II-gie Towarzyskie Zawody Muchowe im. Edmunda Antropika

Artykuły i relacje Forumowiczów
ODPOWIEDZ
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

II-gie Towarzyskie Zawody Muchowe im. Edmunda Antropika

Post autor: Jarek Koszarowski »

Wczoraj tj. 16 października 2011r. Klub Wędkarski PSTRĄG z Gdańska oraz firma EDAN zorganizowały zawody muchowe im. Edmunda Antropika. Zawody odbyły się oczywiście na rzece Wdzie
http://www.club-trout.pl/news/13/64/II- ... 16-10-2011

Imprezę uznać należy za udaną mimo.
Osobiście dałem tyłka na całego :roll: Nie moglem złowić wymiarowego lipienia do ostatniej chwili. Gdy już miałem iść do samochodu wypatrzyłem wymiarowego lipienia, który zebrał muchę z powierzchni i wziął na sporego brązowego chrusta.
Za moment miałem jeszcze jednego wymiarowego na haku, który niestety spadł :( Po tym zdarzeniu uznałem że czas kończyć...
Miałem zaszczyt pełnić funkcję sędziego zawodów. Zliczone przeze mnie punkty (suma długości złowionych ryb) pozwoli wyłonić zwycięzcę, którym (łowiąc 9 miarowych lipieni) został kol. Marcin Pagiński z Klubu Pstrągowego "GŁOWACZ" z Elbląga.
Marcin Pagiński złowił również największa rybę zawodów (42 cm), i tym samym zgarnął wszystkie możliwe nagrody! :vinko:
Drugie miejsce (8 wymiarowych lipieni) zajął Marek Maciński z Olsztyna natomiast trzecie miejsce (6 wymiarowych lipieni) Mateusz Stochaj z Wejherowa.
Ubiegłoroczny zwycięzca tj. Artur Wysocki ze Słupska był tym razem 4-ty łowiąc 5 wymiarowych lipieni.
Piszę z pamięci więc mam nadzieję, że nigdzie nie popełniłem błędu...
Aby nie było wątpliwości dodam, że wymiar wynosił 30 cm.
Każdy łowił, mierzył i wpisywał ryby do karty startowej sam - nikt nikogo nie kontrolował, wszyscy mieli do siebie pełne zaufanie.
W sumie padło lekko ok. 50 miarowych lipieni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: II-gie Towarzyskie Zawody Muchowe im. Edmunda Antropika

Post autor: cygant »

Ktoś tam wybudował "wychodek" w rzece .



;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: II-gie Towarzyskie Zawody Muchowe im. Edmunda Antropika

Post autor: Jarek Koszarowski »

:) to budka/budki działkowców - na krótkim odcinku (w Czarnej Wodzie) Wda płynie przez działki. Znany odcinek ;)
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: II-gie Towarzyskie Zawody Muchowe im. Edmunda Antropika

Post autor: Jarek Koszarowski »

relacja z imprezy autorstwa Roberta Tracza:
http://www.club-trout.pl/news/14/64/Nad ... raz-drugi/
ODPOWIEDZ