Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: Paweł nizinny »

Część,
Mam armate Sowbee Diamond Spey 15' #10/11 (dest. head 44g). Chcę opanować tą bestie za pomocą głowic. Mianowicie teraz mam dwie, Sonwbee XS pływająca i inter., niby do tego kija bo z oznaczeniami Head 44g #10/11 i długości 44ft (czyli na moje ślepe oko 13,4m). Mądre ludzie piszą że do 15' to pływająca trza mieć głowicę o długości 12,5m, czyli zostanie mi charatanie ją od tyłka o meter długości. Rozumiem że starci na wadze, ale dojdzie przypon, mucha i będzie cacy... A co mam zrobić z intermedium? Mam zamiar dokupić jeszcze tonącą by było im razem w pudełku raźniej... I dla mnie trudniej ją dopasować...
.... panie, kiedyś to byli riby....
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: mkfly »

Na razie to popróbuj tym co masz, na początek przeciążenie kija jest wskazane bo łatwiej Ci będzie rzucić cokolwiek.
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: Paweł nizinny »

Może i dobrze prawisz... W razie co zawsze można dupy upierniczyć kawałek...
.... panie, kiedyś to byli riby....
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: venom »

Pawełku skoro kij powinien mieć głowicę 44g i taką własnie masz to po co ją chcesz ucinać??
Ważniejsza jest waga niż to że Ci gdzieś napisali o długości (że niby ma być metr krótsza) :-)
jeśli już chcesz mieć głowicę odpowiedniej wagi ale krótszą to powinieneś się zaopatrzyć w cięższą i wtedy dociąć :-) (ale do wagi a nie długości) :-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: Paweł nizinny »

Marian, ale ponoć jak się dosunie eszcze przypona plus muchozol na jakiejś tubie to to wszystko będzie pare gram za wiele niż trza. Domyślam się że wpływ na rzuty będzie raczej ujemny... Chyba że się mylę to mnie popraw, bo narazie to sprzęt miałem w ręku kilkuktrotnie ale eszcze nierozpakowany :-)
.... panie, kiedyś to byli riby....
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Dopasowanie głowicy do dwuręcznej...

Post autor: venom »

Paweł a czytałeś artykuł Rafała??
http://fly-fishing.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=4058" onclick="window.open(this.href);return false;
tam znajdziesz wiele cennych wskazówek :-)
Wyjaśnił też Rafał że lepiej mieć dłuższą głowicę niż za krótką ale waga jest najistotniejsza :-)
Wagi muchy nie wlicza się do wagi zestawu ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
ODPOWIEDZ