co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: hi tower »

prosiłbym o informacje czy ktoś już miał okazje pomacać ew. jakiekolwiek sensowne informacje na temat tych wędek a konkretnie o modelu: Grand Virtuoso Fly Nymph 3.30m #5
oczywiście oprócz tego co pisze producent.
Wiem że to Jaxon ale cena też niewygórowana a i tak myślę o ew. przeróbce na a'la swich-a.

link: http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl ... 10861.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: cygant »

Też wyłowiłem tego kijka i się zastanawiam.....Jaxon nie jaxon..ja tam bym był daleki od skazywania wędki na pożarcie bo to Jaxon. Długo łowiłem na Jaxona Profix , mam go do dzisiaj, fajny kijek.

Ide o zakład, że jakby pozciągac naklejki to 3/4 wędkujących by nie poznało co to za wędka ;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: potokowiec81 »

Myślę że będzie to fajny kij do nimfy/mokrej na pstrągi. Komponenty z jakich jest wykonany wskazują na odpowiednia akcje do w/w metod,no i ta długość 330cm w #5 w takich parametrach i w tej cenie nic nie znajdziesz. Podobnie jak Tomek nie marudzę, że jak jaxon to do dupy musi być i już go zamówiłem u kolegi co sklep wędkarski prowadzi. Jak Ci nie spasuje to zawsze sprzedać możesz, albo jako zapasowy zostawić.
fly fishing
ObrazekObrazek
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: zdariusz »

Mój kolega miał kijek Abu- jakiegoś Diplomata- dał do przezbrojenia i nie ten kij.
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: potokowiec81 »

Przetestowałem ten kijek. Całkiem fajny,ładne wykonanie.Na warunki w których ja łowię spisuje się ok. Małe kropki już połowił :-). Za tą kasę warto nabyć. Hi tower wybierasz się w kwietniu na CP? Zabiorę kijek
fly fishing
ObrazekObrazek
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: Adam Gierczak »

I love Jaxon :) poważnie. śmieją się ze mnie ludziska, a ja po prostu lubię te firmę. jakoś tak.

i za kuta nie pojmę po co ludziska kupują na pierwszy kij jakiegoś sejdża srejdża. to jakby uczyć się na kursie jazdy Porsche, nie?
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: tomek k »

Niektóre wędki Jaxon na pewno są OK. Chyba minęły już (na szczęście!) czasy, że przeciętną wędką poniżej 300 zł zwyczajnie nie dało się porządnie rzucić będąc początkującym (bo zawodowiec to wszystkim rzuci) - więc początkujący już sedża nie potrzebuje :)
Wg mnie idealny dla początkującego jest RX6, a i staremu się przyda :)
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: tomek k »

Macał to ktoś jeszcze? Wzięło mnie na rozwój "pedalskiej" części mej osobowości w tym roku, tzn. na łowienie na "pedałki" w Nysie i nie tylko. Jeśli ten kijek jest przyjemny, to czemu nie.
Jaki sznur będzie odpowiedni? Pływający czy clear intermedium? Może być DT?
zoso
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 13 kwie 2012, 15:27
imię: Łukasz
nazwisko: Nowakowski
Lokalizacja: Myślenice

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: zoso »

witam, również myślałem o takim kiju. Ma ktoś już więcej do powiedzenia na jego temat?
Jacek
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 24 lut 2012, 20:08
imię: Jacek
nazwisko: Kowalski

Re: co sądzicie o Jaxon Grand Virtuoso Fly?

Post autor: Jacek »

Mam m.in. TX PRO #4 - 275cm bardzo dobrze ładuje go linka WF5. Uważam, że to bardzo dobry blank za bardzo dobrą cenę. Wprawdzie okucia i osprzęt mogłyby być lepszej jakości ale generalnie oceniam go jako doskonały kij w cenie poniżej 300zł. Łowiłem na niego tęczaki na mokraka i to całkiem spore - bardzo dobra praca. Łowiłem białe ryby na suchara - nawet małe sztuki nie spadają, to samo przy niewielkich kropkach i lipieniach - nie spadają. Uważam, że kij wart polecenia ale tylko #4 - cięższe blanki z tej serii znacznie gorszej jakości.
Wszystko mi jedno gdzie jestem szczęśliwy
ODPOWIEDZ