`Niby czeczota brzozowa.

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

`Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Janusz Kitowski »

I nadejszła wiełkopomna chwiła :lol: . Dzisiaj poszła pod piłę ta niby czeczota brzozowa. Okazało się, że to bardzo twarde drewno. Dla przypomnienia wyglądało to tak :

Obrazek
Obrazek

Piła miała ciężkie zadanie. Po wycięciu deseczki i przeheblowaniu ukazały się piękne słoje.

Obrazek
Obrazek

A po wstępnym wytoczeniu, materiał na rączki do igieł wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, że to będzie dobry materiał na inserty i okładziny noży również, hehehehe

Pozdrawiam Janusz.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: cygant »

Super.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: flyfish »

No zaje...iste , super.
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Jacek Lurka »

Janusz to ja zamawiam u Ciebie igłę w takiej oprawce.
Pozdrawiam
Jacek
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Janusz Kitowski »

Zlecenie przyjęte :beer:
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: venom »

a finisher w rozmiarze ciut większym od tych najlepszych na świecie jakie od Ciebie mam?? (znaczy rozstaw a nie długość "członka" znaczy się trzonka)??
Dental 0.9 zapewniam bo znalazłem w "skarbach" jeszcze krążek....

PS . drewienko obojętne i nie musi być czeczota ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
seba
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: seba
nazwisko: ruszkiewicz
Lokalizacja: katowice

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: seba »

Janusz,
ja również zamawiam igłę z tą rączką:)

z pozdrowieniem
Seba
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Nowatek »

Janusz bardzo twarde?
Namierzyłem kilka i teraz nie wiem czy podejść do tematu z piłą ręczną i wyciąć samą "czeczotę", czy poprostu wpaść kulturalnie że spalinowa i położyć całe drzewka?
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: tijo »

W imieniu Straży Leśnej, serdecznie zapraszam do odwiedzenia lasku z piłą spalinową.

Serdecznie zapraszam. :prayer:
Biblioteki ze wzgledow finansowych niedlugo beda wymieniane jednym tchem z mamutami.


„To straszna ignorancja dziennikarzy, ponieważ PKB nie spadło, ale ma niższe tempo wzrostu”.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Nowatek »

A czy straż leśna też ma wgląd na teren prywatny?
Pytam bo nie wiem, a nie złośliwie, jak tijok wredny.


;)
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: WujTom »

W zasadzie jak chcesz obalić drzewko, które spełnia pewne kryteria (chodzi o wiek, zdaje się, ze to się mierzy po obwodzie pnia metr nad ziemią) to musisz mieć pozwolenie na wycinkę. Nawet jak sam posadziłeś. Sam w sensie właściciel działki. Do tego dochodza szczegółowe przepisy dla gatunku chronionych. Co ciekawsze, samo drzewko chronione być nie musi, ale już np bluszcz, które je obrasta owszem. I wtedy zadyma. Inny wydział, inne przepisy, inne pieczątki itd...
A jak zwalisz drzewko sam, bez papierologii, a do tego Twój sąsiad w specyficzny sposób pojmuje pojęcie społeczeństwa obywatelskiego, to kara murowana. I kary wyliczają sukinsyny tak, jakby to drzewko co najmniej z metali szlachetnych było...
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: tijo »

Pisałem elaborat właśnie o wycinaniu drzew w lesie i na własnej posesji, ale jak widzę to Wuj mnie uprzedził. Na wszystko trzeba mieć papiery i odpowiednią pieczątkę, by zapobiec niepotrzebnym kłopotom i problemom.
Biblioteki ze wzgledow finansowych niedlugo beda wymieniane jednym tchem z mamutami.


„To straszna ignorancja dziennikarzy, ponieważ PKB nie spadło, ale ma niższe tempo wzrostu”.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: Nowatek »

Czyli co nawet jak jest to prywatna działa w tym przypadku to muszę urządzać partyzantkę?
Oczywiście zakładamy za nie mam papierów na wycięcie tych narośli.
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: WujTom »

Swoją drogą dziwnie, nie? Masz drzewko, które sam posadziłeś, ale skubane wyrosło, słońce zasłania, albo nie daj Bóg jest zagrożeniem w trakcie wichur - trza o pozwolenie prosić. Kopiesz grządki, bo dzieciakom trza kartofli, czy innej rzodkwi, i znajdziesz garnuszek z małymi, nieczytelnymi okrągłymi blaszkami - trza państwu oddać.... Chcesz remont zrobić - znowu pozwolenie potrzebne.... Zastanawiam się, po cholerę nam własność prywatna, jak i tak gówno możesz na własnym kawałku ziemi zrobić...


A tak na poważnie - jak garnuszek się komuś trafi, to znam takiego jednego, który słyszał o pewnym gościu, którego sąsiad spotkał człowieka co wie jak sobie z takim problemem poradzić. ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: `Niby czeczota brzozowa.

Post autor: WujTom »

Nowatek pisze:Ku... to jak brata mojego ojca ktoś kiedyś skontroluje to chyba będzie musiał żyć z 500 lat żeby spłacić kary :).
Mam nadzieje że nie podpierdzieli kto mu te drzewo zawsze rąbie ;).

Czyli co nawet jak jest to prywatna działa w tym przypadku to muszę urządzać partyzantkę?
Oczywiście zakładamy za nie mam papierów na wycięcie tych narośli.
Co innego narośl, a co innego całe drzewo. A stryja pozdrów. Ma facet jaja ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ