Linka szczupakowa

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

Jak ta wiosna minie to chyba dopiero coś dam radę % przełknać. Teraz jest dramat.
Ale pomachać niedługo trzeba będzie koniecznie.
S@lmo
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2012, 21:40
imię: Sławomir
nazwisko: Jastrzębski

Re: Linka szczupakowa

Post autor: S@lmo »

Noo najlepiej by było przetestować kij z różnymi linkami, ale toż to fizycznie niemożliwe - skąd wziąć tyle materiału porównawczego :) Zresztą jak u Ciebie na stanie jest taki kijek to z pewnością masz wyrobione zdanie co z czym dobrze śmiga.
Wcale mi nieśpieszno do wydania na linkę niewiele mniej niż na kij. Też patrzyłem za 40+ ale mało tego w kraju a na ibaju to jakieś masakryczne koszta przesyłki 1/2 ceny linki :) Tę linkę to masz cold saltwater ?
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

http://www.ebay.pl/itm/Airflo-40-Forty- ... 4cfd7cf090" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mam coś takiego. Jeśli to jest interm. slow. Cena chyba nie jest duża?
Zdania jeszcze nie wyrobiłem bo kupiłem niedawno big mamę i muszę sprawdzić jak będzie.
S@lmo
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2012, 21:40
imię: Sławomir
nazwisko: Jastrzębski

Re: Linka szczupakowa

Post autor: S@lmo »

Aha, czyli nie cold saltwater - może stąd ta sztywność głowicy. Ciut inny materiał, bardziej sztywniejący w naszych chłodnych wodach.
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

Hm! Chyba widziałem tą wersję o której piszesz. Te sznury wyglądają jak gruby kabel i taką mają też sztywność. Są tanie coś za coś.
Trochę trzeba tym porzucać by straciło pamięć.
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linka szczupakowa

Post autor: Adam Gierczak »

Sławku, cold saltwater do cięzkich much nie nada; to jest linka morska do dystansów, ale nie nosi ciężkich przynęt.
musi być petaszka ;)

tego colda ma jeden znajomek, ja mam głowicę, Michał big mamę, Kuba tez jakąś głowicę, ... jest czym potestować, spokojnie ;) tylko dogadać się trzeba!


jak się człowiek na sprzęcie skupia, to zapomina po co to robi - żeby nad wodą być i wędkować i tyle ;)
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

Jadę właśnie na Spójnię z synem porzucać troszkę.
S@lmo
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2012, 21:40
imię: Sławomir
nazwisko: Jastrzębski

Re: Linka szczupakowa

Post autor: S@lmo »

Czekam na wrażenia !!! :)
Kurde, bym popatrzył, też jadę - do roboty :(
S@lmo
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2012, 21:40
imię: Sławomir
nazwisko: Jastrzębski

Re: Linka szczupakowa

Post autor: S@lmo »

Big Mama poszła w ruch ?
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

Big mama wydaje się zbyt lekka do tego kija. Lata owszem. Daje radę. Ale za mało tego testu było.
Założyłem po big mamie airflo 40+. Ten sznur wyrywa kija z ręki. Swobodnie wylatuje jakieś 30metrów ale głowica na tym zimnie jest tak sztywna że spada gęsto poskręcana przez co odległośc nie jest już tak duża.
Może to błąd w sztuce rzucania ale rozbiegówka układa się prosto tylko głowica w zwojach jak z kołowrotka.
Zdesperowany zalałem ją właśnie wrzątkiem. Jest teraz mięciutka leje się przez palce niemal mimo że schłodzona w zimnej wodzie.
Mam nadzieję że zadziała to na nia jak na gumowe przynęty i juz taka miękka zostanie.
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: Kacper.K »

harp pisze:Big mama wydaje się zbyt lekka do tego kija. Lata owszem. Daje radę. Ale za mało tego testu było.
Założyłem po big mamie airflo 40+. Ten sznur wyrywa kija z ręki. Swobodnie wylatuje jakieś 30metrów ale głowica na tym zimnie jest tak sztywna że spada gęsto poskręcana przez co odległośc nie jest już tak duża.
Może to błąd w sztuce rzucania ale rozbiegówka układa się prosto tylko głowica w zwojach jak z kołowrotka.
Zdesperowany zalałem ją właśnie wrzątkiem. Jest teraz mięciutka leje się przez palce niemal mimo że schłodzona w zimnej wodzie.
Mam nadzieję że zadziała to na nia jak na gumowe przynęty i juz taka miękka zostanie.
40+ mają to do siebie, że na początku trochę się kręcą, właśnie te grube głowice, ale po kilku rzutach wszystko jest ok.
Jestem ciekaw jak ten wrzątek zadziała - ja nie byłbym tak odważny na takie eksperymenty.
S@lmo
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2012, 21:40
imię: Sławomir
nazwisko: Jastrzębski

Re: Linka szczupakowa

Post autor: S@lmo »

Łoj, widzę że lubisz ryzyko :) tylko nie przesadź z moczeniem bo czasem udawało mi się rozmiękczyć gumki aż za mocno, jednak jakaś sztywność musi zostać zachowana. A ta BM to jest #9 czy #10?
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Linka szczupakowa

Post autor: harp »

#9
ODPOWIEDZ