Polskie klejonki, ceny...

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Polskie klejonki, ceny...

Post autor: Paweł nizinny »

Cześć,
Od pewnego czasu interesuje mnie zakup klejonki. Teraz natrafiłem w serwisie aukcyjnym klejonkę firmy ANOS. http://allegro.pl/muchowa-perelka-klejo ... 18152.html Sprzedający informuje w opisie, że cena rynkowa to 9tyś :shock:
Pytanie do kolegów, czy klejonki tej nieistniejącej już firmy tyle faktycznie kosztują?? Cena jest równa z uznanymi na świecie firmami... Jeśli się nie mylę dla firmy Anos, robił wędki p. Banachowski.
.... panie, kiedyś to byli riby....
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Polskie klejonki, ceny...

Post autor: WujTom »

Nie znam się, ale proponuję pogadać bezpośrednio z Arturem - robi cudowne kije, i z tego co wiem, doszedł do bardzo wysokiego poziomu. Cen nie znam. Tak będzie chyba najprościej (na początek)......................................... T.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Polskie klejonki, ceny...

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Paweł, a czy jesteś przekonany, ze w warunkach w których łowisz kij 7'3" będzie użyteczny?
Ja zaczynałem o klejonki- pierwszą miałem gdzieś w r 78. Potem był szklak, potem grafit. Szklaka czasem używam- mam 3/4 8' Steffena. W obecnych warunkach łowienia u nas do klejonki już raczej nie wrócę. Owszem, klejonki to śliczne rzeczy, natomiast ich dyktowana wartość rynkowa wynika raczej w walorów kolekcjonerskich i pracochłonności wykonania niż z faktycznej przewagi użytkowej nad wyrobami z tworzyw sztucznych.
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Polskie klejonki, ceny...

Post autor: Jarek Koszarowski »

W sprawie klejonek dzwoń lub pisz do Artura Banachowskiego - zajmuje się ich produkcją a to jest jego strona http://www.canerods.pl/
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Polskie klejonki, ceny...

Post autor: Paweł nizinny »

Zawsze marzyłem o klejonce, ale bardziej jako "zabawce" dla dużego chłopca... jednak użytkowej.
Używam krótkich kijków na pewnych wodach. Mam #4 7' szklaka Lamiglasa, oraz CTS #4 w wersji 5' do zadań specjanych :twisted:
Nie wiem czemu wcześniej nie znałem stony www p.Banachowskiego... Dzięki za namiary.
.... panie, kiedyś to byli riby....
JJP2
Posty: 468
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 22:27
imię: Piotr J.
nazwisko: Janczak
Lokalizacja: Ciupagi bo blisko (W-wa)

Re: Polskie klejonki, ceny...

Post autor: JJP2 »

Paweł,
Najlepiej się zapakuj w samochód i podjedź do Artura (wcześniej się umów oczywiście). Ma z reguły kilka sztuk u siebie gotowych.
JJP2

Kobiety są uniwersalnym określeniem nieokreślenia.
Inni to upijają się jak zwierzęta, Ty potrafisz się elegancko naj...ć.
ODPOWIEDZ