Na 1 maja

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Na 1 maja

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Blank 10' wt 8 od ro6231, hoolowaye, trochę korka aglomerowanego , nitka, trondak- jeszcze tylko uchwyt kołowrotka dojdzie . Końcówka fighting butt na razie założona tylko na wcisk
Na blanku metrówka- lubię motywy retro.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
furgon
Posty: 740
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Michał
nazwisko: Furgacz
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Na 1 maja

Post autor: furgon »

Lapidarnie: co to za nić ?
Są miłośnicy przyrody. Co ryby wyjmują z wody.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Na 1 maja

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Prowrap. Chyba nawet lepsze od gudebroda - jak chodzi o markę. Jak chodzi o kolor to jest problem z ustaleniem, na szpulce wprawdzie 331, ale ja jako podkład do przyciemnienia przed Trondakiem raz nasączyłem nitkę okrętowym. Chciałem dostać coś w kolorze garnet- wyszło jak widać. Coś jak Merlot . Co do Gudebroda to ponoć goście zbankrutowali- można rzec przysłowiowe nici z dobrych nici byłej marki gudebrod. ...............
KONKAZ
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 10:39
imię: Konrad
nazwisko: Kazimierski
Lokalizacja: Kurowice / Łódź

Re: Na 1 maja

Post autor: KONKAZ »

Świetna robota. Lubie taki nienachalny wdzięk. :).
Czy mógłbyś zdradzić:
Czym robisz napisy?
Jak wkleja się takie piórka?
Konrad
Pędzę bo mi się spieszy.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Na 1 maja

Post autor: Krzysztof Łyczek »

1) Napisy:
są dwie szkoły ( przynajmniej). Jedna to rapitograf 0,25 plus biały tusz -ale trzeba zainwestowac sporo w rapitograf, starsi co kreślili rysunki techniczne bez auto-cada 25 lat temu to mają, młodzi musza kupićjakiegoś Rotringa.
druga szkoła to pisanie stalówką . Jednym wychodzi, innym nie .
Napisy na fotkach są w powiększeniu, w rzeczywistości wygladaja ładniej.
2) Piórko się wkleja tak, że kładzie się na blank, i po kropkach wykałaczką w odstępach czasowych pokrywa się lakierem wodorozpuszczalnym do drewna - typu hydroparkiet.
Potem całosć wraz z napisem pokrywa sie trondakiem czy co tam kto ma.
Najtrudniej zabezpieczyc oznaczenie metrówki- ja stosuje krople trondaku rozprowadzane na kresce i liczbie, trzeba uważać , żeby nie spłyneło, tylko żeby ładna kropelka ochroniła oznaczenie metrówki. To oczywiscie bez obracania blanku.
KONKAZ
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 10:39
imię: Konrad
nazwisko: Kazimierski
Lokalizacja: Kurowice / Łódź

Re: Na 1 maja

Post autor: KONKAZ »

Wielkie dzięki.
Napis sobie walnę. Czy tylko kolor biały wchodzi w grę, czy dostępne są inne np. złoty? Myślałem o zrobieniu napisu widmo lakierem epoxy ( np. tondrak), a następnie posypaniu go złotym pyłem brokatowym. Wysępiłem już od manikiurzystki. Spróbuję na wędce eksperymentalnej.
Z wklejaniem piórek muszę jeszcze zaczekać i poćwiczyć. To będzie dłuższa jazda.
Pozdrawiam
Konrad
Pędzę bo mi się spieszy.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Na 1 maja

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Piórka są łatwiejsze od opisów. Opis na okrągłym śliskim pręcie grafitowym robi się trudno. Weź jeden ołówek i spróbuj na nim napisać coś drugim...........
Piotrek Lipiec o ile wiem robi taki numer, że zatapia w żywicy zasuszona jętkę i wkleja chyba na uchwyt kołowrotka. A może na blank?
Na blank też by się pewnie na upartego dało. Jak utłukę kiedyś jakąś jętkę to może spróbuję. Na razie to tłukę mole jak mi jakiś koło materiałów przeleci, ale to nie nadaje się do zatapiania w żywicy.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 mar 2012, 21:12 przez Krzysztof Łyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
KONKAZ
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 10:39
imię: Konrad
nazwisko: Kazimierski
Lokalizacja: Kurowice / Łódź

Re: Na 1 maja

Post autor: KONKAZ »

Mole na blank ..... to jak byś im pomnik wystawił.:)
Ale rozprasować jętkę i nie z defragmentować jej podczas nakładania. No, no to jest klasa.
Ciekawe jak to robi? Może nakłada ją na jakiś film i przenosi na blank cały komplet.
Ale z drugiej strony to nie jest normalne ..... takie wystawki robalom. A można zdjęcie żony ? Nie powie Ci przed rybami, że o niej nie myślisz.
Konrad
Pędzę bo mi się spieszy.
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Na 1 maja

Post autor: potokowiec81 »

Piknie Krzysiek.Nie wiem jak pozostali,ale ja czekam na finał pracy :wink: Uniwersalny kijek na większe rybki. W moim rewirze na bolenia znalazłby idealne zastosowanie. Pozdrawiam
fly fishing
ObrazekObrazek
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Na 1 maja

Post autor: Janusz Kitowski »

Ja czekam na spotkanie, wtedy sobie zobaczę, pomacam i pomacham. Piękna robota Krzysiek. :prayer: :cheers:
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Na 1 maja

Post autor: dipper »

Hm... ten...tego .... więcej fotów prosim :prayer: :prayer: Może dało by się wygiąć patyka i fotkę zrobić :vinko:
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Na 1 maja

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Jeszcze tydzień i zamontuję uchwyt kołowrotka- będzie fotka z wygięcia wędki i z zakończenia roboty.
ODPOWIEDZ