Sinktip do #5

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Sinktip do #5

Post autor: WujTom »

Koledzy sprzętowi - nosi mnie, żeby kupić sobie sinktipa, do #5. I to jak najszybciej tonącego. Nie musi być długi, pewno standard to 10ft i to powinno wystarczyć. Byle jakoś szybciej tonął. Macie jakieś sugestie? Linka raczej rezerwowa, używana sporadycznie, więc i z budżetem bym nie szalał. Będę wdzięczny za pomoc.

Edit: Coś o tym cudzie możecie powiedzieć? Jaki to ma długi tip?
http://www.taimen.com/mt/product_info.p ... ts_id=5485
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Sinktip do #5

Post autor: Jarek Koszarowski »

Ja mam Rio MainStream WF-5F/S - o taką http://www.taimen.com/mt/product_info.p ... ts_id=5039
Dopłacasz 40 zł. do tego Taimen'a (pewnie badziew straszny...) i masz fajną linkę.
Końcówka ma chyba 3 metry i II albo III stopień tonięcia.
Jak dla mnie linka super ale na razie łowiłem nią na streamera na Wdzie w okolicach Kociej Góry, Wiecka czy Wojtala gdzie za głęboko raczej nie jest i była w sam raz. Nawet kilka pstrągów złowiłem ;)
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Sinktip do #5

Post autor: Jacek Olsiński »

Albo jakiegoś polyleadera sobie kup 10' i już. Co prawda będzie łączenie w pętelkę jak multitipie i dociąży trochę sznur, bo coś to jednak waży ale tańsze toto i da się do innych sznurków wykorzystać.
W kieszeni się nosi , miejsca nie zjmuje i szpulki nie trzeba. Jeśli nie korzysta się z tego często to nie takie głupie chyba.
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Sinktip do #5

Post autor: mkfly »

Jak kijek w miarę szynki to dogada się z Deptfinderem Airflo 190 grain. Utonie na pewno bardziej niż każdy jeden polyleader i poleci też tam gdzie trzeba, także rolką.
ODPOWIEDZ