Zestaw narzędzi Indiana.

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
kot_behemot
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2011, 18:26
imię: Maciej
nazwisko: Bieniasz
Lokalizacja: Poznań

Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: kot_behemot »

Na Alledrogo są do kupienia niedrogie zestawy narzędzi do kręcenia much "marki" Indiana.

http://allegro.pl/akcesoria-muchowe-zes ... 80589.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Warte to coś? Chciał bym coś na początek bez inwestowania kasy. Ot tak na próbę, żeby zobaczyć czy ma to sens w moim przypadku.

pozdrawiam,
M.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: WujTom »

Takim imadłem zaczynałem. Od biedy na początek. Ale reszta.... Nożyczki pewno masakra. Nawijarka na bank rwie nici, a szczypce zapewne nie trzymają pióra, bo po prostu są źle spasowane. Oj, żebyś sie przez taki zestaw nie zniechęcił.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Jarek Koszarowski »

Jeśli to ma być zakup w celu sprawdzenia czy w ogóle robienie much Tobie pasuje to bym zaryzykował - w końcu to tylko 50 zł.
Imadło pewnie da rade przytrzymać (przynajmniej przez jakiś czas) większość haczyków więc zapewne najgorszym elementem zestawu będzie nawijarka / bobinka - a nic tak nie denerwuje i nie zniechęca jak zrywająca / przecinająca się nic.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 paź 2011, 21:46 przez Jarek Koszarowski, łącznie zmieniany 2 razy.
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: WujTom »

Jezu, prawie się wzruszyłem - przypomniało mi się, ze pierwsza nawijarkę zrobiłem sobie z długopisu, a nić trzymałem w dłoni.... Eh ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Jarek Koszarowski »

To tak jak ja - nić miałem z pończochy. A imadło "zrobiłem" z kombinerek
kot_behemot
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2011, 18:26
imię: Maciej
nazwisko: Bieniasz
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: kot_behemot »

Po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że może faktycznie warto wydać odrobinę więcej niż się męczyć dupnymi narzędziami. Chciałem je wprawdzie (w nadziei, że nie ma czasu) pożyczyć od kolegi który kręci, ale zostałem delikatnie, acz stanowczo wyprostowany :)

Znalazłem stronę p. Bogdana Gawlika na której ceny wydaja się atrakcyjne z tym, że nie do końca wiem co wybrać na początek. Chodzi mi głównie o rozmiary nawijarek, szczypiec i wiązadełek.

pozdrawiam,
M.
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Paweł Ziętecki »

Kotku Behemotku :wink: , bierz te:

http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/2165" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... cts_id/319" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/1212" onclick="window.open(this.href);return false;
Paweł
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Z tego co widzę u Gawlika to na początek brałbym tak:
Imadło http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/2171" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Nawijarki dwie - 01 ( ma szersza tulejkę) i 02 lub 03, te chyba bez różnicy.
Finisher ( wiązadełko) średnie. Czyli chyba http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/7025" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Igły nie kupuj. Dwie igły do szycia- średnią i grubą - obsadź w ładnym drewienku i będziesz miał ładniejsze niż można dostać w sklepach. Do tego finishera zresztą też zrobiłbym na Twoim miejscu ładny drewniany uchwyt ( na pewno wiesz jak i masz z czego :wink: ).
Z nożyczkami jest pewien problem... O wartości dobrego ostrza z dobrej stali akurat Tobie nie będę tłumaczył. Nie warto kupować tandety - za chwilę trzeba kupować następną. Na dobre nożyczki trzeba wydać min. 50 dych. Ale na początek możesz zaryzykować i wziąć któreś z tych co tam są, na przykład te Silver Solingen 7,5cm .
I to są rzeczy podstawowe, na resztę przyjdzie czas.

EDYT/ Paweł mnie ubiegł i po namyśle przyznaję - chyba te nawijarki to faktycznie lepiej od razu ceramiczne.
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: WujTom »

Przy czym nawijarka z linku który podał Paweł wymaga również przewlekacza. To tania nawijareczka, i nie ma ceramicznego rdzenia, tylko dwa koraliki na końcach rurki. Włożysz nić, ale już jej nie zassiesz. Czyli cienki drut złożony na pół i po sprawie. Tym bardziej, ze to stosunkowo długie bobinki są.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: venom »

No Wy to tylko świństwa piszecie.
Jakieś ssanie, jakieś druty.
Sie nie dziwie że zajączek się przez Was utopił :kijem:
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
flyman
Posty: 425
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 23:21
imię: Roman
nazwisko: Wigura
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: flyman »

Aj, waj nawijarka z długopisu, imadło z kombinerek!
A zwykła szpulka z nicią, imadełko z patyka a finisher z palca? :mrgreen: a jakie łowne muchy się kręciło, chociaż bez nazwy i miejsca w katalogu.
"Racja jest jak dupa-każdy ma swoją"

Najgorsza strona o wędkarstwie muchowym
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Paweł Ziętecki »

Dobre są te nawijarki z ceramikiem z obu stron, ale bardzo ciężko przewlec nić. Niektóre nalekacze nie chca przejść na drugą stronę. Wtedy tylko drucik.

Może to kwestia przyzwyczajenia. Wszystkie muchy kończę małym finisherem. Wielkie muszyska na 6/0 też.

Często trzeba troszkę popracować nad szczypczykami do jeżynek. Mogą mieć ostre krawędzie i ciąć trzymany materiał. Pilnik albo silikonowe rurki na końcówki.
Paweł
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: cygant »

Co do nawijarek..kupiłem kiedyś u Duszki za jakieś 13 zł nawijarke z rurką ceramiczną...całą. Innej nie chce :D
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Nowatek »

Jeśli nie musisz mieć sprzętu na zaraz to daj mi czas do jutra wstawię fotki imadła i finiszera które mogę ci odstąpić w cenie kosztów wysyłki.
Z tego co pamiętam mam coś co ewentualnie może ci się przydać a u mnie zalega ;).

edit/

cygant pisze:Co do nawijarek..kupiłem kiedyś u Duszki za jakieś 13 zł nawijarke z rurką ceramiczną...całą. Innej nie chce :D
Ogólnie nawijarka ceramiczna to fajna sprawa, nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz lub zaufaj bardziej doświadczonym/zakręconym.
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Zestaw narzędzi Indiana.

Post autor: Jacek Lurka »

Daruj sobie to imadło. Miałem chyba takie same. Gwinty po 6 miesiącach trafił szlag. Szczęki dłużej też nie wytrzymały. Naprawdę sobie daruj.
Pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ