Polyleader do linki #5

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
pike22
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Adrian
nazwisko: Zalas
Lokalizacja: Zawada

Polyleader do linki #5

Post autor: pike22 »

Chciałem zaoszczędzić na nowych dodatkowych szpulach i zamiast kolejnej linki pobawić się z tonącą "dopałką".
Wypatrzyłem w sklepiku kol. Jacka O. Polyleader Airflo. Umyśliłem sobie, że do sznura intermedium #5 doczepię 1,5m kawałek takiego szybkotonącego ustrojstwa i będę miał namiastkę singtip-a.
Rozważam wersję "light trout" ew. "trout". Która będzie lepiej wspólgrała z linką #5?
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: yari »

To doskonałe rozwiązanie na często zmieniające się warunki na łowisku. Jeżeli ma być dokładany do linki by obławiać dołki z dużą ilością zaczepów ( rzeczki pstrągowe na nizinach - Pomorze i.t.p.) to zdecydowanie "trout". Jak na otwarte wody ( San, Dunajec, Raba) to można się zastanowić. Jak uniwersalny ( do wszystkich much ) to też "trout" Jak raczej tylko do delikatnych małych much i na dłuższe dystanse to "light trout". Choć na te wody zdecydowanie polecam jednak gotowe sznury ...ale.. "jak się nie ma co się lubi to.... :).

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
pike22
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Adrian
nazwisko: Zalas
Lokalizacja: Zawada

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: pike22 »

W zasadzie ten polyleader ma być do streamera na "zimową" CZ.P. i obsługiwać nieduże puchowczyki, włosianki, zonkery.
Próbowałem przez kilka wyjazdów bawić się w samą linkę intermedium i w obciążanie przynęt, ale łowienie z kluchą na troku to nie moja bajka.
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: yari »

pike22 pisze:W zasadzie ten polyleader ma być do streamera na "zimową" CZ.P. i obsługiwać nieduże puchowczyki, włosianki, zonkery.
No to odpowiedź już Ci podałem. :) Te od Jacka są OK!

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: WujTom »

pike22 pisze:W zasadzie ten polyleader ma być do streamera na "zimową" CZ.P. i obsługiwać nieduże puchowczyki, włosianki, zonkery.
Próbowałem przez kilka wyjazdów bawić się w samą linkę intermedium i w obciążanie przynęt, ale łowienie z kluchą na troku to nie moja bajka.
No tak, tez tak na to patrzałem. Panther mnie jednak lekko naprostował, sensownie to tłumacząc. Nie będę tu zdradzał tajemnic chłopaków, ale wynika z nich, ze lepiej jednak jak mucha jest dociążona, a linka niezbyt tonąca. Choć z drugiej strony może to być pewien nawyk i przyzwyczajenie, i da się łowić bardziej koszernie.... Z "trzeciej" strony muszę przyznać, że uwierzyłem w ich patenty i chyba poszedłbym tym torem.
Śmieszna ta rzeka....
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: cygant »

Niby burdel z tęczakami...ale jednak troche inny , nie ? :)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: WujTom »

Tiaaa, podobało mi się, ale bardziej na zasadzie atrakcji, odskoczni. Raz na jakiś czas można ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: cygant »

A nawet trzeba...trunki przy ognisku na CP smakują przednio :D
Fakt jest taki, że puki mi "gajd" Panther nie wziął i nie pokazął GDZIE , to chodziłem po omacku lowiąc w złych miejscach :D A w miejscach , gdzie ryby siedzą taki zestaw sprawdza się najlepiej, zwłaszcza w zimie.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: venom »

do linki #5 trout będzie za cięzki.
Zdecydowanie light trout.
Jest lżejszy jednakże stopień tonięcia w tym wypadku nie zalezy od wagi.
Trout będzie linke #5 prowadzał zamiast to linka prowadzac jego ;-)
Sprawdziłem osobiście gdyż posiadałem oba ;-)
Do Trout'a minimum #6
Tak zresztą dedykuje je Airflo:
Light Trout do linek 3-5
Trout 6-8
Salmon 9 i wyżej
W przeciwnym wypadku wygląda to jak rzucanie samym przyponem a linka robi za running ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: Jacek Lurka »

W ubiegłym roku na Opłatku używałem tego Light Trout (do #4) i przy małych, niedociążonych puchowcach przyjemnie się łowiło. Ale już np. na potokowcach, streamerem ok 5-6 cm i cone headem nie rzuca się tak przyjemnie. Czasami jeżeli jest nieduży (powierzchniowo) głęboczek i chcę ściągnąć muchę do dna, to sprawdza się nieźle.
Pozdrawiam
Jacek
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: venom »

Jacek linką #4 i streamerem 5-6cm z coneheadem to i bez polyleadera się ujowo rzuca ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: Jacek Lurka »

Jak to Wuj prawi: Twardym trza być ......... Nikt nie obiecywał, że zawsze będzie miło i przyjemnie. :wink:
Pozdrawiam
Jacek
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: venom »

A Ty jutro do mnie zajrzysz z kierowcą?? bo mnie ruda stoi i sie dziwnie na mnie patrzy....
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Polyleader do linki #5

Post autor: yari »

Mam 3 kije w 4 klasie. Jeden robi co chce nawet z 5-6 cm streamerami na nawet nie małych odległościach i do tego jest głownie przeznaczany. Inny nie "podrzuci" nawet nimfki na haku 6 -8. Bo zrobiony był z przeznaczeniem do malutkich sucharków. :idea: By przypon nie prowadził sznura należy dobrać odpowiedni zestaw. Kij, sznur - głowica musi mieć odpowiednio dużo "mięcha". Akurat tego typu wynalazków przerobiłem i przerabiam nadal sporo. Nie dociążam much, używam krótkich (max 70cm mocnych przyponów 0.20-22mm) Zrobisz jak uważasz. Osobiście z Light Trout nawet nie próbował bym wyjść na moje łowiska i dźgać nim po dołkach.

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
ODPOWIEDZ