Lakierowanie blanku

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

Witajcie Panowie tak od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą koloru blanku.Mam bardzo fajny blank przeszlifowany i wypolerowany chciałbym go pomalować na kolor ciemnej zieleni.Pytanie czym?? Czy farby samochodowe w spreju się nadają??na to wszystko wtarł bym lakier do omotek. Sprawdzi się czy nie bardzo??
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Jaki lakier do omotek? Bo chyba nie epoksydowy. Do lakierowania blanku sprawdzały się poliuretany - jako bezbarwny lakier regeneracyjny lub akrylowe nakładane gąbką ( np. rod varnish gudebroda ) - ale to taka namiastka.
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

Myślałem o pokryciu kolorowego lakieru (nie wiem czy akrylowy samochodowy się sprawdzi) żywicą Flex Coat zależy mi na jak najlżejszym lakierowaniu. Surowe blanki też zabespieczałem przez wcieranie żywicy i efekt był fajny (zadowalający mnie:)).
Obrazek

Pytanie czy przeźroczyste lakiery akrylowe w spreju nadają się do lakierowania blanku czy będą odpryskiwać ??
Mam poliuretanowy 2-składnikowy ale jeszcze nie testowałem.Chciałbym dodać że zależy mi na zachowaniu akcji blanku i nie chce go odciążać zarówno lakierem jak i za ciężkim uzbrojeniem.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Instrukcja jak to robić z lakierem epoksydowym jest tu:
http://www.guidesnblanks.com/page/how_t ... _rod_blank" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja bawiłem się wcześniej w regenerację lakierowania wyciągając blank powoli ( ok 1cm/1minutę ) z rury z lakierem poliuretanowym. Efekt był jak dla mnie doskonały- tyle, że pod bezbarwnym poliuretanem był pierwotny lekkko zmatowiony lakier ikolor . W barwienie blanku sie nie bawiłem.
Równie dobry efekt wizualny można dostać po zdjęciu lakieru z blanku i po użyciu pasty polerskiej- 15 minut polerki i blank jest bez lakieru, a błyszczy jakby miał go cienką warstwę. .
Poniżej rurka z lakierem poliuretanowym i blank w trakcie lakierowania. Blank na sznurek, wieszasz przez hak pod sufitem i pomału sznurek przesuwasz pod opaską gumową i blank jedzie do góry.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

Dziękuje Panie Krzysztofie za cenne rady :uklon: Udało mi się dopaść lakier epoxy w kolorze zielonym :vinko: na to wszystko położę poliuretan. Wrzucę jak blank wyschnie :D
Mam jeszcze pytanie- czy można gdzieś dostać sam insert do uchwytu kołowrotka (muchowego) skeletona mam, ale drewienko niestety pękło podczas pozyskiwania ze starego kija :mur: najbardziej podobają mi się inserty z jasnego drewna nie koniecznie egzotycznego :lol:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VI ... 0543873448" onclick="window.open(this.href);return false;
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Janusz Panicz »

Widzę Michał, że z Ciebie złota rączka :uklon: Własne imadło wzorowane na LAW. Teraz się wziąłeś za zbrojenie :vinko:
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Adam Obiegałko »

Instrukcja jak to robić z lakierem epoksydowym jest tu:
I tu także: :wink:


http://www.jerkbait.pl/forum/index.php? ... 1&&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam,
Adam
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

Janusz to wszystko przez nasz ubogi rynek :lol: ale rod building mnie wciągnął na maxa :P
Adam widziałem twój temat na jerku... :beer: wstawie foty to zobaczycie jak mi wyszło.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Krzysztof Łyczek »

To trochę inne sposoby- mnie bezwzględnie bardziej pasuje sposób z wyciagania powiedzmy"swobodnego " blanku z rury . Medoda z linku z guidesnblanks zakłada, że blank przechodzi niejako przez pojemnik z lakierem i jest przeciągany przez uszczelkę z otworem, a nie wyciągany swobodnie. Oczywiście w ten sposób można ograniczyć ilość lakieru- nie trzeba wypełniać całej tuby , czy jakość wyjdzie tak dobra jak przy wyciaganiu blanku z rury trudno mi powiedzieć. Po ostatnim eksperymencie z pastą polerską dostałem taki wyglad starego talona, że nie widze potrzeby lakierowania blanku- chyba, że ktos tęskni za kolorem innym niż kolor grafitu.
Co do insertu- Krzysztof Zieliński sprzedawał same skeletony, przypuszczam, że sam insert też sprzeda. Jeżeli jest to insert bez żłobienia na stopkę, to bez większego problemu można to wytoczyć. Mnie to robił Janusz. Bez wątpienia w sklepach typu mudhole same inserty też można kupic, tyle , że transport drogo wyjdzie.
Drewienko jeżeli nie musi być egzotyczne ( bo ostatnio zapas mi sie wyczerpał ) a wystarczy zwykły dobry dąb lub jesion to powinienem mieć w zapasie klocek i mogę sprezentować kawałek. Dąb jest zresztą popularny i używany. Prawdopodobnie mam jeszcze w zapasie też insert żłobiony z jasnego drewna z mudhole-do tej pory go nie wykorzystałem, kolorystycznie bardziej pasował mi orzech i . Jeżeli mam ten insert to mógłbym go odsprzedać. Klocek dobrego drewna- dąb lub buk mogę bez problemu sprezentowac gratis. Dostałem dobrej jakości próbki z zakładu z uczelni rolniczej- od znajomego. Stamtąd też miałem kawałki egzotycznego drewna. Sprawdzę i dam znać na PW .
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lis 2011, 16:29 przez Krzysztof Łyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: cygant »

Co do drewna..poszukajcie klocków czeczot , wzorek niepowtarzalny :d
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: cygant »

http://www.birkashop.pl/index.php?optio ... &Itemid=33" onclick="window.open(this.href);return false;
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Janusz Kitowski »

Krzysiek, zdobyłem dość spory kawałek takiego drewna. Na czeczotę to mi nie wygląda, ale słoje są mocno poskręcane. Prąd w garażu już mam. Jak się trochę uspokoi na budowie, zabiorę się do prac w garażu z drewnem. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.
Obrazek
Obrazek
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: cygant »

Będzie super....co to ? brzoza ? dąb ? Pisze się na klocuszek jak by Ci zbywało ;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Janusz Kitowski »

Chyba brzoza, podobno schła 5 lat. Jak tylko potnę , to dostaniesz klocuszek.
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: cygant »

Będzie piękna rękojeść do nożyka :)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
ODPOWIEDZ