem przez końcówkę od kompresora.
Dzisiaj przeprowadzę testy ponownie :)
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
JarekZ
Posty: 172
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 12:34
imię: Jarek
nazwisko: Ziarnicki
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pompowanie kółka

Post autor: JarekZ »

Nowatek pisze:... problemem mogło być to że nie wykręciłem całkowicie wentyla a pompowałem przez końcówkę od kompresora.
Oooo, i to może być źródło problemów.
Czy Twoje kółko to samoróbka z dętką ciągnikową? Jeśli tak, to czy dobrze zrozumiałem, że pompowałeś przez wentyl? Przecież wtedy można się zaje....ć.
Ja całkowicie wykręcam wentylek, pompuję kółko i dopiero później szybciutko wkręcam zaworek. I po problemie.
Tu jeszcze mała uwaga. Przy tym ciśnieniu, jakie jest w kółku, zaworki podczas operacji wkręcania lub wykręcania lubią dalekie podróże :)
Chwilka nieuwagi i gubią się bezpowrotnie. Dlatego warto mieć ze sobą zaworek zapasowy.
"Przydepnięty sznur nie leci"
2008.11.02 - czarny dzień w historii polskiego wędkarstwa morskiego
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Pompowanie kółka

Post autor: WujTom »

Dokładnie to samo mu właśnie powiedziałem. Dziwne, ze nie padł z wycieńczenia.... Twardy widać. ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ