Ufały....

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Ufały....

Post autor: WujTom »

Panowie, poradźcie: dojrzałem emocjonalnie do zakupu któregoś z glutów światło utwardzalnych. Do główek typu "epoxy head", mniejszych i większych. Co warto kupić, i gdzie? Niekoniecznie musi być w Polsce - nie jest dla mnie problemem zakup w USA - i tak będę robił stamtąd jakąś większą paczkę, to mogę dorzucić i klej. Tylko jaki... Najchętniej coś z aplikatorem, żeby dało się i mniejsze muchy wykończyć "prosto z tubki". No i latarkę pewno do tego jakąś by trzeba.... Pomożecie?!
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Re: Ufały....

Post autor: huba1973 »

Choć sam mam Bug-Bonda(wygrałem runde w challengu i taka była nagroda) polecano mi to
http://www.pikeflyrod.com/tools-and-glu ... -bond.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wprawdzie nie ma aplikatora,zdajesie tylko pędzelek jak w lakierze żony ale jak zgęstnieje wystarczy go włożyć do ciepłej wody.Inne ponoć z czasem zastygają i sa na śmietnik.Jeżeli nie wyrabiasz tego dużo to jest niewątpliwa zaleta.Latareczka najlepiej punktowa,nie musze chyba mówić,że żaden LED absolutnie nie zrobi roboty,UV z porządnym akumulatorkiem.
Dodam jeszcze ,że Bug-Bond robi wersję rzadszą i gęstszą oraz aplikatory i jest stosunkowo drogi.
romasz
Posty: 1363
Rejestracja: wtorek, 13 gru 2011, 23:11
imię: Roman
nazwisko: Czajkowski
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ufały....

Post autor: romasz »

Tomek, sprowadzisz parę opakowań... prawda :wink:
Będziesz idolem... fanem?
?
jakoś tak to było... :-)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Ufały....

Post autor: WujTom »

Dwóch kolegów poleca mi wariant tipsowy - i to oczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale myślałem o czymś, co będę mógł użyć w terenie, nad wodą, bez prądu, i duzej ilości gratów. Przyjrzę się tipsowemu rozwiązaniu, tylko:
huba1973 pisze:Latareczka najlepiej punktowa,nie musze chyba mówić,że żaden LED absolutnie nie zrobi roboty,UV z porządnym akumulatorkiem.
co masz na myśli pisząc o akumulatorku?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Re: Ufały....

Post autor: huba1973 »

WujTom pisze:Dwóch kolegów poleca mi wariant tipsowy - i to oczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale myślałem o czymś, co będę mógł użyć w terenie, nad wodą, bez prądu, i duzej ilości gratów. Przyjrzę się tipsowemu rozwiązaniu, tylko:
huba1973 pisze:Latareczka najlepiej punktowa,nie musze chyba mówić,że żaden LED absolutnie nie zrobi roboty,UV z porządnym akumulatorkiem.
co masz na myśli pisząc o akumulatorku?
Bateria,ktorą można ładować,ponoć bardziej sie nadają do niektorych urządzeń.W wypadku latarki UV produkują wiązke lepiej wiążącą klej światłoutwardzalny.
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Ufały....

Post autor: Rafal15_10-11 »

LOON UF knot coś tam
służy mi do zarabiania linek zaklejania kotwiczek i robienia główek z oczętami 3D
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Ufały....

Post autor: WujTom »

Dżizas, wlazłem na allegro.... Masakra, ile tego jest.....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Rafal15_10-11
Posty: 784
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 15:09
imię: Rafał
nazwisko: Kamiński

Re: Ufały....

Post autor: Rafal15_10-11 »

byłop tego nie robić ;)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Ufały....

Post autor: WujTom »

Dobra, z Jarosławem Niezastąpionym ogarnęliśmy temat. Przy okazji dziękuję wszystkim z którymi korespondowałem i rozmawiałem. Po raz kolejny forum pokazało swoją siłę...

Tak czy inaczej - myślę, ze mogę polecić kolegom produkt o nazwie Top Coat firmy Tina.
Wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Obrazek
*http://www.ukswff.co.uk/forum/viewtopic ... n%20false;

Jest także żel tej firmy, ale jeszcze na niego czekamy. Na dzień dzisiejszy przeprowadziłem testy tylko z top coat'em i wnioski są następujące.
- daje się utwardzać latarą
- nie klei się po utwardzeniu
- jest dość gęste, żeby nie spłynąć z muchy od razu, a na tyle rzadkie, że elegancko się rozpływa i układa.

Żeby nie było jednak całkiem różowo:
- można utwardzać latarą, i da się zrobić dość grubą główkę/korpus, ale niestety trzeba robić to na raty. Poniżej fotka gotowej główki, zrobiona na 3 razy.

Obrazek

Bo niestety okazuje się, że latarki, to nadają się tylko do powierzchniowego utwardzania. Grubej warstwy nie "wezmą". I tu pojawia się zderzenie z rzeczywistością - porządnie utwardzić na raz grubą warstwę można tylko w dużej, stacjonarnej lampie. I najlepiej wówczas budować główkę czymś, co w przypadku firmy Tina nazywa się Base Gel. Sumując: poważniejsze zadania i większe ilości nie obędą się bez mocnej, najlepiej 36w lampy. Na allegro do dostania w okolicach 60-80zł.

Kwestia klejenia się po wygrzaniu. To kolejna sprawa, która przewija się w rozmowach. Rzeczywiście żele po wygrzaniu mają taką lepką powłokę. Koledzy radzą sobie przemywając to alkoholem, na świecie natomiast chłopaki stosują wspomniany wcześniej Top Coat. Jak pisałem wyżej, ta wada w przypadku TC jest prawie nie zauważalna. Tzn może minimalnie coś tam pod palcami czuć w przypadku utwardzania latarką, ale jeśli włożymy w mocną lampę, to problem nie istnieje. Top Coat jest idealnym rozwiązaniem do pracy w terenie, gdzie nie ma możliwości korzystania z lampy. Chwilę dłużej to trwa, ale można.

No i najważniejsze: CENA!!! 1/2 oz kosztuje u nas 10-15zł. Ze świata nawet taniej. Czad, nie? Zresztą mamy z Jarkiem teorię, że ów Top Coat to to samo, co produkt ze strony http://www.pikeflyrod.com/tools-and-glu ... -bond.html I zobaczcie, jaka już cena jest.... Ta sama sytuacja, o której Janusz pisał w przypadku latarek uv. Zresztą taką jak Janusz opisywał, to właśnie kupiliśmy, czyli UltraFire C3 Cree UV

Czekamy z Jarkiem jeszcze na wspomniany wyżej żel. Prawdopodobnie zaimportujemy go w "zaciemnioną" strzykawę i w ogóle będzie zajebiście. Będę meldował na bieżąco.

P.S. Niestety na Allegro, mimo, że można znaleźć aukcje z Top Coat'em Tina, i nawet na zdjęciu jest taka sama flaszka, to niestety bywa, iż w paczce przychodzi zupełnie inny produkt. Sprzedawcy tłumaczą, że to to samo, tylko "nowa etykieta", ale z naszego doświadczenia wynika, iż różnice jednak są. Za słabo zgłębiłem temat, żeby się o tych różnicach rozpisywać, dlatego sugeruję, w przypadku zakupu na rodzimym rynku dopytać u sprzedawcy, co rzeczywiście sprzedaje. MUSI być taki, jak na pierwszym zdjęciu, które powiesiłem na początku tego posta.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Ufały....

Post autor: Jacek Lurka »

Z tymi UV mnie zaciekawiłeś. Z uwagi na to co robię mam na codzień do czynienia z lakierami UV. Muszę przetestować moje top coaty (obecnie mam w połysku 10 i 25), ale również sealery i fillery. Ciekaw jestem ile taka latarka ręczna daje peak- ów (mW/cm2).
Gdyby to się sprawdziło mielibyśmy źródło lakierów UV w śmiesznej cenie.

Rozumiem, że do bezbarwnego latarka jest typu Hg?
Pozdrawiam
Jacek
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Ufały....

Post autor: WujTom »

Ty próbujesz mnie obrazić?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Ufały....

Post autor: Jacek Lurka »

Znaczy że co? Nawet nie wiem w którym momecie planowałem Cię obrazić.
Chyba kupię taką latarkę i na powermacie sprawdzę ile to może.
Pozdrawiam
Jacek
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Ufały....

Post autor: WujTom »

Jacek, jaja sobie robię :-). Zadałeś pytania, na które na wszelki wypadek łatwiej się obrazić ;-)

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Później powieszę linka do latary.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Ufały....

Post autor: Jacek Lurka »

Wiem że jaja robisz :mrgreen: . Pytania były poważne, ale za linka wdzięczny będę.
Pozdrawiam
Jacek
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ufały....

Post autor: Janusz Panicz »

Dzięki Tomek za sprawozdanie. Z moich doświadczeń właśnie najtrudniej jest z lakierami i żelami bezbarwnymi. Z lakierami hybrydowymi INS w kolorach, które są nieco bardziej gęste na szczęście nie miałem problemu. Przy okazji, ponieważ moja latarka zaczęła mrugać w wyniku kilku upadków z wysokości :censored: zakupiłem nową - mocniejszą UltraFire WF-501B - sprawdzona w boju, więc można kupować :cheers:
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
ODPOWIEDZ