Zestaw narzędzi

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
ODPOWIEDZ
butch69
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Mstowski
Lokalizacja: Londyn

Zestaw narzędzi

Post autor: butch69 »

Panowie mam takie pytanko a mianowicie chodzi o zestaw narzędzi firmy Dr. Slick. Mam okazję kupić zestaw tej firmy za dobre pieniążki ( tak myślę ). Zestaw obejmuje 7 narzędzi ( tying scissors, bobbin holder, hair stacker, whip finisher, hackle pliers, dubbin needle, and bobbin threader ) plus drewniany box mieszczący wszystko. pilnie poszukuję dobrych narzędzi w dobrej cenie. Pozdrawiam
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: tijo »

http://www.drslick.com/products_giftsets2.asp



Narzędzia sygnowane logo Dr. Slick, od zawsze uchodziły za szczyt elegancji i praktycznosci. Jesli masz okazję - to ją łap.
RNL
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 00:18
imię: Aleksander
nazwisko: Waśniowski

Re: Zestaw narzędzi

Post autor: RNL »

Chyba dochodzę do wniosku, że chciałbym pokręcić trochę much, przynajmniej spróbować, na początek brutalne wielkie streamery szczupakowe i tubówki. Jaki zestaw narzędzi byście polecili?
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zestaw narzędzi

Post autor: tijo »

Do brutalnych, wielkich szczupakowych niestety potrzebować będziesz mocnego uchwytu szczęk, duże haki wymusza silne trzymanie i jakiś zastępczy pean wmontowany w zwykłe imadło nie wystarczy. Dużo materiału, silne wiązanie mocną nicią - wydaje mi się ze będziesz potrzebował mocniejszego imadła. Odradzam zakup taniego krzywkowego, bo po kilkunastu mocniejszych dociągnięciach nie będzie się nadawać do niczego z powodu wytarcia tej magicznej blokady wykonanej z mosiądzu. (chyba)
Regal indyjski byłby dobrą partią, jednak może być kłopot z tak szerokim otwarciem szczęk (przynajmniej w którymś moim regalu taki kłopot wystąpił, wiec wole wspomnieć). Możliwe ze tylko ja miałem taki kłopot , wiec może jakiś obecny posiadacz się wypowie.

Do tubek wystarczy Ci albo igła do filcowania, albo indyjskochinski wynalazek , który po delikatnym podrasowaniu śmiga jak marzenie. Wpinasz tenże w szczeki imadła i działasz.
Do dużych szczupakowych much kup większy finisher, lub naucz się wiązać paluchami węzły. Małe standardowe finishery są o wiele za małe do szczupakowych i poprawne związanie jest dość kłopotliwe.
Biblioteki ze wzgledow finansowych niedlugo beda wymieniane jednym tchem z mamutami.


„To straszna ignorancja dziennikarzy, ponieważ PKB nie spadło, ale ma niższe tempo wzrostu”.
kot_behemot
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2011, 18:26
imię: Maciej
nazwisko: Bieniasz
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw narzędzi

Post autor: kot_behemot »

Alek ja mam parę rzeczy dla Ciebie. Przy najbliższej okazji dostaniesz.
ODPOWIEDZ