Wymiana przelotek

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Wymiana przelotek

Post autor: michmiga »

Mam kij w którym chce wymienić przelotki i zmienić ich rozstaw -ale jak usunąć resztki żywicy po odcięciu przelotki ??
tak by nie porysować lakieru -zawsze jak tylko przezbrajałem jakiś kij był on nie lakierowany a teraz mam problem.
Jest to w ogóle możliwe ?? :mur:
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Wymiana przelotek

Post autor: dipper »

Nie wiem Michał, czy widziałeś film Sergiusza




Jeśli jeszcze lakier zostaje to trzeba delikatnie zeskrobywać czymś nie za twardym.
Dużo zależy od jakości lakieru którym pomalowany jest blank. Jeśli lakier jest słaby to pozostaną ślady odcisnięte przez spoloty nitki.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Wymiana przelotek

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Jeżeli to nie jest lakier typu flex coat lub trondak, tylko jakiś fabryczny wynalazek to usuniecie przelotek bez śladu będzie raczej niewykonalne, zwłaszcza, jeżeli blank był lakierowany przez producenta i to w kolorze.
W tym przypadku zmiana lokalizacji przelotek może skutkować koniecznością lakierowania całego blanku lub pozostawi ślady.
pozdr.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 wrz 2012, 07:58 przez Krzysztof Łyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Wymiana przelotek

Post autor: michmiga »

Filmik Sergiusza widziałem, blank jest oliwkowy jego uzbrojenie woła o pomstę do nieba. Lakieru na jednej stopce przelotki jest więcej jak na dwóch lakierowanych prze zemnie. Dzięki Panowie za info nie będę się w to bawił .
furgon
Posty: 740
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Michał
nazwisko: Furgacz
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Wymiana przelotek

Post autor: furgon »

Zabrzmiało jakby: zbrojenie Sergiusza wołało o pomstę do nieba :) Przynajmniej po pierwszym przeczytaniu.
Są miłośnicy przyrody. Co ryby wyjmują z wody.
ODPOWIEDZ