Zainaugurowalem...

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Zainaugurowalem...

Post autor: Marek Kowalski »

Oczywiscie chodzi o moja dwureczna zabawke. Przy wsparciu Kuby i Adama Sikory wykonalem nawet troche rzutow "underhand" nie zadzierzgujac sobie linki wokol szyi. Kuba i Adam, ktorzy probowali moja zabawke twierdza, ze ma power i jest dobrze skompletowana. Jeszcze raz dzieki za wszelkie rady.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: venom »

a gdzie dokumentacja filmowo-fotograficzna??
(no i może teraz nie bedziesz przy kolejnej imprezie nad Rabą krzyczał że ja lazłem z dwuręczną jako pierwszy ;-) )
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Kuba Chruszczewski »

venom pisze:a gdzie dokumentacja filmowo-fotograficzna??
'
No właśnie, pipa jestem, miałem wziąć aparat i zapomniałem :oops: .
Ale potwierdzam - zestaw Marka bardzo fajny.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Marek Kowalski »

venom pisze:a gdzie dokumentacja filmowo-fotograficzna??
(no i może teraz nie bedziesz przy kolejnej imprezie nad Rabą krzyczał że ja lazłem z dwuręczną jako pierwszy ;-) )
To na razie bylo bez muchi.... :oops: Ale ja sie jeszcze poprawie.
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Janusz Panicz »

Cześć Marek,

Gratuluję pierwszego kontaktu ze sprzętem i tym bardziej tego, że zestaw wygląda na dopasowany, bo z tym drugim nie zawsze jest tak łatwo. A propos rzucania, piszesz, że śmigałeś rzutami udnerhand. Głowicę jak pamiętam masz RIO Scandi Short VersiTip. Pytanie w jakiej gramaturze jest głowica a w jakiej wędka. Mój zestaw (z tą samą głowicą) mam przeciążony o nieco ponad pół klasy i zdecydowanie lepiej/łatwiej rzuca mi się technikami "z wody" czyli Snap-T czy Circle Cast. Robiliście takie próby? Jeśli nie to zachęcam Cię. Przy underhand jednak precyzyjniej trzeba kontrolować miejsce kotwiczenia, a krótszą głowicą wydaje mi się to po prostu trudniejsze.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Marek Kowalski »

Janusz Panicz pisze:Cześć Marek,

Gratuluję pierwszego kontaktu ze sprzętem i tym bardziej tego, że zestaw wygląda na dopasowany, bo z tym drugim nie zawsze jest tak łatwo. A propos rzucania, piszesz, że śmigałeś rzutami udnerhand. Głowicę jak pamiętam masz RIO Scandi Short VersiTip. Pytanie w jakiej gramaturze jest głowica a w jakiej wędka. Mój zestaw (z tą samą głowicą) mam przeciążony o nieco ponad pół klasy i zdecydowanie lepiej/łatwiej rzuca mi się technikami "z wody" czyli Snap-T czy Circle Cast. Robiliście takie próby? Jeśli nie to zachęcam Cię. Przy underhand jednak precyzyjniej trzeba kontrolować miejsce kotwiczenia, a krótszą głowicą wydaje mi się to po prostu trudniejsze.
Producent wedki zaleca do Scandi glowice w granicach 450-500 gr i dlugosci 32-34 ft. Moja glowica ma 485 gr i 33ft, czyli jest w srodku. Probowalem tylko underhand, bo byl to moj pierwszy kontakt z 2-reczna. Tak, ze nie zadawaj mi skpmplikowanych pytan...I tak bede musial rzucac taka glowica, jaka kupilem.
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Janusz Panicz »

Marek, ja tylko delikatnie sugeruję, żebyś spróbował innych rzutów. Z mojego punktu widzenia łatwiejszych do wykonania Twoim zestawem. :peace:
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Marek Kowalski »

Janusz Panicz pisze:Marek, ja tylko delikatnie sugeruję, żebyś spróbował innych rzutów. Z mojego punktu widzenia łatwiejszych do wykonania Twoim zestawem. :peace:
Wiem, ale ja chcialem zaczac od underhand za wzgledu na Lebe... Tam za plecami sa krzaczory.
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: mkfly »

Marek Kowalski pisze:
Janusz Panicz pisze:Marek, ja tylko delikatnie sugeruję, żebyś spróbował innych rzutów. Z mojego punktu widzenia łatwiejszych do wykonania Twoim zestawem. :peace:
Wiem, ale ja chcialem zaczac od underhand za wzgledu na Lebe... Tam za plecami sa krzaczory.
Gratuluję początków. Z czasem jak już nabierzesz trochę wyczucia, zobaczysz, że najlepszą techniką będzie melanż stylów i dopasowanie techniki do panujących warunków. Tak jak piszesz, Łeba to taka rzeka w której trudno stosować snap T, C. Trzeba improwizować.
Andrzej R.
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 01:01
imię: Andrzej
nazwisko: Rębosz

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Andrzej R. »

jakiej długości jest wędka Marka ? z tego co pamiętam to RIO scandi versitip ma 10,5 m dł. Kolega uzywał tej głowicy podczas kwietniowego wyjazdu na Morrum a jego kijem miał dł 12'3"
Marek Kowalski
Posty: 1502
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marek
nazwisko: Kowalski
Lokalizacja: Krakow

Re: Zainaugurowalem...

Post autor: Marek Kowalski »

Andrzej R. pisze:jakiej długości jest wędka Marka ? z tego co pamiętam to RIO scandi versitip ma 10,5 m dł. Kolega uzywał tej głowicy podczas kwietniowego wyjazdu na Morrum a jego kijem miał dł 12'3"
Wedka Marka ma 13 stop. To pisalem ja, Marek. Glowica + tip ma 33 stopy. To tez pisalem ja.
Trener I Klasy Klubu Sportowego "Tęcza"
Łubu dubu Łubu dubu
Niech żyje Prezes Naszego Klubu...

A to pisałem ja- wredny prezes klubu
ODPOWIEDZ