" STRIPPING BASKET" - pytania

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Takiego jeża trzeba zrobić. Platforma ze sztywnej pianki pływającej gęsto nabita kolcami z grubej, sztywnej żyły, albo tych zaciskowych opasek. Gdzieś było na global flyfishing, może znajdę.
Z tym, że moim zdaniem używanie tego urządzenia ma sens, kiedy nie wchodzi się za głęboko do wody. Jak taki koszyk, czy co tam, wisi na wysokości pasa, to już są kłopoty z wygodnym ściąganiem i układaniem linki. Natomiast jest nieoceniony przy łowieniu z brzegu.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Kacper.K »

Znalazłem koszyk z tymi kolcami, już wiem o co biega.
W sumie to fajna sprawa do łowienia z brzegu na rzece. Lepsza platforma czy ten ikea'owski podnóżek ??
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Tu są różne warianty, w tym ten "jeż", tylko nie na piance.
http://globalflyfisher.com/fishbetter/s ... g-baskets/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: harp »

To się robi tak(zrobiłem tego już trzecie wcielenie i sztuk chyba z 6). Chodzimy po sklepach i szukamy michy. Micha nie może być za mała!!! Podnóżek z ikei ma super kształt i całkiem przyzwoite wymiary okoł0 34cm na 24cm. Jest mocny i będzie można na nim siadać podczas odpoczynku. Ma jeden minus -sporo waży! Ale jeśli to komu nie przeszkadza to niech kupi takowy. Lub inną miskę w odpowiednim kolorze. Brak wcięcia nie przeszkadza ponieważ dzisiaj w modzie są płaskie brzuchy. Micha sie trochę dostosuje a i śpiochy i inne ubrania ułożą odpowiednio. Kupujemy w pasmanteryjnym pasek i klamry a w sklepie sanitarnym nakrętki plastikowe ze szpilkami do takich tanich desek klozetowych. Najrozsądniej kupić nakrętki płaskie nie wypukłe bo i takie bywają.
Wiertarką wiercimy dziury po bokach michy na mocowanie pasów. Średnica zbliżona do średnicy plastikowej śruby od kompletu.
odpowiednie dziurki robimy w końcach pasów przewlekamy to wszystko i skręcamy na te 4 nakrętki z tworzywa. Obracamy do góry dnem miche i wiercimy otworki pod żyłki. Jak wywiercimy tniemy żyłę do kosiarki na około 11cm kawałki. Wtykamy je w otwory. Podgrzewamy końce i paluchem rozpłaszczamy przyciskając do miski(takie łebki jak u gwoździa powstają) Początkowo wydaje się że to tak sie będzie już trzymało ale nie. Trzeba je podkleić na żywicę. Montujemy klamry. Bierzemy wędkę i resztę sprzętu i mówimy żonie że jedziemy do Obi poszukać mocowania od deski do sedesu bo stare się gdzieś pogubiły.

Inna metoda to po dwa otworki w dnie. Na nich przewlekamy pasek zaciskowy i powstają sterczace kolce. Ponieważ kolce są ostre na krawędziach można nałożyć na nie rurki termokurczliwe i podgrzać. Kolce są sztywne i gładziutkie.
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: tomek k »

No właśnie mi się przywidział ten samoróbny patent z kawałkiem grubszej pianki nabitej grubymi żyłkami... Nie wiecie, skąd wziąć taką niełamliwą (elastyczną) piankę grubości np. 4 cm? Na morze i Zalew byłaby niegłupia.
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Były kiedyś takie deski do nauki pływania (produkowałem z nich spławiki i woblery). Myślę, że byłaby idealna.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: harp »

Może karimata sklejona w kilka warstw. Podkładki z pianki pod kolana ogrodnicze. Jakaś mata dla dzieci.
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: tomek k »

Wezmę pod uwagę Wasze pomysły. O sprzęcie pływackim wcześniej myślałem, ale wyleciał mi w międzyczasie z głowy ;)
GaGacek
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 29 mar 2012, 09:04
imię: Łukasz
nazwisko: Karkowski
Lokalizacja: Warszawa

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: GaGacek »

W współpracy z Ikeą, pasmanterią i moimi rękoma wykonałem oto taki "stripping stool"
Obrazek

Konstrukcja wykonany w technice bez klejowej, jedynie pasek musiałem zszyć.
Za kołki posłużyły mi pipety 7 cm z pipety automatycznej.
Chętnie sie podzielę pipetami, mam także wersję 12 cm.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Nowatek »

Model znany i cieniony ;)
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Paweł nizinny »

Cześć,
Ja nie jestem typem majsterkowicza i raczej z natury leniwy...
Używam czegoś takiego http://www.williamjoseph.net/products/product_31.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo praktyczne i zajmuje minimum miejsca podczas tansportu, a to dla mnie ważne bo duuuużo robię kilometrów na ryby... Używałem w morzu, łódki i brzegu rzeki, bardzo fajne. Proponuje tylko przyciąć ten plastokowy cyngielek z przodu koszta bo sie czasem o niego linka haczy...
pozdro
.... panie, kiedyś to byli riby....
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: romaro_rr »

Używam tego samego stripping basketu co Paweł i potwierdzam ze jest naprawde dobry, polecam :-) Potwierdzam również to co napisał ze często czepia sie linka o ten dzyndzel ;-) he he. Ale odkąd zakładam go na lewej stronie prostopadle do uda problem zaczepiania się linki jak by zmalal o 80% :faja:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Paweł nizinny »

Off:
Robert pamiętasz o tej szpuli do Sage 3200 ?? :)
.... panie, kiedyś to byli riby....
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: romaro_rr »

Paweł, niestety w moich żródłach ta szpula juz nie do zdobycia. Pisałem kiedyś do ciebie w tej sprawie , ale tak dawno to było ze juz całkiem o tym zapomniałem.
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: " STRIPPING BASKET" - pytania

Post autor: Paweł nizinny »

Ok, dzięki za chęc pomocy.
pozdrówka
.... panie, kiedyś to byli riby....
ODPOWIEDZ