Kotwice Łososiowe

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Kotwice Łososiowe

Post autor: Jacek Olsiński »

Panowie pytanie.
Plątalem muchy łososiowe na potrójnych kotwicach czy doublach Partidga, Loopa czy Tiemco. Sprawdzone w bojach okazały się średnio wytrzymałe podobno w norweskich zmaganiach.
Czy znacie jakąś markę , najfajniej dostępną u nas , żeby nie szukac po świecie z ofertą potrójnych najlepiej kotwic. W skandynawii chwalą sobie Gudeline ale niedostępne raczej u nas. Nie wiem kto dla nich produkuje haki. Może jakieś sugestie?
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Janusz Panicz »

Cześć Jacek,

Od dwóch lat kręcę praktycznie tylko muchy łososiowe i sporo haków/kotwic przetestowałem. Z tych, które miałem możliwość sprawdzić, za najlepsze uważam kotwice i haki Sawada (przynajmniej do tub). Guideline sprzedaje dokładnie ten sam asortyment co Sawada, ale pod własną marką. Z dostępnością haków obu marek jest ostatnio dość kiepsko. Ja do tej pory kupowałem Sawada w sklepie Mistpool, ale jakbyś chciał kupić większą ilość (100 paczek) to warto kupić bezpośrednio u Sawady. Guideline pewnie będzie mógł sprowadzić Krzysiek Zieliński z FishingArt. Z podwójnych haków do wiązania, super są Loopy (te z oczkiem wygiętym w dół) no i Mustady, bo dla Loopa właśnie Mustad je produkuje/produkował - niestety z dostępnością też biednie.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Jacek Olsiński »

Dzięki Janusz, zobaczymy jakie decyzje zapadną. Myślałem, że coś może przegapiłem w Polsce ale chyba nic nie znajdę. Zbrojenie tub, to już nie moje zmartwienie. Potrzebuję tylko haki do kręcenia, najlepiej potrójne, ale i double na przyszłość na wszelki wypadek.
Mustada, więc i Loopa nie mają jakoś w poważaniu w żadnej postaci, przynajmniej odbiorcy tych much. Swoją drogą fajnie miec takie zmartwienia typu rozginające się haki na łososiach.
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Paweł Ziętecki »

Oprócz Sawady doskonałe opinier mają rosyjskie haki SjewjernajaTurbostrjełka. Mało znane, ale w wąskich kręgach rozchytywane. Jakaś grupa rosyjskich zapaleńców zleciła unikatową produkcję na własne potrzeby japońskiej firmie, według wlasnego projektu, także materiałowego. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i obecnie haki są rozprowadzane także wśród ludzi spoza pierwotnej, wąskiej grupy.
Paweł
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: yari »

Paweł Ziętecki pisze:Oprócz Sawady doskonałe opinier mają rosyjskie haki SjewjernajaTurbostrjełka. Mało znane, ale w wąskich kręgach rozchytywane. Jakaś grupa rosyjskich zapaleńców zleciła unikatową produkcję na własne potrzeby japońskiej firmie, według wlasnego projektu, także materiałowego. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i obecnie haki są rozprowadzane także wśród ludzi spoza pierwotnej, wąskiej grupy.
Taaa!!! A dodatkowym unikalnym efektem uatrakcyjniającym te haki jest zapewne świecenie. :roll: :roll: :roll: :lol: :wink:

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Jacek Olsiński »

Coś Paweł mi się obiło o uszy ale na szczęście decyzja zapadła, że tuby jednak. O zbrojenie więc nie muszę się martwić. Nie lubię co prawda tub kręcić ale tuba tańsza niż hak. Dzieki chłopaki.
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Rafal15_10-11 »

Paweł Ziętecki pisze:Oprócz Sawady doskonałe opinier mają rosyjskie haki SjewjernajaTurbostrjełka. Mało znane, ale w wąskich kręgach rozchytywane. Jakaś grupa rosyjskich zapaleńców zleciła unikatową produkcję na własne potrzeby japońskiej firmie, według wlasnego projektu, także materiałowego. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i obecnie haki są rozprowadzane także wśród ludzi spoza pierwotnej, wąskiej grupy.
a to bardzo ciekawa informacja. masz może Paweł zdjęcia tych haków?

rozmawiałem kilka dni temu z mocno zorientowanymi ludźmi i należy się tylko spodziewać że będzie gorzej
Chińczycy przejęli prawie wszystko w swoje łapy . z tego co wiem jest po prostu kilka wyspecjalizowanych fabryk znajdujących się na jednej ulicy czy jak to nazwać.
Loop przestał produkować, mustad też coś stracił maszyny a Partridge zaprzestało podobno produkować salary aby nie płacić frodinowi . coś w tym musi być bo zawodowi krętacze mówili mi że muszą szukać czegos nowego a o to nie jest łatwo bo salary choć ostatnio nieco chu... miały jednak ugruntowaną przez lata markę
przyjdzie nam jeszcze lutować haki karpiowe
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Zygmunt »

Ze trzy lata temu pierwszy raz założyłem do tub kotwice S-OWNER model STN-36BC. Nic nie mogę im zarzucić, nie zawiodły mnie. Chwytne i mocne kotwice.

Tak wygląda (w pierwszej tubie)

http://muchoswiry.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=4641" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Zygmunt

"It is better to have a bad day fishing rather than a good day working..." (popular fishermen saying)

Beer is living proof that God loves us and wants us to be happy." by Benjamin Franklin.

My favorite animal is .... steak. Fran Lebowitz
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Paweł Ziętecki »

Rafal15_10-11 pisze:a to bardzo ciekawa informacja. masz może Paweł zdjęcia tych haków?

Żartowniś z Ciebie Rafał. :P
Paweł
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Rafal15_10-11 »

Paweł abyś się nie zdziwił poszperam w pudełkach i znajdę oryginalne muszki rosyjskie kręcone na tuningowanych hakach
może nie tak wypasione jak SjewjernajaTurbostrjełka, ale zawsze ;)
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Janusz Panicz »

A ja jeszcze sobie przypomniałem o jednym zajebistym modelu podwójnych haków, który pojawił się w zeszłym roku - Mustad DL7:

http://www.mustad.no/catalog/emea/product.php?id=2532

Obrazek

Fotka z SFF - muszki w wykonaniu "salmo salar1979".
http://www.salmonfishingforum.com/forum ... 64491.html

Widziałem, że są dostępne w Fishing-Mart.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Rafal15_10-11 »

haki wyglądają OK , ale cena jest już mniej zabawna
ja na razie na jakieś kilkadziesiąt lat mam zapas, co nie znaczy że nie można go nieco uzupełnić ;)
po za tym i tak głownie kręcę na tubkach
beret32
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 20:00
imię: Marcin
nazwisko: Gregorek

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: beret32 »

Robię muchy na tych hakach odkąd pojawiły się na rynku.Są bardzo krótkie 6 jest jak rozmiar 8.
Bardzo ostre chemicznie ostrzone,mocne.Ale pojawił się problem,coś dzieje się z Mustadem- Chinole kombinują wykup firmy lub parku maszynowego.Za zamówionym towarem czekam od stycznia
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: Janusz Panicz »

Dzięki za info Marcin. A wiesz może gdzie można dostać double Loop/Mustad, te z oczkiem wygiętym do dołu?
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
beret32
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 20:00
imię: Marcin
nazwisko: Gregorek

Re: Kotwice Łososiowe

Post autor: beret32 »

Janusz Loop jako taki chyba przestał istnieć .Wszędzie na świecie wyprzedawano sprzęt tej firmy.Obecnie firma jest po podziale i prawdopodobnie nazywa się LTS ,ale czy mają te haki ?
A zobacz tu http://www.veniard.com/product1872/sect ... lmon-hooks" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ