Na 1 kwietnia :-)

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: kwiat »

Wędka kolegi ma pewnie ze dwadzieścia lat albo i lepiej - stąd pewnie ta różnica....

Pisząc "Materiał ma znaczenie ale nie można zapominać o konstrukcji... " miałem na myśli właśnie to co napisałeś poniżej :D

no i wiesz prócz modułów to jeszcze ważna zbieżność blanku (zaryzykuję nawet że ważniejsza) i to ona decyduje o ugięciu.
O "szybkości" niestety decydują moduły :-)
Porównaj średnice tych obu swoich czwórek ;-) (i oczywiście grubość ścianek) przy dolniku i szczytówce ;-)[/quote]

Oczywiście cts tak jak pisałem na wstępie ma bardzo małą zbieżność - stąd głębokie ugięcie - wszystko wiemy i wszystko się zgadza :-)
kwiat
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Adam Obiegałko »

Hej,
Przede wszystkim chciałbym pogratulować budowniczym świetnych muchówek.
Kwiat, „insert z jakiegoś stabilizowanego drewienka” po prostu bomba.

Co do akcji to naturalnie najważniejsza jest geometria. Choć ponoć stosując kombinację modułów różne cudeńka można uzyskać, stąd super fast’y o małej średnicy dolnika czy inne dziwa…
Szkoda tylko, że tak niepopularne są rozwiązania przeciwne… na szczęście wciąż pozostaje sporo wolnego pola do eksperymentów. Można by tak spróbować złożyć kij z sekcji o różnym module – większym na szczucie, mniejszym u podstawy. np. Dolnik od rx6 szczyt rx8. Kwestię złączeń pomijam jako mało istotny szczegół.
Kiedyś robiłem podobne eksperymenty na włóknie naturalnym. Dolnik z Tonkinu, szczytówka z castoramy, poparte hartowaniem w różnych temperaturach. Efekty są co najmniej ciekawe, choć blank hybryd nigdy nie był uzbrojony i testowany nad wodą …
Łukasz Graczyk
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 23:49
imię: Łukasz
nazwisko: Graczyk

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Łukasz Graczyk »

Witam
Z tego co wiem to st.croix, batson i pewnie wielu innych tak właśnie miksuje użyte grafity do wykonania poszczególnych sekcji wędki. Na ile to celowy zabieg konstruktora, a na ile księgowego nie mnie oceniać - bo czy można na pierwszy rzut oka ocenić "zawartość węgla w węglu"... ocenić chyba można jedynie całokształt.

Wędka piękna, uchwyt bajeczny. Chodzi mi taki CTS po głowie oj chodzi - tylko raczej w innym kolorze blanku.

Pozdrawiam
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: kwiat »

Węglem łowiłem, szkłem łowiłem tylko wędką z trawy nie łowiłem... :-)
Strug Stanleya mam, głębokościomierz bym zdobył tylko gdyby ta cała planning form była dostępniejsza/tańsza to bym pewnie spróbował coś wystrugać..... a tak :(
Jesienią byłem na Piasecznie ale jak zwykle czasu zbrakło pomachać klejonką... może w tym roku zobaczę.... z czym to się je
kwiat
ODPOWIEDZ