Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Post autor: romaro_rr »

Witam kolegów
Od dłuższego czasu planuję zakup dobrej jakości okularów polaryzacyjnych, fotochromów, oczywiście szklanych, takich które dobrze zabezpieczają przed UV i posiadają dobre własciwości polaryzacyjne. Możecie polecić coś dobrego ;-)
Opinie i propozycje danego modelu mile widziane.
Pozdrawiam RR
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Post autor: Janusz Panicz »

Cześć Robert,

Może Ci pomogę w kwestii samych fotochromów, bo trochę poczytałem. Z tego co udało mi się wyczytać wynika, że fotochromy cechują dwa parametry, szybkość reakcji na zmianę natężenia promieni UV oraz zakres przepuszczalności. Nie wiem jak określić tą przepuszczalność, ale generalnie chodzi o to, ile zakresów przyciemniania/filtrowania posiadają. Najzwyklejsze fotochromy posiadają z reguły 2 fazy, czyli albo puszczają mniej albo więcej światła i nic pośrodku. Z tego co pamiętam Aqua, które posiadam mają właśnie 2 fazy. Mam też Smith Optics i tam jest bodaj 3 fazy. Chyba najlepiej wypadają w tej kategorii okulary z soczewkami Transitions, aż 8 faz adaptacji do oświetlenia. Jak wejdziesz do pomieszczenia bez dostępu światła dziennego szkła tracą całkowicie przyciemnienie i robią się bezbarwne. Te soczewki mają w ofercie np. Oakley i Drivewear. Nie wiem czy chcesz okularów używać też do prowadzenia samochodu, bo tu trzeba uważać. Jeśli masz szybę z filtrem UV to okulary nie będą działały. Nie wiem jakim cudem, ale Drivewear chwali się, że ich fotochromy działają również wewnątrz samochodu. Okulary Drivewear można kupić w USA za około 500 zł, ale jest też opcja zakupu samych wymiennych soczewek. Oakley niestety ceną powala.

Czy akurat szkła są takie super to do końca nie wiem - ponoć tak. Posiadam szklane RayBan bodaj model Predator, zajebiste, ale cholernie drogie. Szkła, jeśli są z anty-refleksem i hartowane mają tą zaletę, że się nie rysują i to mogę potwierdzić w przypadku tych RayBan. W sumie od jakiś 3 lat ich nie używam.

Ja osobiście szykuję budżet na Drivewear, ale póki co łowię w Smith Optics, które według mnie mają trochę lepszy fotochrom. Aqua zakładam do samochodu.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Post autor: Nowatek »

Pozwoliłem sobie przenieść wątek tutaj, jakoś nie pasował mi do "Boba Budowniczego".
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
romaro_rr
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 11:02
imię: Robert
nazwisko: Ringwelski
Lokalizacja: Stargard szcz-Diepholz

Re: Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Post autor: romaro_rr »

Dzięki Janusz, informacje którymi sie podzieliłeś są naprawde cenne i dla mnie wystarczające.
Ja też skuszę sie na te okulary Drivewear :cheers:
Pozdrawiam RR

Kapela która wyrywa mnie z butów to Nightwish!!!! : http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Okulary Polaryzacyjne- fotochromy: Opinie!

Post autor: Janusz Panicz »

Dziś się dowiedziałem ciekawej rzeczy na temat okularów fotochromowych, więc się z Wami dzielę. Panowie z Vision Express mnie oświecili, że soczewki fotochromowe tracą z czasem swoje właściwości reagowania na natężenie światła. Powiedzieli mi, że dotyczy to też soczewek Drivewear, które posiadają dwie niezależne warstwy filtrujące fotochromowe - fotochrom światła widzialnego i fotochrom promieni UV. Będę mógł potwierdzić te rewelacje za rok, bo właśnie stałem się właścicielem okularów z soczewkami Drivewear, a rzekomo już po roku codziennego ich użytkowania zmiana działania jest zauważalna.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
ODPOWIEDZ