Nabytek

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
furgon
Posty: 740
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Michał
nazwisko: Furgacz
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nabytek

Post autor: furgon »

Co miał na celu taki zabieg?
Są miłośnicy przyrody. Co ryby wyjmują z wody.
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Nabytek

Post autor: Paweł nizinny »

Generalnie to chciałem uniknąć dublowania. Chciałem coś takiego w 6' - 6'6", ale nie było, a 8' już miałem, także alternatywą było 7', a że nie robili więc ciapneliśmy z góry i dołu po troszeczku...
.... panie, kiedyś to byli riby....
Łukasz Graczyk
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 23:49
imię: Łukasz
nazwisko: Graczyk

Re: Nabytek

Post autor: Łukasz Graczyk »

Pozwolę sobie podpiąć pod temat. Dziś przyjechał kołowrotek do mojego "żółtka"... to nic specjalnego ale to zestawienie i ten niesamowity dźwięk terkotki niesamowicie mnie nakręca :) długo czekałem na tą chwile :) Konger WC 4/5 bezapelacyjnie idzie w odstawkę
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

pozdrawiam
Uploaded with ImageShack.us
Jędrek
Posty: 1766
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Andrzej
nazwisko: Kokoszka
Lokalizacja: z kątowni

Re: Nabytek

Post autor: Jędrek »

Łukasz Graczyk pisze:Pozwolę sobie podpiąć pod temat. Dziś przyjechał kołowrotek do mojego "żółtka"... to nic specjalnego ale to zestawienie i ten niesamowity dźwięk terkotki niesamowicie mnie nakręca :) długo czekałem na tą chwile :) Konger WC 4/5 bezapelacyjnie idzie w odstawkę
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

pozdrawiam
Uploaded with ImageShack.us
Żebym wiedził, że Tobie tak pasuje terkotanie, to oddałbym za dobre piwo młynek okuma carina #4/5, który już półtora sezonu leżakuje w najdalszej szufladzie.
Mnie to "pierdzenie" w obie strony doprowadza do szału.
Łukasz Graczyk
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 23:49
imię: Łukasz
nazwisko: Graczyk

Re: Nabytek

Post autor: Łukasz Graczyk »

Dzięki za chęci :cheers: ale z podobnych "klikaczy" mam Shekaspere Mustanga - jego terkotanie także mnie irytuje.
Ten na zdjęciu powyżej klika zuuuupełnie inaczej :wink:
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Nabytek

Post autor: kwiat »

Ładny Lamsonic, kiedyś miałem go na celowniku. Szkoda, że Lamson poszedł w złym kierunku (Vanquish - zupełnie do mnie nie przemawia...), mimo, że design ich pierwszych mid- i large arborów był świetny (ULA, Litespeed, Velocity).

A szklak cacy, 4-ka chodzi za mną od jakiegoś czasu... chociaż Marian o 3-ce pisze - też czytałem chyba na http://fiberglassflyrodders.com/forum/" onclick="window.open(this.href);return false; że 3-ka jest chyba "the best" w ofercie Lamiego która niestety ostatnio się mocno skurczyła... i cena do góry poszła... Jeżeli chodzi o szkło to polecam forum fiberglassflyrodders - kupa informacji i fotek.
kwiat
furgon
Posty: 740
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Michał
nazwisko: Furgacz
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nabytek

Post autor: furgon »

To ja tak z innej beczki. Co jest tłem zdjęcia?
Są miłośnicy przyrody. Co ryby wyjmują z wody.
Łukasz Graczyk
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 23:49
imię: Łukasz
nazwisko: Graczyk

Re: Nabytek

Post autor: Łukasz Graczyk »

Jeśli pytasz co jest tłem na zdjęciach kołowrotka to jest to podkładka z lakierowanych kawałków bambusa połączonych żyłką - ot taka typowa do zastosowań kuchenno-jadalnianych. Jakiś czas temu były dostępne w Biedronce za 5 zł sztuka.

Jeśli chodzi o ciekawe treści na zagranicznych forach, które ostatnio pochłonęły mnie bez reszty to mogę wszystkim polecić poniższy link:
http://classicflyrodforum.com/forum/vie ... 5&start=60

Jegomość wprawiony w obróbce metalu pokazuje jak wykonuje repliki klasycznych kołowrotków m.in kilku modeli Hardego.
Jego warsztat i kunszt na prawdę zrobiły na mnie wrażenie. Polecam rzucić okiem
Cezary Struniewicz
Posty: 495
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Cezary
nazwisko: Struniewicz
Lokalizacja: pow. pruszkowski

Re: Nabytek

Post autor: Cezary Struniewicz »

Jest kilka żółtych kijków w klasach 3-5 ma ebay, nawet w sympatycznych cenach 150$, fajnie to wygląda, ale ja i tak ryb łowić nie umiem ...
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Re: Nabytek

Post autor: Sith »

Taki kijek mam i ja.
Jaki ten świat mały, dokładnie ten kij miałem wielokrotnie w ręku, macałem go itp., oczywiście nie łowiłem na niego. Z pracowni X-Rods wyszedł 1 (i tylko jeden) egzemplarz tego kija i to jest właśnie ten. Ale będąc pod jego wrażeniem ukręciłem sobie coś takiego sam ten kijek
Obrazek
"Catch and Release fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time."
BLOG
ODPOWIEDZ