Pudło na szczupakowe

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Pudło na szczupakowe

Post autor: WujTom »

Już od dość dawna poszukiwałem tych pudeł. Co zajrzałem na allegro, to kicha. Namierzyliśmy z Tijokiem kogoś, kto znał gościa, który ma kumpla, którego siostra spotyka sie z chłopakiem, którego sąsiad.... itd itd.... No, w każdym razie nie załatwili. Aż tu nagle, tak "z głupia frant" zajrzałem znowu na Allegro, i... Są!
Panie i Panowie, najtańsze chyba pudło na duże muchy. Taadaaammmm!!!

Obrazek

Dobra, wiem, że zdjęcia syfiaste... powiedzmy, że dla kontrastu dla januszowych tubek ;-)


Ok, po raz kolejny wracamy do klasyki. Pudełko do kaset VHS, za oszałamiające 1,30 PLN. Drogo, bo wersja De Lux - przeźroczyste... Czarne albo białe są tańsze. Wiadomix.

Teraz jeszcze kwestia mocowania muszek. Pianek dla takich bydlaków nie lubię - prędzej czy później duże haki robią z pianki sito. Kiedyś zobaczyłem, że ktoś miał ciekawy portfel na przynęty. Wieszał w nim różne wynalazki. 2+2 = 4 i wyszło mi, ze trzeba to zrobić tak oto:

Obrazek

Obrazek

Zrobiłem z tego, co miałem w robocie pod ręką. Rozwiązanie jest co najmniej niedoskonałe, ale chodzi o ideę.
W zależności od wzoru to na jednej agrafce można powiesić nawet kilka muszek, czyli trochę tego wejdzie.
To co, jakieś usprawnienia? Liczę na Was ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
RooG
Posty: 137
Rejestracja: środa, 18 kwie 2012, 11:35
imię: Michał
nazwisko: Mazurek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: RooG »

śprytne !

Używam VHSówek na strimery, ale do tej pory walały się luźno - teraz nie będą :-)
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: Krzysztof Łyczek »

A link do tej oferty na alledrogo można prosić?
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: WujTom »

Oczywiście, niedopatrzenie.....

http://allegro.pl/show_item.php?item=2679789766

Ja wziąłem 10 szt. Na zapas.... jeszcze chwila, i takie pudła będziemy oglądać w muzeach.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: WujTom »

Aha, gość w opcjach kosztów wysyłki podaje 25zł, ale mi 10 szt wysłał za 8 czy 9 zł. Więc się nie strachajcie ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: Paweł nizinny »

Ja bym sobie kupił takowe http://www.ebay.co.uk/itm/UMPQUA-MAGNUM ... 1047wt_699 Jak ktoś chętny do wspólnego zakupu to proszę na priva.
.... panie, kiedyś to byli riby....
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: romaro_rr »

Paweł na początek proponuję ci To:
http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/9192" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest niezłe! :cheers:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: Janusz Panicz »

Polak potrafi - dzięki za prezentację idei Tomek :cheers:
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: WujTom »

No potrafi... ale to nie jest kwestia skąpstwa. Po prostu część sprzętu wędkarskiego w moim wypadku spisana jest całkowicie na straty. Albo zgubię, albo zniszczę.... kwestia czasu. Tak mam z pudełkami właśnie, ale i z okularami wędkarskimi, czy cążkami które niby wiszą dopięte do kamizelki, a jakimś cudem po paru wyjazdach okazuje się, że zginęły.... Szczęśliwie wędki i kołowrotki są wolne od tej klątwy ;-)
Szkoda by mi było wywalić 60 czy więcej dolców na pudło które i tak odpłynie prędzej czy później.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Pudło na szczupakowe

Post autor: Paweł nizinny »

Tomek, podobnie jak kluczyki do auta... Jak byś szukał masz w lewej kieszeni spodni... ;)

Dzięki Robert za namiar. Kupię jedno i sprawdzę czy mi podchodzi. Niemniej jednak muszę zakupić coś większego by nie pływać z kilkoma pudełkami...
.... panie, kiedyś to byli riby....
ODPOWIEDZ