Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: jasiekcom »

Miał ktoś doświadczenie z Visonem Cult DH 14,8`# 9, bo myślę nad sprawieniem sobie czegoś takiego więc wszystkie informację będą cenne :wink:
Daniel
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: WujTom »

O cultach generalnie, bez wchodzenia w szczegóły i konkretne modele słyszałem bardzo dobre opinie. I to nie od niedzielnych wędkarzy... Mogę dopytać...
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: jasiekcom »

Tomku ja też wiele słyszałem dobrego jak możesz to dowiedz się co tam możesz szczególni chodzi mi jak sprawuje się z głowicą typu skagit bo słyszałem że tu ponoć kuleję :wink:
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: WujTom »

Słyszałeś, że kulejesz? Ludzie to jednak chamy....

Dowiem sie, ale zdaje sie, ze kolega tylko AST używa....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Andrzej R.
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 01:01
imię: Andrzej
nazwisko: Rębosz

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: Andrzej R. »

Z tego co pamietam to chyba rzucałem tym sprzętem dwa lata temu na Vision Flyfishing Festival. Raczej polecałbym ten kijaszek do linki speyowej lub skagitowej. Do techniki underhandu i uzywania głowic skandynawskich to polecił bym coś szybszego np z Visiona wędkę Catapult.
Pozdro,
Andrzej
Andrzej R.
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 01:01
imię: Andrzej
nazwisko: Rębosz

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: Andrzej R. »

jasiekcom pisze:Tomku ja też wiele słyszałem dobrego jak możesz to dowiedz się co tam możesz szczególni chodzi mi jak sprawuje się z głowicą typu skagit bo słyszałem że tu ponoć kuleję :wink:
W ubiegłym roku testowałem sprzet kolegi - culta 14'7"#9 i głowicę skagitową również vision 610 grain i latało to bardzo dobrze (napewno nie kulało :lol: ) Na stronie RIO rekomendują 575-625 grain a Airflo 600 grain w skagicie ale nie mieliśmy lzejszej głowicy więc nie było porównania. Dało się przyzwoicie rzucić tym zestawem lecz możliwe że ciut lzejszy również byłby OK.
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: jasiekcom »

WujTom pisze:Słyszałeś, że kulejesz? Ludzie to jednak chamy....
oj tam oj tam czepiacie się Wujek :nunu: :lol:

Andrzej a ja słyszałem że ponoć właśnie do fajnie się rzuca speyem i głowicami scandii a jeśli chodzi o skagit to już niekoniecznie i dlatego moje rozterki :wink:
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: WujTom »

Bo to jeszcze pytanie, kto powiedział, że tym lepiej, a tym gorzej. Ale jak Andrzej mówi, ze można i jest nieźle, to znaczy że tak jest. Trzeba umieć po prostu, a wieść gminna niesie, że Andrzej umie... Tak czy inaczej, traktowałbym opinię Andrzeja za wystarczającą rekomendację.

A ja się pochwalę, że moja nowa 700-tka przybyła. I tej już spalić nie dam.... ;-) A przynajmniej nie zanim zobaczy wodę. Tamta nawet nad rzeką nie była.... ;-(
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
jasiekcom
Posty: 247
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2012, 16:16
imię: Daniel
nazwisko: Kasprzak
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: jasiekcom »

OK dzieki chłopaki :uklon: czyli biorę jak się uda wyrawać w fajnej cenie :wink: a jak nie będzie pasić to przerobię na podlodówkę :lol:

Tomek jak masz kompletny sprzęt to wyskocz sobie do Runowa porzucasz sobie przetestujesz, porozmawiasz z "cieciem" :peace:
beret32
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 20:00
imię: Marcin
nazwisko: Gregorek

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: beret32 »

Tomek widziałem twoją 700setke -w postaci lekko pomarańczowej łuny na niebie :prayer:
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: Marek Kowalski »

WujTom pisze:B
A ja się pochwalę, że moja nowa 700-tka przybyła. I tej już spalić nie dam.... ;-) A przynajmniej nie zanim zobaczy wodę. Tamta nawet nad rzeką nie była.... ;-(
To jeszcze obaczym :twisted:
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: Jacek Lurka »

Mógłbyś coś lżejszego sprowadzić? Łunę z 700 tki już znamy. Zima jest, palić trzeba. :wink:
Pozdrawiam
Jacek
browntrout
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 14 sty 2014, 12:07
imię: Marek
nazwisko: Wierzbicki

Re: Opinie o Visonem Cult DH 14,8`# 9

Post autor: browntrout »

jasiekcom pisze:OK dzieki chłopaki :uklon: czyli biorę jak się uda wyrawać w fajnej cenie :wink: a jak nie będzie pasić to przerobię na podlodówkę :lol:

Tomek jak masz kompletny sprzęt to wyskocz sobie do Runowa porzucasz sobie przetestujesz, porozmawiasz z "cieciem" :peace:
Witam, też myślę o tym kiju a jak mniemam, zakupiłeś go i pewnie już rzucaleś skagitami, więc jak będzie chwilka, zdradź prosze jak sie sprawuje.
Pozdrawiam :ganja:
ODPOWIEDZ