Przypon na szczupaki - do AdamGie

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: hi tower »

Nawiązując do wątku z FFF:
http://flyfishing.pl/flyforum/msg.php?id=34924&offset=0" onclick="window.open(this.href);return false;

chciałbym aby kolega przybliżył nam owe "przepłony od Handlarki" co niby takie fajne. pozdr
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

Pani za dobrze po polskiemu nie mówi; nie wiem, jaka to firma. używam i jestem zadowolony; rwę dużo. relacja cena - jakość w pełni mnie zadowala. żadnej odstrzelonej muchy, nie skręca się, nie załamuje. mi pasuje. kolor brązowy. zdjęcia wstawić?
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: WujTom »

Się pytasz.....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

postaram się jutro wrzucić zdjęcie.
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: hi tower »

i gdzie te fotki?
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

dzisiaj ...
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

to tak się przedstawia...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: hi tower »

Rzeczywiście wygląda do dość "bazarowo" i nie wzbudza wielkiego zaufania. I twierdzisz Adamie że to się nie skręca i nie łamie?
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

mogę wstawić zdjęcie przyponu, który zaplątał się o kolanko haka podczas rzutu. zgiął się - wyrostowałem w 3sekundy nad wodą i jest git.

ja przerobiłem wiele przyponów. kevlar można sobie w dupę wsadzić. szczpaki go żną jak żyłkę. drut tytanowy jak się zagnie - po imprezie. drut fachowo szczupakowy, ale nie tytan - potrafi się zagiąc i złamać. fluorocarbon to na pstrągi nie szczupaki, też miałem cięcia jak i w kevlarze.

te przypony uważam za idealne - jak dla mnie. żadnego nie zerwałem na żyłce 0,35mm - tylko żyłkę. moc mi wystarcza. byle takie ryby były... poza tym to cena - 1zł. a ja dużo urywam, oj dużo...


myślę, że jakby je ładnie opakować pod logo znanego producenta - byłoby drogo. a jeszcze nazwać super wire titan core pike assasin... miliony, miliony ;)
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Kacper.K »

Ja tak z innej beczki trochę. Jak stosujecie agrafki to nie macie problemu z "gubieniem" much?? Kilka razy się do tego przymierzałem, stosowałem różne agrafki - w różnych wielkościach, z cienkiego drutu, z grubego drutu, różnie zamykane. Cały czas miałem problem z tym, że podczas rzutu cała agrafka, albo sama mucha wypinała się. Czasem było tak w pierwszym rzucie, a czasem po kilku godzinach, ale chyba zawsze mi się to przytrafiało, podobnie jak dwóm znajomym ( agrafki mieliśmy różne).
Od tego czasu stosuję inne rozwiązanie - albo fluorocarbon 0,5 - na moje szczupaki starcza póki co, albo (to od tego sezonu) kupiłem stalkę robinsona na metry i po prostu każdą muchę zbroję w 10-15 cm takiej stalki na stałe, czyli pętlę przekładam przez uszko i zgrzewam za pomocą rurki termokurczliwej lub zaciskam tulejką dołączoną do opakowania tegoż drutu. Z drugiej strony natomiast robię pętelkę i daję krętlik. Minusem jest to, że podczas zmiany muchy nie mogę jej sobie wypiąć jak z agrafki, ale normalnie muszę uciąć i zawiązać od nowa, no i to że pudełko przez te druty mi się nie domyka ;).
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: WujTom »

Kacper, ja używałem głównie takiej agrawy jak na foto Adama. I nie przypominam sobie, żebym zgubił z niej muchę.

Adam, kewlar używałem, ale ten najgrubszy. Owszem, po każdej większej rybie na wszelki wypadek zmieniałem, bo się miejscami "nadwyrężał", ale odgryźć nie odgryzły. A ryby jakieś mikre nie były..... Ale to też może być kwestia łowiska - ja większość ryb złowiłem na wodzie 30-40 cm, a zacinałem w tempo - z reguły widząc atak jeszcze zanim ryba zagryzła. Może to być powód..... Jakoś nigdy muchy z żołądka szczupakowi nie wyciągałem ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: hi tower »

no to Adamie masz teraz problem bo zareklamowałeś produkt i teraz musimy się dogadać co dalej z tym robimy? Ja bym 20szt. na próbę wziął.
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przypon na szczupaki - do AdamGie

Post autor: Adam Gierczak »

mnie one w zupełności jakościowo odpowiadają :-)
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
ODPOWIEDZ