Falkenberg multiloops

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
mack
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lut 2010, 19:18
imię: maciek
nazwisko: sarnik

Falkenberg multiloops

Post autor: mack »

Mam pytanie o ten gadżet.

http://www.123hjemmeside.dk/Falkenbergflytools/90438455" onclick="window.open(this.href);return false;

Janusz, zdaje mi się pisał, że tego używa. Czy ta koszulka, w którą wchodzi rdzeń oskubany z powłoki (na zdjęciu opisana jako loop tube), to jest z jakiegoś specjalnego materiału? Na początku myslałem, że to cienka termokurczliwa, ale ona przecież "zlewa" się z koniczną końcówką zwana tu "black melting tube", co by oznaczało, że obie muszą być z podobnego tworzywa do powłoki głowicy.

W sklepie Falkenberga znalazłem do kupienia te koniczne "melting tubki", ale nie wiem czy w zestawie są te "loop tubki".

Mam ochotę na takie zawodowe pentelki na głowicach :D
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Falkenberg multiloops

Post autor: Rafal15_10-11 »

dziadostwo , najlepiej zrobić pętelkę z samego rdzienia , wtedy łatwiej przechodzi przez przelotki
mack
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lut 2010, 19:18
imię: maciek
nazwisko: sarnik

Re: Falkenberg multiloops

Post autor: mack »

Rafał testowałeś je? Na mój rozum, taką pętelkę z rdzenia tez pokrywasz klejem, który jak zaschnie ma w sumie strukturę podobna do cieniutkiej koszulki w multiloopach... Nie sądzę żeby to robiło różnicę przechodząc po przelotkach. Na + dla multiloops jest estetyka i wydaje mi się że być może trwałość dzięki integralności zgrzewanego połączenia w porównaniu z klejonym.
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Falkenberg multiloops

Post autor: Janusz Panicz »

Rafał, żadne dziadostwo. To jest zajebisty systemik. Ja oczywiście robię pętlę na rdzeniu jak polecasz, ale potem zamiast paprać klejem formując z niego kokon na przejściu pętli z rdzenia w otulinę, po prostu zakładam tą czarną koszulkę, na całość rurka termokurczliwa i zatapiam w piękną profesjonalną gładziutką pętlę.

To jest tak Rafał, jak z preferencjami odnośnie cipek - jedni wolą wygolone na gładko a inni kocurka :wink: W przypadku pętli na tipach czy głowicach metod zresztą jest wiele. Falkenberg ma jeszcze gotowe końcówki, które tylko trzeba zatopić. Łebski gość, produkuje też igły do tubek, główki mudlerowe z pianki i kilka innych innowacyjnych gadżetów.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Falkenberg multiloops

Post autor: Rafal15_10-11 »

Janusz Panicz pisze:To jest tak Rafał, jak z preferencjami odnośnie cipek - jedni wolą wygolone na gładko a inni kocurka :wink:

to w zasadzie mnie przekonało ;)

Można też sobie zrobić pętelkę z runingu i zgrzać to wszystko
Trzeba kupić tylko runing tej samej firmy co głowice (chodzi o ten sam rodzaj plastiku)
Ucinamy kilka cm runingu zawijamy i zakładamy na to koszulkę termokurczliwą
Podgrzewamy wszystko tak aby się linka stopiła z pętelką z runingu
Zdzieramy rurkę termo kurczliwą i gotowe
A jak sobie będę robił pętelki z samego rdzenia , bo mnie wkurwia jak duże pętelki wyrywają mi przelotki
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Falkenberg multiloops

Post autor: Janusz Panicz »

A tak to się prezentuje w akcji. Na zdjęciach są gotowe pętelki z czarnymi stożkowymi nakładkami zgrzane z tylną częścią głowicy. Ładnie takie zakończenie przechodzi przez przelotki i jest bardzo elastyczne, jak widać:

Obrazek

Obrazek
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
ODPOWIEDZ