Żyłeczki ?

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Żyłeczki ?

Post autor: WujTom »

Koledzy, burdel mam w kamizelce okrutny. Mnóstwo śmieci, starych żyłek, opakowań po rzeczach których już nawet nie pamiętam. No i dojrzałem, żeby w końcu zrobić porządek. Jednym z etapów, to zakup kompletu żyłeczek na przypony. Przy czym potrzebuję rozmiary od 0,20 do 0,12. I teraz dochodzi moje kolejne widzimisię - chciałbym, żeby szpulki wchodziły jedna w drugą. I najlepsze - w sensownych pieniądzach. Dziękuje za szpulkę w cenie małego chińskiego kołowrotka ;-)
Macie jakieś sugestie? Szukam też sensownych obcinarek - podoba mi się patent który ma Panther (oczywiście nie tylko), ale marudził, ze sama obcinarka do dupy. Ale ta tuleja to fajne rozwiązanie. To się osobno kupuje, czy tylko w zestawie z całą kamizelką ;-) ?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jacek Lurka
Posty: 1582
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek Jabba
nazwisko: Glassbreaker
Lokalizacja: Maków Podh./Brodnica

Re: Żyłeczki ?

Post autor: Jacek Lurka »

Ja używam Strofta. Może nie są tanie, ale mnie bardzo odpowiadają. Wchodzą jedna w drugą, są wytrzymałe i dla mnie ważne: mają na szpulce piankę, dzięki której żyłka nie rozwija się samoczynnie (mnie to doprowadzało zawsze do szału).
Pozdrawiam
Jacek
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Żyłeczki ?

Post autor: WujTom »

O to to, taki stoper to konieczna sprawa. Oczywiście można założyć zwykłą gumkę frote, ale fajnie jak jest już coś od razu.
A jak te żyłeczki: http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cP ... 74_269_277 lub te: http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cP ... 74_269_276 (chyba wolę te bardziej miękkie). Wchodzą one jedna w drugą?
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Żyłeczki ?

Post autor: cygant »

Używam Wizardów i żem zadowolniony.... Akurat wybieram te sztywniejsze. Ale miałem tez takie zwykłe, "spławikowe", i też były o.k.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Żyłeczki ?

Post autor: Nowatek »

Używam zakupionych u Jacka Umpqua.
Całkiem niezłe, szpulki wchodzą jedna w drugą do tego niezależnie się obracają.

Używam też czasami jakiś innych ale to pojedyncze szpule, wtedy do nich dorabiam wspominany kiedyś przeze mnie patent pt:Fly Tying Spool Hands
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Żyłeczki ?

Post autor: WujTom »

No, i fajnie to wygląda. Dzięki, właśnie czegoś takiego szukałem.

Edit: No i zamówione. Dzięki.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ