Tip do skagit "koniczny"

venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: venom »

mkfly pisze:Się kurde obudziliście, teraz to się z leadcorem poprzepraszajcie hehe Proszę ja Was :faja:
Nie no Marcin ja Cie prosze bo poplułem monitor...
Czym k... sa te końcówki na metry jak nie zwykłym lidkorem tylko z racji wzrastającej popularności skagitu nazwane tipami na metry i oznaczone nie wagą stopy a liczbami "T"
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: WujTom »

No dziewczęta, wystarczy. Od siebie dodam tylko, że w tym wypadku wspólna jest tylko funkcja.
Marian, z Finlandii paczka szła dwa dni. Teraz nie zdążysz, ale generalnie szybko i w miarę tanio to wychodzi.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mkfly »

No Marian, ale czy ja coś mówie. Leadcor to to samo z zasady działania, tylko by trzeba zważyć i podzielić przez długość, to bedziesz miał stosunek "T" nawet.

Się kurde obawiam że niebawem będziemy mieli nad Łebą więcej skagitowców niż nad Skagit River. :peace:
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: venom »

a jak wygląda stosunek "T" ;)
takiej pozycji nie znałem chyba ;)
wuju wiem ale 24 z tego co mówiłeś nie mieli...
narazie zastepczo mam 8 stóp odcięte z deepfindera 600grainowego . też idzie w dno jak łańcuch...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mkfly »

Ja pierdole, Marian. T to ilość grainów na stopę.

T18 w zupełności tarczy jak na łebe, ale rozumiem że chcecie mieć w zanadrzu "ATRYBUT" w potaci T24. Słusznie, przyda się w dolnym biegu rzeki.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: venom »

sie kurde na żartach nie znasz?? ;) :faja: :pokacyce: :ganja:
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mkfly »

Skagit to nie są żarty 8)
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: Rafal15_10-11 »

WujTom pisze:
iREK pisze:
mkfly pisze:
iREK pisze:
mkfly pisze:Dumałem sobie nad kawałkami tipów i wydumałem obie tipa złączonego z dwóch tipów o różnym topniu "T".

Połączyłem sobie 1,7 metra T24 z 2 metrami T18. Wyszedł taki jakby koniczny lekko tip.
Myślę, że jakby zmotać taki spec tip z 3 tipów powiedzmy 1 metr T24 + 1,5 metra T18 + 1 metr T10 to by wyszło całkiem ciekawe dzieło ograniczające znacznie początkującym skagitowcom efekt chlapania końcówki.


pozdrowionka
te najcięższe są najgrubsze więc bez sensu bo ostatni odcinek przed przyponem powinien tonąć najszybciej
Ale mi nie o to chodziło żeby robić maczugę zamiast tipa która będzie bryzgała końcówką, tylko odwrotnie.
tak czy owak bez sensu, skrajnie dla porównania jakbyś założył do tonącej głowicy pływający tip
No tez uważam, ze to bezsensu.

Panther, a to co dla Ciebie mam, to Ci nie wystarczy?
to jest bez sensu , ale piątka za kreatywność :)
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mkfly »

Chyba jednak trochę lepiej się układa na wodzie taki łączony tip, przynajmniej takie mam wrażenie po dzisiejszym dniu w terenie.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: WujTom »

Marcin, ale my nie dyskutujemy z ideą układania się na wodzie, tylko już pod powierzchnią.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: Rafal15_10-11 »

I jeszcze dodam że należy zwracać uwagę na łączniki plecione aby linka była wetknięta maksymalnie głęboko
Wzmacnia to konstrukcję ale również zapobiega załamaniu przyponu jak mamy w plecionej pętelce pęcherzyk powietrza .
Może przy t17 (to coś a w sam raz na kilkumetrowe dołki) nie jest bardzo istotne, ale przy wolniej tonących przyponach , już tak
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mkfly »

WujTom pisze:Marcin, ale my nie dyskutujemy z ideą układania się na wodzie, tylko już pod powierzchnią.

A jak układa się w wodzie polyleader?
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: Jacek Lurka »

mkfly pisze:A jak układa się w wodzie polyleader?
Często łowię pstrągi na streamera z poly Airflo ExFS. Moim zdaniem to kawał łańcucha, który po prostu ma iść na dno. Jednak chlapania (jak np w pzypadku Deep Findera) nie stwierdziłem.
Pozdrawiam
Jacek
mack
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lut 2010, 19:18
imię: maciek
nazwisko: sarnik

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: mack »

W jaki spsób łączycie tipy z głowicą i przyponem? Stosujecie łączniki czy wykonujecie welded loopy? Czytałem że T jest trudny do zgrzewania ze względu na dużą zawartość wolframu..
Andrzej R.
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 01:01
imię: Andrzej
nazwisko: Rębosz

Re: Tip do skagit "koniczny"

Post autor: Andrzej R. »

Sposobów jest kilka. Można zgrzać ale to trudna sprawa dlatego ze tipy RIO czy SA są zrobione na lince mono i jeśli ciut za mocno przygrzejemy to na 100% uszkodzimy rdzeń. Proponuję z jednej strony zarobić łącznikiem a z drugiej dowiązać żyłkę np 0,40 stosując nail knot lub albright knot. Póżniej robimy pętelkę na żyłce i już loop to loop dołączmy tippet z muchą:)
ODPOWIEDZ